Çarşı / Üreticiler / Baboon Natural
Baboon Natural
SAKARYA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında
Gülçin Özbiçerler Kurucu & Mühendis   25 Aralık 1990 tarihinde Çorlu/Tekirdağ'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (Gebze Teknik Üniversitesi), Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Profesyonel iş yaşantısına medikal sektöründe hizmet veren bir firmada başladı ve 1 yıla yakın süre Üretim Mühendisliği poziyonunda çalıştı. Eşinin işi nedeniyle 2018 senesini Japonya'nın Aichi eyaletine bağlı Toyota şehrinde geçirdi. Japonya dönüşü 2019 senesi başında soğuk işlem doğal sabun üretimiyle ilgili yerli ve yabancı literatür araştırmalarına başladı. İlk ürünlerini 2019 ilk çeyreğinin sonunda ortaya çıkardı ve ilk günden itibaren yoğun ilgi ve memnuniyet görerek çalışmalarını hızlandırdı. Artan talep ve yüksek memnuniyet ile birlikte 6 ay içerisinde 2 kez atölye büyütmek durumunda kaldı. Şu an tüm Sağlık Bakanlığı şartlarını sağlayan, modern ve hijyenik atölyesinde; özenle hazırlanmış özgün reçeteleriyle üretimlerine devam etmektedir. Hedefi ürünlerini dünya çapında tanınır hale getirmek ve Türk kadınının istediğinde neler başarabildiğini gösterebilmektir.     
Gülçin Özbiçerler
Baboon Natural
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Gülçin Özbiçerler
Yetkili Kişi
Gülçin Özbiçerler
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Doğal sabun ile başlayan markamız, misyonu ve vizyonu doğrultusunda atıksız şampuan ve kişisel bakım ürünleri geliştirmeye, üretmeye; ürün gamına yenilikler getirerek, dünyanın güncel sorunlarına kafa yorarak, sorumlu bir üretici anlayışı ile, kullanıcıları ile iletişimde kalarak ilerlemeye devam ediyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Sakarya'da butik bir imalathane
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Aktif, tam zamanlı çalışan sayısı:2 Part time destek veren kişi sayısı:3
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
İnsan sağlığını düşünen organik içerikler, çevreyi düşünen ambalajlar, doğada yüzde yüz çözünen hammadde tercihleri
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
İçeriklerimiz insan sağlığı ve çevreye vereceği zararlar dikkate alınarak özenle seçilir. Sabunların %70-80 ini oluşturan zeytinyağı, İzmir Ödemiş'teki zeytinliğimizde üretiliyor, kendi üretimimiz. Dİğer hammaddeler ise öncelikli olarak yurtiçindeki güvenilir üreticilerden temiz ediliyor, az miktardaki naturaly derived surfaktanlar ise yurtışı menşeili. En temel ürünümüz olan sabunların hammaddesi olan zeytinyağı İzmir/Ödemiş’teki 600 m rakımlı bir köy olan Köseler Köyü’nde, kendi ailemiz tarafından üretiliyor. Zeytinlikte çalışanlar akrabamız, yevmiyeli çalışanlar da köylüler oluyor; dolayısı ile bahsettiğimiz ücretlendirme ve çalışma şartlarındaki iyi koşullar orada da devam ediyor. Zeytin ağaçlarımıza “bordo bulamacı” yani bakır sülfat ve kireçten oluşan bir ilaç uyguluyoruz. Başka bir tarım ilacı kullanmıyoruz. Hammadde teminimiz bununla sınırlı değil; kendimiz üretemediğimiz esansiyel yağları da MSDS dosyaları olan, sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığı bildirimli tedarikçilerden alıyoruz. Biz de sağlık bakanlığı gerekliliklerine uygun üretim yaptığımızdan bu dosyaları olmayan eş, dost, güvenilir insanlardan değil, gerçek lab testleri temin edebilen tedarikçiden temin etmemiz gerekiyor. Katı şampuan gibi doğadan temin edilemeyen hammadde ihtiyacı doğuran ürünlerde de “sentetik” değil, “naturally derived” hammadde kullanıyoruz. Petrol bazlı hammadde kullanmıyoruz. Yani köpük sağlayıcı vb fonksiyona sahip hammaddeler Hindistan cevizi ve şeker gibi hammaddeden (yani bitkisel kaynaklı) sentezleniyor, sentezi esnasında kimyasal yan atık çıkmıyor, son ürün doğada %100 bozunabiliyor. Zaten bu hammaddelerin de çoğu ecocert ve cosmos sertifikalı oluyor, msds leri güvenlik dosyalarımızda mevcut oluyor. Bu noktalara dikkat etme sebebimiz hem insan hem de çevre sağlığı. Son ürün olan kozmetikler de hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Akredite laboratuvarlarda, gönüllü denekler ile hassas cilt deneyleri yapılıyor.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
bazı ürünlerimiz tamamen ambalajsız (katı), bazıları ise karton veya yeniden kullanılabilir metal ambalajlarda sunulur
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Hammaddelerimiz %100 doğada çözünebilir malzemelerden seçilir
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
İnsan sağlığı ve çevreyi düşünen bir misyona sahibiz. Uzun vadede kadın istihdam eden, özellikle toplumsal açıdan dezavantajlı (çocuklu, yaşça tercih edilmeyen vb) kadınların maddi özgürlüğünü kazanarak güçlerinin farkına varmasını sağlayacak bir işletme olmayı hedefliyoruz.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Çocuklu çalışanlara acil durum izinleri, esnek çalışma saatleri
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Uzun vadede kadın istihdam eden, özellikle toplumsal açıdan dezavantajlı (çocuklu, yaşça tercih edilmeyen vb) kadınların maddi özgürlüğünü kazanarak güçlerinin farkına varmasını sağlayacak bir işletme olmayı hedefliyoruz.
Kırılgan veya dezavantajlı grupları güçlendiren bir yapımız var
Uzun vadede kadın istihdam eden, özellikle toplumsal açıdan dezavantajlı (çocuklu, yaşça tercih edilmeyen vb) kadınların maddi özgürlüğünü kazanarak güçlerinin farkına varmasını sağlayacak bir işletme olmayı hedefliyoruz.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Aylık olarak Tema vakfına bağış yapıyoruz
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Tatiller, çocuklu çalışanlara esnek zaman, özel izinler, adil ücretlendirme (piyasanın altında ücret verilmez, kadın erkek maaşları arasındaki eşitsizlik düşünülerek, kadınlar gözetilerek belirlenir.)
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.