Çarşı / Üreticiler / De Moie Naturel
De Moie Naturel
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (1 ürün)
Sıvı Kastil Sabun
58,00 TL
Hakkında

Merhaba nasılsın?

Bir şekilde karşılaşmışsak birbirimize katacağımız çok şey var demektir.
Doğaya, üzerinde yaşayan canlı ve cansız her varlığa saygılı bir marka olma hedefiyle yola çıktık. Amacımız zararlı kimyasallar kullanmadan, minimum malzeme ile çevreye verilen hasarı en aza indirmek. Doğal veya organik hammaddeler kullanarak, gerçekten ihtiyacınız olan ürünlerle sade bir yaşamı destekliyoruz.

Çevreye verdiğimiz zararı %100 azaltabiliyor muyuz peki? Günümüz şartlarında  o orana ulaşamasak da elimizden geleni yapıyoruz. Kendi hayatımızda da kullanmadığımız gibi, ürünlerimizde de hiçbir zararlı kimyasalı kullanmıyor veya daha sağlıklı alternatiflerini bulmaya çalışıyoruz.

Ambalaj konusunda sizlerden gelen önerileri dikkate alıyor, ürünlerin sağlam bir şekilde sizlere ulaştırılması için çabalıyoruz. Evimizde bulunan (bize gelen kargolara ait) kutuları kullanıyor, gereksiz tüketime katkıda bulunmamaya çalışıyoruz. Plastik kullanmamaya çalışsak da bazen kargo şubesi kaynaklı kullanımlar olabiliyor. Ama bu konuda da çok yol kat ettiğimizi söyleyebiliriz.

Bir belgesel izlemiştik; ismi Racing Extinction. Orada geçen bir soru çok düşündürücüydü. “İleride çocuklarımız, -bu harika canlıların ölmesine nasıl izin verdiniz?- diye soracaklar.” Ağladığımız nadir belgesellerden biridir.

Bireysel çabalarımla ne yapabilirim ki? diye soracak olursanız Dünyayı tek başımıza değiştirebileceğimizi kanıtlayan ‘100 Maymun Deneyi’ bize umut veriyor deriz.

Deneyin özeti şöyle: Bilim adamları, Pasifik Okyanusunda bir adada yaşayan maymunlar için kumların üzerine tatlı patatesler bırakıyorlar. Maymunlar, patatesin kumlu olmasından rahatsız olsalar da yemeye başlıyorlar. Genç maymunlardan biri patatesi yıkamaya başlıyor. Patatesi yıkama olayını önce annesi öğreniyor sonra arkadaşları ve sonra onların da anneleri. Bazı maymunlar kumlu yemeye devam ediyor. 6 yıl sonra genç maymunların hemen hepsi patatesleri yıkayarak yiyor, çocuklarını taklit eden ve yeniliğe açık maymunlar da aynı şekilde. Bazı yetişkinler ise kumlu yemeye devam ediyor. 6 yılın sonunda bir şey oluyor. 99 maymun patatesi yıkayarak yerken 1 maymun daha onlara katılıyor. Yüzüncü maymunla beraber her şey değişiyor ve adadaki her maymun patatesi yıkayarak yiyor. En şaşırtıcı olan ise diğer adalardaki maymunların da patatesleri yıkamaya başlaması oluyor. Ve 100. Maymun Fenomeni doğuyor.

Bizimle birlikte; Doğaya, insana, Dünya üzerindeki canlı ve cansız her varlığa katkıda bulunan bir kolektife katılmaya var mısın?

Sevgiler ❤

52025
497.814
589317318614

İnci Genç
De Moie Naturel
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
İnci Genç
Yetkili Kişi
İnci Genç
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Biyokimyager olan kızımın desteğiyle kurduğum kadın girişimi küçük bir üreticiyim. Torunumda görülen alerjik reaksiyonlar ile hikayemiz başladı aslında. Temiz içerikli ve az sayıda ürünle de birçok şey yapılabileceğini gördük bu süreçte. Bütünsel sağlık bakış açısı kazandık. Özellikle yurt dışında bulunan organik ve temiz içerikli markaların, Türk muadillerini üreterek daha ulaşılabilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Yolculuğumuz; Katı ve Sıvı Sabun ile başladı. Kısa sürede ürün çeşitliliğimizi arttırma amacındayız.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Zararlı kimyasallar kullanmadan, doğaya zarar vermeden temiz içerikli ürünler üretme gayesi taşıyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Sıvı Kastil Sabun ve Katı Sabun. Çeşitlerimiz arttıkça hepsini dükkanda satmayı planlıyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Fason olarak güvendiğimiz firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Temiz içerikli Saç spreyi, Diş macunu, Koltuk altı kremi, uçucu yağlar satmayı planlıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Fason üretim sözleşmesi ile tamamen yasal bir şekilde ilişkimiz sürmektedir.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız hammaddeleri güvendiğimiz üreticilerden veya yakın çevremizden tedarik ediyoruz. Hepsi ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı biçimde üretilen organik veya iyi tarım ürünlerdir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim, GMP uyumlu Fason üretim yaptırdığımız yerlerde yapılmaktadır. Ürünlerimizin Sağlık Bakanlığı Bildirimleri yapılmıştır. Satış noktamız şuan için Shopier üzerindendir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Henüz sertifikalı ürünümüz bulunmamaktadır. Sağlık Bakanlığı Bildirimleri yapılmıştır.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Sıvı kastil ve iki çeşit katı sabunumuz bulunmaktadır. Üçü de katkı maddesi veya koruyucu, parfüm içermemektedir. Katı sabunlarımız, Soğuk Yöntem ile üretilmektedir.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Bitkisel hammadde olarak doğal yağlar kullanmaktayız (Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı). Hepsini güvenilir üreticilerden temin ediyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Sıvı kastil formülümüzü fason üretim yaptırdığımız firma ile oluşturduk. Katı sabun formülümüz ise uzun süren denemeler sonucu kendi oluşturduğumuz formüldür. Alerji testleri henüz yapılmadı fakat satışa sunmadan önce en az 3 ay hepsi tarafımızdan denenmiştir.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Evet tüm ürünlerimizin bildirimi mevcut.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Yakın zamanda Ekolojik kooperatifler veya kuruluşlarla ortak projeler yürütme planımız var. Amacımız ekolojik açıdan duyarlı, sosyal açıdan herkesin ulaşabileceği temiz içerikli ürünler
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Henüz tek kişi olarak yürütmekteyiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.