Çarşı / Üreticiler / Ekozel Organik
Ekozel Organik
MUĞLA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
İçecekler (3 ürün)
Organik Ihlamur - 50 Gr
142,00 TL
Organik Kekik Çayı - 100 G
145,00 TL
Organik Papatya Çayı - 25 G
174,00 TL
Hakkında

Kayısının anavatanı olan Malatya’da 1996 yılında Kürecik bucağına bağlı 1800 rakımlı bir dağ köyünde, eski adı Kubatan olan Tataruşağı köyünde 28 dönüm arazi üzerinde endüstriyel tarıma karşı alternatif olarak atalarımızın yapmış olduğu sürdürebilinir geleneksel tarım yöntemleriyle günümüzün bilimsel tarım tekniklerini sentezleyip ekolojik kayısı üretimine başlayıp daha sonra ekolojik tarımın yaygınlaşmasıyla beraber 2007 yılında şirketleşerek ekolojik dünyasına merhaba dedik.

Ürünlerimiz tarlada kullanıcıya ulaşana kadar uluslararası kontrol ve sertifikasyon firmaları tarafından her aşaması denetlenip, British Retail Consortium (BRC) Global Standart belgesi başta olmak üzere, iSO:2200O ve HACCEP standartlarına göre işlenip üretilip paketlenmiştir.

Ticaretten dürüstlük ve samimiyetlik bizler için ilk kuraldır. Uzun süreye dayanan ilişkilerin tarafların karşılıklı olarak dürüst davranması ile devam edebileceğini olan inancımız, gerek sosyal yaşamımızda, gerekse iş hayatımızda attığımız her adımı bu inanç ve yaşam felsefesiyle atıyoruz.

Ekozel Organik Tarım Ürünleri ekolojiyi salt bir tarım meyvesi veya sebzesi olarak değerlendirmemektedir. Ekolojiyi bir yaşam felsefesi olarak görüp, bütün canlıları içine alan geniş bir perspektifte bakıyoruz.

Ekozel Organik Tarım Ürünleri üretici çiftçinin hakkettiği alınterinin karşılığını almasını savunan adil ticaretten (fair trade) yanadır. En büyük arzumuz ve temennimiz yaşadığımız yerkürenin doğal kaynaklarını hoyratça kirletip tüketmeden, az üretip az tüketen yaşanılabilinir ekolojik başka bir dünya. En temel sloganımız EKOLOJİK DÜŞÜN, EKOLOJİK YAŞA...

Ekozel Organik Tarım Ürünleri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Akçadağ Ziraat Odası ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesidir.

Hasan Karaman - Ekozel Organik Tarım Ürünleri Kurucusu - Organik Kayısı Üreticisi

Hasan Karaman
Ekozel Organik
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Ekozel Organik Tarım Ürünleri
Yetkili Kişi
Hasan Karaman
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kendim Malatya Kürecik bölgesinden organik kayısı üretimi yapmaktayım. 10 yıl %100 Şişli Ekolojik pazar yerinden stant açtım. Şu an organik pazar yerlerine organik kayısı başta olmak üzere organik kuru meyve ve kuruyemişler tedarik ediyorum
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Kayısının anavatanı olan Malatya’da 1996 yılında Kürecik bucağına bağlı 1800 rakımlı bir dağ köyünde, eski adı Kubatan olan Tataruşağı köyünde 28 dönüm arazi üzerinde endüstriyel tarıma karşı alternatif olarak atalarımızın yapmış olduğu sürdürebilinir geleneksel tarım yöntemleriyle günümüzün bilimsel tarım tekniklerini sentezleyip ekolojik kayısı üretimine başlayıp daha sonra ekolojik tarımın yaygınlaşmasıyla beraber 2007 yılında şirketleşerek ekolojik dünyasına merhaba dedik. Ticaretten dürüstlük ve samimiyetlik bizler için ilk kuraldır. Uzun süreye dayanan ilişkilerin tarafların karşılıklı olarak dürüst davranması ile devam edebileceğini olan inancımız, gerek sosyal yaşamımızda, gerekse iş hayatımızda attığımız her adımı bu inanç ve yaşam felsefesiyle atıyoruz. Ekozel Organik Tarım Ürünleri ekolojiyi salt bir tarım meyvesi veya sebzesi olarak değerlendirmemektedir. Ekolojiyi bir yaşam felsefesi olarak görüp, bütün canlıları içine alan geniş bir perspektifte bakıyoruz. Ekozel Organik Tarım Ürünleri üretici çiftçinin hakkettiği alınterinin karşılığını almasını savunan adil ticaretten (fair trade) yanadır. En büyük arzumuz ve temennimiz yaşadığımız yerkürenin doğal kaynaklarını hoyratça kirletip tüketmeden, az üretip az tüketen yaşanılabilinir ekolojik başka bir dünya. En temel sloganımız EKOLOJİK DÜŞÜN, EKOLOJİK YAŞA... Ekozel Organik Tarım Ürünleri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Akçadağ Ziraat Odası ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesidir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Çalışanım yok. Her işi kendim yapmaktayım.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Benim için organik tarım salt bir meyve veya sebze değil, bir yaşam tarzı ve felsefedir. Organik tarımın asıl amacı insan sağlığının yanı sıra toprak, hava ve su kaynaklarını korumayı hedefler.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Kayısı üretimimin olduğu köyümden bir çok üreticiyi organik tarıma geçmelerini sağladım. Köyümden bu konuda örnek bir çiftçi olduğumu söyleyebilirim. İnsanlara elimden geldiği kadar az üretip az tüketmeleri gerektiği konusunda ikna ederek bir sosyal farkındalık yaratmaya çalışıyorum.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.