Çarşı / Üreticiler / ASU NATURALS
ASU NATURALS
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Sümer Mitolojisi’ne göre toprak tanrıçası Uras, kendi şifa sırlarını sadece Mezopotamya’da Asu adı verilen doktorlarla paylaşırdı. Asu, edindiği bu bilgilerle birçok hastalığı ve rahatsızlığı tedavi ederdi. Bu esnada doğal minerallerden, baharat ve bitkilerden yararlanırdı.

Asu’nun, bu kadim bilgileri başkalarıyla paylaşması sayesinde doğanın iyileştirici gücü birçoklarının hayatını değiştirmeye başladı...

Bizim hikayemiz de işte böyle başladı. Asu’dan ve doğanın iyileştirici gücünden ilham alarak, 2015 yılında yola çıktık.

Hayalimiz, Asu’yu yüzyıllar öncesinden günümüze taşımak ve doğanın içinde büyütüp yeşerttiği kadim bilgileri; günümüzün yorgun, her daim stresli insanıyla paylaşmaktı. İyileşme yolculuklarının bir parçası olmak, günlük hayatlarına doğal bir dokunuş yapmaktı.

Sonunda, hayallerimiz gerçek oldu. Doğanın sırlarını koruma ve paylaşma misyonumuz önce plana dönüştü. Ardından Silivri’de ilk filizlerini verdiler. Şimdi de ASU Naturals adı altında sizlerle buluşuyorlar.

Hikayemiz doğada başladı ve doğada devam ediyor. Şimdilerde, toprak anadan yepyeni sırlar öğreniyor ve hayatınıza bir nebze olsun güzellik katmak için yepyeni ürünlerle karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz.

İyi ki yolumuz kesişti, iyi ki doğayı seçtiniz. 

ASU Naturals’ın dünyasına tekrar hoş geldiniz!

Süheyla İkiz
ASU NATURALS
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Süheyla İkiz
Yetkili Kişi
Süheyla İkiz
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Asu Naturals olarak Silivri`de kendi yetiştirdiğimiz tarlamızdan %100 doğal ve saf olarak lavanta yağı üretmekteyiz. Ürünlerimizde herhangi katkı maddesi, koruyucu, baz yağ ya da sentetik madde bulunmamaktadır.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Az su kaynagi kullanan tibbi ve aromatik bitkiler ile daha doga dostu bir tarim hedefliyoruz. Uyguladimiz iyi tarim teknikleri topragi ve cevreyi en az yoran yontemlerle bitimizi yetistiriyoruz. Markanin Sumerlerde doktor olarak anilan ASU ve marka logosununda sumer civi yazisi ile ASU yazilmasi ile kuturel ve sosyal farkindalik yaratmak hedefindeyiz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Ucucu Yaglar
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
10ml Lavanta yagi ile baslayan urun seruvenimiz lavanta spreyi ile devam edecektir. Yardimci urun olarak ASU icin tasarladigimiz yagdanlik, lavantali mum ve lavantali sabun ile urun yelpazemizi genisletmeyi hedefliyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Hayir
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Bitkinin uretim surecini kendimiz gerceklestiriyor olmak ile birlikte siselenmesi ve etiketlenmesi konusunda https://gaaromatherapy.com/ ile is birlikteligi yapmaktayiz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kendi urettigimiz lavanta bitkilerinden, kendi distalasyon tesisimizde ucucu yagini elde ederek hammaddeyi elde ediyoruz. Tarimsal uretimimizde iyi tarim uygulamalarina tabi olup, gerekli denetimlerle sertifikasyonunu tamamlamis bulunmaktayiz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Bitki yetistirme ve distilasyonunu Silivri, Celtik koyunde gerceklestirmeyiz. Sirket adresimiz ise Beyoglunda bulunmaktadir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Iyi tarim uygulamalari
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Iyi tarim uygulmasi ile bolgede geleneksel olarak yetistirilen urunlere alternatif olarak daha az su kullanimi ve ilacsiz tarim yaparak dogal tarima katkida bulunuyoruz.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Mezopotamyadan cikmis ve medeniyetlerin besigi olarak anlatilan Sumerleri markamizin cikis noktasi olarak belirledik. Amacimiz dunya gundeminde, arkeolojik kazilarinda destegi ile bu uygarliga dikkatleri cekmektir.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Tarlamizda insa gucu gerektiren butun islerimizi bolgede bulunan kadin iscilerimizle yapmaya calisarak , kadinlarimizi ekonomik olarak destekliyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Urun gamina eklenecek tekstil urunlerinde kadin dernekleri ile calisma hedefindeyiz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Sirketimiz tek kisilik olmasi ile birlikte. Yola 3 kisi olarak ciktik. Ozellikle uretim islerini, maliyetlerini ve gerekli diger butun planlamalari birlikte yapiyoruz.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.