Çarşı / Üreticiler / ATA AĞAÇ ARGE AŞ
ATA AĞAÇ ARGE AŞ
MUĞLA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Hatice Aktürk (Uzun yıllar büyük şehirlerde yaşamış, büyük firmalarda yöneticilik yapmış, dünyanın pek çok ülkesine iş gereği seyahat etmiş ve tüm her şeyi geride bırakarak) Muğla’ ya yerleşmiş zeytindostu olarak yaşamını sürdürmektedir. ATA AĞAÇ marka sahibidir.

1982 Balat (Milet) Aydın doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra dil eğitimi için bir yıl İngiltere’ de bulunmuştur. Dil eğitimini tamamlayıp yurda döndüğünde Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluklar Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimi sırasında Avrupa Birliği Derneğinde çalışmaya başlamış ve Avrupa Birliği Projeleri yürütmüştür. 2007 yılında tekstil sektöründe özel bir firmada İngiltere pazarından sorumlu satış temsilcisi olarak çalışmaya başlamış ve yaklaşık 10 yıl boyunca kariyerini bu yönde geliştirmiştir. Bu süreçte İspanya, Yunanistan, Portekiz, Belçika, Hollanda, Almanya, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde bulunan büyük hazır giyim markalarına tekstil ürünü satmıştır. İş gereği sürekli yurtdışı seyahatinde bulunan Hatice Aktürk, bir gün artık daha fazla bu sektörde olmak istemediğini fark edip istifa etmiş ve memleketine geri dönmüştür.

Ailesinin uğraşlarından birisi olan zeytincilik geleneksel yöntemler kullanılarak nesillerdir devam etmektedir. Yaklaşık 100 dönümlük alan içerisinde bulunan zeytinliklerinin çoğu Didim Balat Köyü Milet Harabeleri civarında bulunmaktadır.

HATİCE AKTÜRK
ATA AĞAÇ ARGE AŞ
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
ATA AĞAÇ ARGE AŞ
Yetkili Kişi
HATİCE AKTÜRK
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Zeytin bahçemiz Milet Harabeleri ve Iasos Kıyı Kışlacık arasındaki tarihi antik ‘Kutsal Yol’ un olduğu bölgede yer almaktadır. Yaklaşık 100 dönümlük arazi içinde organik tarım yöntemi ile üretilip Ekim ayında erken toplanan ve soğuk sıkım yöntemi ile sıkılan zeytinlerimiz sadece içimlik olarak sınırlı olarak üretilmektedir. Bahçemizin gözdesi “Ata Ağaç” yaklaşık 3200 yaşındadır. Yaşı Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü tarafından tespit edilmiş ve yaş tespiti ile ilgili bilimsel makale Uluslararası bir dergide yayınlanmıştır. Ata Ağaç’ ın, toprak yüzeyindeki çevresi yaklaşık 12,5 metre ve çapı yaklaşık olarak 4 metredir. Ata Ağaç’ ın ve bölgedeki diğer anıtsal nitelikteki zeytin ağaçlarının tanıklık ettiği tarihi gün yüzüne çıkarmak ve hak ettikleri değere ulaşmalarını sağlamak için tarafımızca geliştirilen projenin bir parçası olarak “Ata Ağaç” markası doğmuştur.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Ulu zeytin ağaçlarının önemine dikkat çekmek için 2018 yılından beri Ata Ağaç’ tan elde edilen zeytinyağı farklı etkinliklerde açık artırma ile satışa sunulmuştur. 2018 yılında Ata Ağaç Zeytinyağının yarım litresi 30bin TL’ ye satılmış ve gelir o yıl düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği için bağışlanmıştır. 2019 yılında hasat edilen Ata Ağaç’ tan elde edilen zeytinyağının litresi 100bin TL’ ye açık artırma ile satılmış ve gelirin tamamı Milas’ ın dağ köylerindeki çocukların eğitimi için Üretim ve Tasarım Atölyesi Proje gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında dezavantajlı köy çocuklarına Üç Boyutlu Yazıcı Eğitimleri ve Robotik Kodlama Eğitimleri verilmiştir. Proje sonucunda çocukların kazanımları ve mutlulukları bizim için ayrı bir motivasyon kaynağı olmuştur. Ayrıca, 2019 yılında Ata Ağaç’ ın zeytinyağı Amerika Colarado Denver’ da “Children’ s Diabetes Foundation” tarafından düzenlenen açık artırmada litresi 5000 Dolar’ a ve 2020 yılında ise Berverly Hills California’ da 5100 Dolar’ a alıcı bulmuştur. Elde edilen gelirin tamamı diyabetli çocukların tedavisi için ilgili kuruma bağışlanmıştır. Anıtsal nitelikte olan zeytin ağaçlarının belirlenmesi, bunlarla ilgili doğal kültürel miras envanteri oluşturulması, korunması ve gelecek nesillere aktarılması ve zeytin ağacı ile ilgili farkındalık oluşturmak için kişisel olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerini daha kurumsal hale getirebilmek için öncülüğümüzle “Ulu Zeytin Ağaçları Derneği” kurulmuştur. Dernek çalışmaları kapsamında anıtsal nitelikte olan zeytin ağaçlarının “Avrupa Zeytin Ağacı Rotası”’ na dahil edilmesi hedeflenmektedir. Öncelikle Milas İlçesinde belirlediğimiz 80-100 civarında anıtsal zeytin ağacının sonra da tüm Muğla ve bölge illerin de rotaya dahil edilip Dünya’ ya tanıtılması için çalışmalar planlanmaktadır.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
İÇİLEBİLİR NİTELİKTE YÜKSEK POLİFENOLLÜ ZEYTİNYAĞI ZEYTİN AĞACI TEMELLİ İNNOVATİF CİLT BESİNLERİ
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
HAYIR
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
HAYIR
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
KENDİ BAHÇEMİZ VAR, ORGANİK SERTİFİKALI ÜRETİM YAPIYORUZ
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
MUĞLA ULA DA DÜKKANIMIZ VE ÜRETİM DOLUM YERİMİZ
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
ORGANİK TARIM SERTİFİKASI
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
TAMAMEN YENİLEBİLİR NİTELİKTE GIDA KORUYUCUSU, VE MİNERAL TOZ
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
KENDİMİZ YETİŞTİRİYORUZ / ZEYTİN BAHCEMİZ KENDİMİZE AİT
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
DERMATOLOJİK TESTLERİ MEVCUT YURTDISINDA YAPILDI
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
EVET SAĞLIK BAKANLIGI, (KOZMETİK ) - TARIM İLCE ZEYTİNYAĞI
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
HİÇBİRŞEKİLDE ZEYTİNLERİMİZ SULANMIYOR
Paketlememiz doğa dostu
KARTON AMBALAJ, GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ NAYLON BALON ( ZEYTİNYAĞI ŞİŞELERİ İÇİN)
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
BAŞLANGIÇTA YAZDIGIMIZ SOSYAL PROJELERİMİZ
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
EVET
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
EVET
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Kooperatif
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.