Çarşı / Üreticiler / Blonya Sanat Evi
Blonya Sanat Evi
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

El sanatları Branjlarından Makina Nakışı ile yapılmış tasarımlarımızı Ev tekstili, Ev dekorasyonu, Çeyiz ve Giyim ürünleri ile buluşturuyoruz. 

Berrin Çakal
Blonya Sanat Evi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Blonya Sanat Evi - Berrin Çakal
Yetkili Kişi
Berrin Çakal
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
5 yıllık işletme sahibi olarak aynı zamanda Unutulmaya yüz tutmuş sanatlar arasına giren Makina Nakışı Ustasıyım. Aynı zamanda El Nakışı İğne Oyası ve Tel Kırma Branjlarında 3 yıl öncesine kadar İzmek ve Halk eğitim Merkezlerinde El sanatları öğretmeni olarak görev yaptım. İş yeri nedeni ile ara verdim. Halen iş yerimde Makina Nakışı, Tokat baskısı ve branjım olan diğer el sanatları dallarında çalışmalar üretmekte ve iletişim de olduğum öğrencilerimin evlerinde yapmış olduğu ürünlerin satışı ile ilgilenmekteyim.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
El sanatlarının Kültürümüzdeki geçmişten geleceğe yaşatılması, unutulmaması için ve kadın olarak kendi adıma ve hemcinslerim için istihdamın her daim varoluş mücadele vermesi gerektiğini düşünerek mesleğimi ticari manada da icra etmekten gurur duyuyorum.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Makina Nakışından yapılmış şal,flar, pano, örtü, giysilerin üzerine geleneksel ve tasarım desenlerin işlenmesi ile yapılmış ve benzeri ürünler...
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kendi atölyemde üretilmiş ürünler ve eve iş verdiğim bayanların çalışmalarının satışını yapacağım.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Kurs verdiğim dönemlerden öğrencim olan bayanların evlerinde otururken para kazanmak istemesi doğrultusunda istemiş olduğum işleri evde yapıp teslim ederek iletişimi sağlamaktayız.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Üretimde kullandığımız malzemeleri bizzat üretimini yapan yerlerden temin etmeye çalışıyorum. Mesela Ham bez kumaşı Denizli'den, dokuma kumaşları Kandıra 'dan, pamuklu iplikleri tedarikçilerden ve kök boyaları da Tokat' dan temin ediyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Pasaj içerisinde küçük bir satış üzerine giriş bölümünün üst katında makina ve malzemelerin olduğu atölye olarak kullandığım mekanım şu an için ihtiyacım karşılamaktadır.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Makina Nakışı Ustalık Belgesi, Usta Öğreticilik Belgesi ve Kalfalık Belgesi bulunmaktadır. Diğer Branjlarında sertifikaları bulunmaktadır.
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
Doğal iplikler, Ham bez kumaşlar ve Kök Boyalar doğaya zarar vermemesi açısından tercih sebebimdir.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
Çalışma arkadaşlarımın aynı zamanda ev hanımı, eş ve anne olmaları sosyal açıdan adil olmak için son derece geçerliliğe sahiptir.Üreten kadınlarımızın emeklerinin karşılığını makara hesabı, parça başı yada bazı ürünlerde satıldıkça ödemek koşuluyla çalışıyoruz.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Her alanda ihtiyaç dışında su tüketiminden kaçınıyoruz.
Paketlememiz doğa dostu
Ürünlerimiz el emeği olması sebebi ile fazlasıyla hassas ve itinalı şekilde paketlenmesi ve saklanması gerektiğinden ve hammaddelerimizin büyük bir kısmı doğadan elde edildiği için doğayı ve ürünlerimizi korumak bizim için çok önemli. Bu sebeplerden dolayı iz bırakmadan doğaya karışan paketleme malzemelerini kullanıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Kullandığımız kumaşların ve diğer malzemelerin dokuma, ham kumaş yada iplik yani ürünlerin çok emek sonucu ortaya çıkması ve dolayısıyla özel olması sebebi ile kalan parça kumaş, iplik ve diğer malzemeler başka işlerde kullanılmak üzere muhafaza edilmektedir.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Sosyal açıdan ev hanımı üreticilerle iletişim halinde olmamız sebebi ile kadınlarımız toplumun temel unsuru olması da önceliğimizdir. Kadın insanın dünyaya geliş sürecinde, eğitimli ve ahlaklı bir toplumun için önemli bir etkendir. Sadece bir canlı dünyaya getimekle kalmamakta ve yaşamı boyunca üretime devam etmektedir. Bu nedenle sosyal olarak en önem verdiğimiz nokta kadınlarımızdır.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Ev hanımlarının çocuk büyütmek ve ev işleriyle uğraşmanın dışında severek ve zevkle yaptıkları branjlarda bu tür el sanatlarını yaparak kendi paralarını kazanmak onların özgüvenlerini kazanmaları ve içinde bulundukları sorunlardan uzaklaşarak sağlıklı düşünme alanı kazandırması açısından güçlü birer birey olmalarına katkı sağladığımızı düşünüyorum.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Ev içerisinde hem maddi hem manevi baskı altında olup, kendini ifade etme şansı verilmeyen bir çok kadınımız var ben bizzat bu durumda olan öğrencilerime özellikle yardımcı olmak adına destek olmaya çalıştım ve çalışmaktayım.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Üretimcilerimiz ev hanımları olduğu için yapmakta olduğumuz işi büyüterek daha fazla kadına çalışma ve maddi özgürlüğünü kazanma imkanı sağlamak amaçlarımız arasındadır.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek kişi adına bir işletme olarak görünse de sosyal olarak aktif ve ortak kararlar alabilen bir yapıya sahibiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.