Çarşı / Üreticiler / Dr. Permakültür
Dr. Permakültür
İZMİR / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (1 ürün)
Hakkında

Merhaba, ismim Dr. Murat Onuk. Elektrik Yüksek Mühendisi ve İşletme Yönetim ve Organizasyon ana bilim dalında doktor öğretim üyesiyim. Permakültür tasarımcısı, danışmanı ve eğitmeni, Klasik Raja Yoga eğitmeniyim. Bütünsel yaşam ve kariyer koçuyum. Mesleki Yeterlilik Kurumu Koçluk Seviye 6. Mesleki Yeterlilik Sınavı sınav yapıcısıyım. Yenilenebilir enerji sektöründe serbest danışmanlık hizmetleri veriyorum. Şahıs firmam Incione Mühendislik Danışmanlık Koçluk ve Eğitim Hizmetleri üzerinde Saft Batteries firmasının Haziran 2019'dan beri satış mümessiliyim (www.incione.com). Hakkımda detaylı bilgiye www.drpermaculture.org web sitem üzerinden ulaşabilirsiniz.

'Bilginin diyeti paylaşmaktır' ve 'İlmiyle amel etmeyen alim eşektir - Mevlana Celaleddin-i Rûmi' düsturuyla sahip olduğum bilgileri paylaşarak çoğaltmak ve hayatımda uygulayarak hizmet etmek için çabalıyorum. Permakültür konusunda seçimim Doğayla Uyumlu Yaşam olarak adlandırdığım Permakültürü olabildiğince geniş kitlelere tanıtmak ve eğitmen olarak kurslar vermek yoluyla önümüzdeki on yıl içinde 2000 Permakültür Tasarımcısı Sertifikası sahibi mezun vermek ve bunlar arasından 200 Permakültür Tasarım Sertifikası kursu veren eğitmen yetiştirmektir. Goof4Trust platformunun bu hedef doğrultusunda daha geniş ve doğru kitleye ulaşmak yolunda bana yardımcı olacağını umuyorum.

Sevgiyle, m.

Dr. Murat Onuk
Dr. Permakültür
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Incione Mühendislik, Danışmanlık, Eğitim ve Koçluk Hizmetlleri - Murat Onuk
Yetkili Kişi
Dr. Murat Onuk
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Permakültür Tasarım Sertifikası Eğitimi - 72 saatlik Uluslararası Mesleki Sertifika Kursu, Online olarak hafta içi Salı, Çarşamba Permakültüre Giriş Kursu - 12 Saatlik giriş kursu
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Online - Zoom Meeting üzerinden verilmektedir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Şahıs şirketi olarak tek kişi. Bununla birlikte Online PDC kurslarım farklı eğitmenler ve misafir konuşmacılarla birlikte verilmektedir. PDC kurslarımda eğitmen olarak Su ve Toprak konularında Z. Dilek Yalçın Demiralp, Su Kültürü ve Suda Üretim konusunda Banu Uzkut Onuk, Ilıman İklimde Permakültür Uygulamaları konusunda Pınar Okay, Şehirde Permakültür ve Sosyal Girişimcilik konusunda Hasibe Akın ücretli eğitmenler olarak kursta ders vermektedir.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Permakültür 'Etik temelli sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımı bilimidir'. Kurslarımın temel hedefi her faaliyetinde dünyayı ve insanı gözeten, nüfus artışını ve tüketimini sınırlayarak artan fazlayı dünyayı ve insanı gözetmeye vakfetmeyi ilke olarak kabul etmiş, bu doğrultuda harekete geçecek mezunlar vermektir.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Eğitimlerin online verilmesinde elektrik kullanımı söz konusudur. Kullanılan elektriğin geldiği kaynak konusunda yenilenebilir kaynaklardan üretileni kullanmak gibi bir tercih henüz yapılamamıştır. Bununla birlikte eğitim sadece dijital ortamda yapılmakta, hiçbir kağıt ürünü, hatta hiçbir fiziksel malzeme tüketilmemektedir.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Yukarıdaki açıklamaya ilave olarak Permakültür kapsamında işlenen en önemli konumuz Alternatif Küresel Bir Millet İçin Stratejiler başlığı altında sosyal / görünmez yapılardır. Herkesin ahenkli bir toplumda potansiyelini açığa çıkarabileceği bir hayatı yaşamaya ihtiyacı ve hakkı vardır. Dünyanın kaynakları doğru değerlendirildiğinde 11 milyar insanın temel ihtiyaçlarını sağlamaya yeterlidir. Eğitimin amaçlarından biri bireyleri doğru sosyal yapılar kurarak bu yolda harekete geçmeleri için neler yapılması gerektiğine dair bilgilerle donatmaktır.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
PDC kursu eğitmenleri arasında bir hiyerarşi yoktur.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Her kursumun öğrenci ve burs kontenjanı bulunmaktadır. Burs kontenjanının kullanımında istek ve ihtiyaca bağlı olarak öncelik kız öğrencilere verilmektedir. Aralık 2020'ye kadar gerçekleştirmiş olduğum 4 PDC kursumun katılımcılarının büyük çoğunluğu kadınlardır.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Her kursun kursiyerleri adına bağış yapılmaktadır. Haziran 2020'deki ilk kursta acil ilaç ihtiyacı olan bir kız çocuğuna destek olunmuş, Aralık 2020'ye kadar açılmış olan 3 kursta ÇYDD 'Anadolu'da Bir Kızım Var, Öğretmen Olacak' projesi için 6 aylık orta öğrenim bursu verilmiştir.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.