Çarşı / Üreticiler / Ecowoco
Ecowoco
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (3 ürün)
4'lü Karma File Seti
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Body Uzatma Aparatı
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Organik Ham Pamuk Müslin Mendil 6'lı
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Ecowoco; 2018 yılında "Yıkanabilir Bebek Bezi " kullanan aile ve bebeklerin ihtiyaçlarına sosyal sorumluluk bilinciyle cevap vermek, onlara en sağlıklı ve organik ürünleri uygun fiyatlara sunmak amacıyla kuruldu.

Avrupa'da ve yurtdışında yıkanabilir bezlerde sızdırmazlık amacıyla yaygın olarak kullanılan yün don(cover)'un Türkiye'de %100 Organik (Gots Sertifikalı) Merinos yünüyle  üretimiyle faaliyetlerimize başladık. Üretimimize, gelen talepler doğrultusunda yine Gots(Global Organik Tekstil Standardı) sertifikasına sahip %100 Organik Pamuk kumaşlardan üretilmiş iç bez ve t bezlerle devam ettik. 

Çok çalıştık, bir çok aileyi yıkanabilir bezlerle tanıştırdık. Birebir destek verdik ve her türlü sorularına cevap vermeye, çözüm bulmaya çalıştık. Karşılığında da pek çok ailenin desteğini, teşekkürünü aldık. 

 Kazandığımızı sizlerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yeni ve farklı ürünler üretmeye harcadık ve bir sene içerisinde ürün çeşitliliğimizi 1'den 21'e yükselttik. 

2019 yılı itibariyle de ürünlerimizi sizlere daha kolay sunabilmek, daha güzel ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşatabilmek amacıyla web sitemizi kurduk. Sizlere 4 farklı kategoride yün ve pamuktan üretilmiş çeşitli ekolojik ürünler sunuyoruz. 

Amacımız artan dünya nüfusu karşısında, tüketim ihtiyaçlarını sorgulayan bilinçli bireylerin sayısını artırmak ve sürdürülebilir yaşama katkı sağlayan ürünler üretmektir. Bu doğrultuda en kaliteli malzemeleri özenle seçerek işliyor uzun ömürlü, tek kullanımlık ürünlere alternatif, tekrar tekrar kullanılabilen sağlıklı ürünler üretmeye sizlerin de desteğiyle devam ederek ülkemizi gururla temsil eden bir dünya markası olmayı hedefliyoruz. 

Saygılarımızla,

Ecowoco ailesi

Emre Keniş
Ecowoco
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Mersus Grup Otom İnş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti
Yetkili Kişi
Emre Keniş
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
%100 organik(sertifikalı) hammaddelerden(yün, pamuk) üretilmiş yıkanabilir bebek bezleri. %100 organik yün el örgü ipi ve yünden üretilmiş çeşitli bebek giyisileri. Sürdürülebilir ürünler.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimimizin bir kısmı(yün örgü) Kahramanmaraşta göçmen kampında triko örgü kursuna katılan öğrenciler tarafınan manüel triko makineleri ile yapılmakta . İpli iç bez olarak tabir ettiğimiz ürün ve kumaşı gots standartlarında üretim yapan bir da üretildi. Aynı kumaştan iç bezlerimiz de bir arkadaşımız tarafımdan evinde dikiliyor.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Şirket yetkilisi abim Emre Keniş. Ürünler şirketteki depoda muhafaza ediliyor. Kargolama ve fatura işlemleri ile abim ve bir çalışanı ilgileniyor. Ben ise Almanya-da yaşıyorum şuan için(3 isenemiz kaldı burada). İnternet üzerinden, tanıtım ve sipariş yönlendirme işlemleriyle bizzat ben ilgileniyorum. İsmim Zeynep Büşra KARAKURAN. Şirkette resmi herhangi bir ortaklığım bulunmuyor.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Yıkanabilir bebek bezleri üreterek tüketime ve tek kullanımlık ürünlere karşı duruyoruz. Çevreye katkımız oldukça büyük.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Tamamen organik hammaddeler kullanıyoruz. Dolayısıyla üretilirken de türetilirken de doğaya hiç bir zarar vermiyoruz.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Kağıt ambalajlarımız Geri dönüştürülmüş kağıt. Geri dönüşümlü ambalaj paketi kullanıyoruz .
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Tamamen doğal hammaddeler kullandığımız için bertafı da tamamen doğa dostu. Yün ve Pamuk dışında bir hammade kullanmıyoruz. Paketlememiz de doğa dostu.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Üreten kadınlarımıza destek oluyoruz .
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Mümkün olduğunca üreten kadınlarımıza üretim yaptırıyoruz.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Göçmen kampında üretim.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.