Çarşı / Üreticiler / Farmhood Freeze Dry
Farmhood Freeze Dry
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (2 ürün)
Hakkında

Farmhood bir sağlıklı gıda girişimidir.

Amacımız, ülkemizin zengin tarımsal ürünlerini doğallıklarını bozmadan, sadece gelişen gıda teknolojilerinden faydalanarak daha katma değerli hale getirip farklı, sağlıklı ve lezzetli gıdalar yaratmaktır. Ürün gruplarımızı belirlerken taze meyve ve sebze israfını en aza indirmemizi sağlayacak işleme yöntemleri ve teknolojiler üzerinden ilerlemeye gayret gösteriyoruz.

Katkı maddesi, koruyucu ya da şeker ilave edilmemiş sağlıklı atıştırmalıklara ulaşmanın ne kadar zor olduğunu, sağlıklı olarak yansıtılan bazı ürünlerin aslında pek de öyle olmadığını yavaş yavaş öğreniyoruz. Diğer taraftan, pratik ve sağlıklı bir şeyler yemek istediğimizde seçeneklerimiz çok kısıtlı olduğunun da farkındayız. Farmhood olarak bu ihtiyacı karşılamak için çalışıyoruz.

Freeze Dried meyve ve sebze ürünlerimizle hem gıdanın besin değerlerini ve yapısal özelliklerini %97 oranında koruyoruz, hem de hiçbir katkı maddesi, koruyucu ya da şeker ilavesi olmadan çıtır çıtır sağlıklı atıştırmalıklar haline getiriyoruz.

Selin Arslan
Farmhood Freeze Dry
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Arslan Farm Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti.
Yetkili Kişi
Selin Arslan
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Farmhood olarak gelişen gıda teknolojilerinden faydalanarak sağlıklı ve alışılmışın dışında gıda ürünleri ve atıştırmalıklar üretmek için yola çıktım. Hem meyve ve sebzelerin doğallığından uzaklaşmamak hem de alışılmışın dışında lezzetli ve sağlıklı ürünler üretebilmek için gıda teknolojilerini çok sıkı takip ediyor ve uygun bulduklarımızı kullanıyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ürün gamlarımızı belirlerken gıda israfını azaltacak gıda teknolojileri üzerinden gidiyoruz. Amacımız, ülkemizin tarımsal kaynaklarını ileri teknoloji kullanarak daha katma değerli hale getirmektir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Mevcut durumda Freeze Dry yöntemiyle kurutulmuş meyve ve sebze (Çilek, İncir, Kayısı, Ananas, Mandalina, Böğürtlen, Yaban Mersini, Frambuaz, Mısır, Bezelye, Brokoli, Karnabahar, Pancar) cipslerimiz satıştadır. Yakın zamanda bu ürünlerin tozlarını çıkaracağız. Bir yandan da ARGE çalışmaları yaparak ürün gamımızı genişletmeye çalışıyoruz (Örn. sağlıklı jelibon).
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Planlamıyoruz, sadece kendi ürünlerimizi satacağız.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Beraber çalıştığımız üreticilerimizle ortağımız gibi çalışıyoruz. Hem biz hem de onlar birbirimize tecrübelerimizi aktarıp daha iyi neler yapabiliriz araştırıyoruz. Güvene dayalı bir ilişki kuramıyorsak beraber çalışmamayı tercih ediyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız hammaddeler üreticilerimiz tarafından güvenilir tedarikçilerden alınıyor. Amacımız çiftçilerle birebir çalışmak ancak henüz o noktada değiliz, ciddi bir zaman, efor ve maliyet gerektiren bir çalışma olduğu için ancak firmamız belli bir seviyeye geldiğinde bunu yapabileceğiz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimleri mevcut durumda kendimiz yapmıyoruz, fason olarak iş ortağımız tarafından yapılıyor. Belli bir noktaya geldikten sonra kendimiz farklı ürün gamlarını üretmek istiyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Üreticimizin üretim izni bulunuyor.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Hayır, ürün gamımızdaki tüm ürünler katkısız ve koruyucusuzdur
Gıda üretim izniniz var mı?
Üretimi kendimiz yapmadığımız için mevcut durumda bu belgeye ihtiyacımız bulunmuyor.
Paketlememiz doğa dostu
Geri dönüştürülebilir ambalaj kullanıyoruz.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Markamızın kuruluş amacı tarımsal ürünlerin ziyan olmasını engellemek, onları doğallıklarından uzaklaştırmadan daha katma değerli bir hale getirebilmektir.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Farmhood'u tek başıma genç bir kadın girişimci olarak kurdum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
İlerleyen zamanda çiftçiler ile birebir çalışmak istiyoruz, böylece onların tarlalarında kendi ürettikleri ürünleri daha katma değerli hale getirebiliriz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek kişiyim. Farklı alanlarla hizmet ve destek alarak ilerliyorum.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.