Çarşı / Üreticiler / Chi Food Studio
Tüm Ürünler (4 ürün)
Hakkında

Modern yaşamın olumsuz koşulları ve katkı maddeli besinlerin çokluğu, sağlıklı ve doğal olana ihtiyacımızı her geçen gün daha da artırdı. Chi işte bu arayışın sonucunda ortaya çıktı. Kendimiz ve sevdiklerimiz için yarattığımız sağlıklı lezzetleri şimdi sizlerle buluşturuyoruz.

Chi, içeriklerin besin değerlerinin en yüksek seviyede korunduğu, yüksek ısıya maruz kalmadan hazırlanan, katkısız, ilaçsız, eklenti şeker, gluten ve laktoz içermeyen; temiz bir beslenme biçimidir…

İşte bu tutku bir seramik tasarımcısı ile bir veteriner hekimi Chi Food Studio’da buluşturdu.

Doğal ve dengeli beslenmeye önem veren herkesi sağlıklı granola ve atıştırmalıklarımızı tatmaya davet ediyoruz!

Nazlı & İrem           

İrem Meriç
Chi Food Studio
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Nermin Nazlı Pehlivan
Yetkili Kişi
İrem Meriç
Kurum Adresi
Meşrutiyet Mah. Hikmet Çıkmazı Sok. Özkalender Apt. No:2A Şişli ŞİŞLİ İSTANBUL
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kendi sağlık sorunlarımızdan, temiz içerikli, paketli ürün arayışlarımızla yola çıktık. Filizlendirdiğimiz çiğ karabuğdayı dehidratörde kurutarak ,meyve kuruları ve püreleriyle tatlandırarak, katkı maddesi koymadan uzun ömürlü ve yüksek ısıya maruz kalmadan besin değerini koruyan granolalar hazırladık. daha fazla satmak için değil, en lezzetli ve sağlıklı nasıl yaparız diye reçetelerimizi oluşturduk. bir porsiyondaki besin değeri bizim için önemliydi. büyük gramajlarda fazla tüketerek değil, doyurucu ve besleyicilik ön planda oldu. o yüzden içinde sağlıklı yağlar, karbonhidratlar, protein dengeli olacak şekilde hazırladık. Meyve cipsleri, Ezmeler , karabuğday ve baklagil unlarıyla hazırlanmış kek gibi fırın ürünleri yapıyoruz. Üretimimizin tamamı glutensiz, katkı ve koruyucu içermeyen ürünler. Yaptığımız her ürün, evde kendimiz içinde yaptığımız gibi özenli hazırlanıyor. glutensiz beslenmek zorunda olan ama piyasada sadece nişasta türevleri ve katkılarla hazırlanan hazır ürünleri tükenler için çok ciddi ve sağlıklı bir alternatif yaratmak istedik. ekmeklerimiz baklagil ve glutensiz tahıl unlarıyla yapılıyor, aynı zamanda iyi bir vegan beslenme alternatifi oluyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Şişli bölgesinde bir imalathanemiz var, gıda üretim iznimiz, hijyen belgemiz mevcut. mutfağımızın dışında, toplantı ,ofis işlerimiz için bir ortak alanımız da mevcut.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
iki ortaklı bir işletmeyiz, şimdilik başka çalışanımız yok. Nazlı seramik tasarımcısı, Robert koleji mezunu, İngilterede sanat okulunu bitirdi, İstanbul'da yaşıyor, seramik yapıyor ama gıda intoleransları, alerjileri ve kronik sindirim sistemi rahatsızlıkları reçeteleri birlikte geliştiriyoruz kesinlikle tadını sevememiz ve bizde bir semptom yaratmaması gerekiyor. Ben (İrem) Veteriner hekimim, İstanbul üni. mezunuyum. Uzun yıllar klinisyenlik yaptım hala yapıyorum, gıda hijyeni, teknolojisi zaten bizim eğitimimizde vardı. Bunun dışında sağlıkçı olmamım avantajıyla beslenme ve sindirim konularında hep araştırmacı ve sorgulayıcı oldum. Yoga uzmanlığım var, şu an ayurvedik tıp eğitimim devam ediyor, sosyoloji lisans eğitimine başladım... ama bütün bu süreçte sürekli mutfak ve gıdada kendimi geliştirmek adına eğitimlere katılıyorum.. Çölyak, sızdıran bağırsak sendromu ve alerjik astımla hayatımı geçiriyorum, ama beslenme, meditasyon ve sporla hepsini birlikte yaşayabileceğim hale getirdim :) zamanla ailemizi büyütmek istiyoruz:)
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
hedeflerimiz var, atıksız ve tekrar kullanılabilir mutfak ürünlerimizle sosyal farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Hem bireysel hem üretimsel kullanımımızda temizlik ürünleri, sarf malzemeleri ekolojik, organik seçmeye dikkat ediyoruz. ışıklı tabela kullanmıyoruz. üretim de elektrik ve su sarfiyatımıza dikkat ediyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
kendi hammaddemizi kendimiz üretmiyoruz, satın alıyoruz. Kullandığımız hammaddelerin istikrarı bizim için çok önemli, glutensiz üretimde sürekli tedarikçi değiştiremiyoruz. düzenli analizleri olan ve rastgele analizlerde bizim kriterlerimize uygun sonuçlar veren üreticilere ihtiyacımız var. çiğ karabuğday, çiğ yemişler, baklagil unları kullanıyoruz, bunların pestisit ve mikrobiyolojik analizleri (maya, küf, koliform, salmonella) hem kendimiz yaptırıyoruz hem tedarikçilerden istiyoruz. Organik sertifikalı olmayan hammaddelerde bile pestisit, kimyasal kalıntı içermemesi bizim için önemli bir kriter... Aslında bu konuyla ilgili güzel hayallerimiz var, yavaş yavaş coğrafi işaretli ürünlere geçip, çoğunluğu yerli ve coğrafi hammaddelerde üretim yapmak istiyoruz. bu aşamada sizin gibi bir kuruluşun bize katkısı büyük olacaktır.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
geri dönüştürülmüş kraft ambalaj ve cam kavanoz kullanıyoruz, paketleme konusunda kendimizi bu konuda daha da geliştirmeye çalışıyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
gıda atığımız yok denecek kadar az, kullanıdğımız ürünlerin ambalajları için geri dönüşüm kullanıyoruz elimizden geldiğince..
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
kargo yükünü azaltmak adına, haftanın belirli günleri toplu teslimat yapmayı hedefliyoruz. pandemi sürecinde bu uygulamaya geçtik ,sürdürülebilir olması için araştırmalarımız devam ediyor.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda çevresel olarak fark yaratıyoruz
geçtiğimiz sene kendimizde plastiksiz temmuza destek olup, sosyal medya üzerinden tüketicilerimizi teşvik edici mesajlar vermeye çalıştık. Bu senede aynı şekilde devam ediyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
küçük işletmeleri destekleyen, resmi olarak tüm izinleriyle çalışan, resmi ödemelerini yapan bir kurumuz, büyürken ve kazanırken sosyal projelerde yer almak istiyoruz.. ama bizim gibi üretim yapan herkesin adil olmasını istiyoruz ki pazarda eşit koşullarda kazabilip hedeflerimizi gerçekleştirebilelim.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
iki kadın ortağız,
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
düzenli destek olduğumuz bir projemiz henüz yok, gelirimiz hala giderimizi dengeliyor, fakat ürün bazlı projelerin içinde olmaya çalışıyoruz.
Sertifikalar
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.