Çarşı / Üreticiler / Cotton Bee
Cotton Bee
ANKARA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Cotton Bee balmumu kumaş ve kese, insan sağlığına ve çevreye duyarlı ebeveynlerin doğallık arayışının bir ürünüdür. Bilimsel araştırmalar göstermektedir ki plastik üretiminde kullanılan BPA maddesi; anne karnındaki ceninlerde, yeni doğmuş bebeklerde ve çocuklarda büyüme ve davranış bozukluklarına neden olmakta, erişkinlerde meme kanseri, prostat, beyin ve kalp hastalıkları, karaciğerde enzim bozuklukları ve diyabet gibi bir çok rahatsızlığa sebep olmaktadır.

Evlerimizde kullanılan streç film ve buzdolabı poşeti gibi plastik içeriklere sahip materyallerin toplumumuzda gün geçtikte artan tüm bu sağlık sorunlarının ve çevresel kirliliğin müsebbibi olduğunun bilincinde olarak, doğal hayata dönüşte değişime doğru atılacak ilk adımın evlerimizden başlayacağının bilincindeyiz.

Tamamen doğal içeriklere sahip ürünleriyle Türkiye’ nin markası Cotton Bee balmumu kumaş, balmumu kese, kişisel bakım, ev & yaşam, bebek ve ebeveyn ürünleri sizlerin kullanımına sunmanın bununla birlikte doğal hayata dönüşün ilk adımlarını birlikte atmanın heyecanını yaşıyoruz.

Cotton Bee
Kurucu
Ahmet YAHYALI

Ahmet YAHYALI
Cotton Bee
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Cotton Bee - Ahmet YAHYALI
Yetkili Kişi
Ahmet YAHYALI
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Cotton Bee balmumu kumaş; streç film ve buzdolabı poşetine alternatif, yıkanabilir, tekrar kullanılabilir, doğa dostu bir üründür.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Dünya çapında geçerliliği olan GOTS sertifikalı organik pamuklu kumaşa, doğal balmumu, çam reçinesi ve hindistan cevizi yağının emdirilmesi ile üretilir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İşletme ortağı bulunmamaktadır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Tek kullanımlık streç film ve buzdolabı poşetine alterntif olması nedeniyle tekrar tekrar kullanılabilir. Bu avantajı sayesinde çevreye daha az atık sunmuş oluyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretimde bize yardımcı olan makine ve teçhizatlarımız çevreye zararlı atık üretmemekte. Ev niteliği taşıyan mekanlarda bile ürünümüzün üretimi yapılabilir.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Tamamen doğa dostu. Balmumu yerine parafin, reçine yerine kolofon ve diğer kimyasallar kullanmak üretim politikamızda yer almamakta.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Balmumu kumaşlarımızda GOTS sertifikalı organik pamuklu kumaş kullanılmaktadır. Bu sertifika, pamuğun hasadından işlenerek kumaş haline getirilmesi ve tüketiciyle buluşma sürecine kadar tamamında çevreye zarar verilmeden sosyal sorumluluk kriterlerine uyarak uluslararası çocuk işçi çalıştırma yasağı gibi etik kurallar da dahil olmak üzere tüm üretim sürecinde sorumlu bir tutum sergilendiğini ifade etmektedir. Balmumu kumaşlarımızın hazırlanmasında da aynı sorumluluk kriterlerine bağlı kalınmaktadır.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretimde kullanılan ham maddelerin yanında ürün ambalajımız da sorumlu orman yönetiminden çıkan kağıtlar ile paketlenmekte ve sunumu yapılmakta yine bu kağıtlarımız (FSC) sertifikaya sahiptir.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Doğada çözünebilen bir üründür.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Ev hanımlarının aile bütçelerine katkı sağlamasına destek oluyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.