Çarşı / Üreticiler / AD Aksesuar Stilim
AD Aksesuar Stilim
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

AD Aksesuar Stilim;

Hayatımızda kullanmış olduğumuz aksesuarların kişiliğimiz tarzımız  ile ilgili bilgi vermesinden yola çıkarak 2020 yılında faaliyete geçmiştir. Tasarımlarımız kendimize ait olup kişiye özeldir. Aynı zaman da kullanmış olduğumuz taşlarıda doğal taş tercih etmekteyiz. böylelikle hem şıklığınıza şıklık katıp hemde biraz olsun doğal taşların enerjilerinden faydalanmayı hedefledik. Unutmayın ki her kadın özeldir ve en iyisini hak eder.

Aslı Darcan
AD Aksesuar Stilim
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Aslı Darcan
Yetkili Kişi
Aslı Darcan
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Girişimci
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Yıllarca özel sektörde yönetim kadrosunda görev alarak geçirmiş olduğum çalışma hayatıma 2019 yılında kendi isteğim ile sonlandırdım. Bundan sonra ki çalışma planlarımda daha özgün işler de bulunmak, kendi hayallerim üzerinden bir gelecek oluşturmak vardı. Ancak tam olarak belirleyemediğim yol haritamı, 2020 yılında gerek yaşamış olduğum gerekse toplum olarak maruz kaldığımız zorlu süreç sayesinde çizmiş oldum. Ve kendime en sevdiğim alanlardan biri olan aksesuar işine adadım. İlk başta terapi yöntemi olarak başladığım tasarımlarımı, önce ki iş hayatımdan kazanmış olduğum tecrübelerim ve iş becerilerim ile birleştirerek AD Aksesuar Stilim'i olusturdum. Aksesuar benim için sadece bir şıklık sembolü değildir. Her kadının kişiliği tarzı ile iligili ip uçları verdiğini düşünmekteyim. Bu sebepten; kendi tarzını oluştururken şıklığı, doğallığı ve kişiye özel tasarımlar ile kendini iyi hisseden kadınlara yönelik çalışmalar da bulunmaya başladım. Tüm çalışmalarımı kendi imkânlarım doğrultusunda oluşturmuş olduğum çalışma ortamında gerçekleştirmiş bulunmaktayım.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Önceki çalışma hayatımda geri dönüşüm firmasında çalışmış olmam, gerekse gündelik hayatımda ki yaşam tarzımdan dolayı genellikle geri dönüştürülebilen malzemeleri tercih etmeye çalışıyorum. Aksesuar yapımında doğal taş kullanmayı tercih ediyorum. Bunun en önemli sebebi ise günümüz yaşam şartlarını göz önün de bulundurduğumuz da yaşam içerisinde ki koşturmaca, stres kaynaklı durumlar, olumsuz yaşam şartları bir çok kişiyi etkilemektedir. Bu sebepten de gerginlik, kaygı, stres, gelecek korkusu vb. duygu kaynağından oluşan şiddete eğilimli, çevresine hayatına zarar verebilen bireyler oluşmaktadır. Taşların doğada ki oluşumları sırasında geçirdikleri süreç içinde bulundurduğu yapısında ki mineraller sadece taşın yapısını oluşturup taşa özelliğini katması bir yana kişi üzerinde ki etkisi de kanıtlanmış bulunmaktadır. Hatta dünden bugüne doğal taşlar hayatımızın bir çok alanın da (alternatif tıp, dekorasyon malzemeleri, aksesuar vb) yerini almıştır. Bu sebepten aksesuarlarımda doğal taş tercih ederek sadece şıklık katmak yerine kişi üzerinde ki iyileştirici özelliğini de kişiler ile paylaşıp bir nebze de olsa hayatlarına dokuna bilmeyi hedeflemekteyim. Mutlu, huzurlu, kendini iyi hisseden bir birey doğaya, hayvana, insana, hayatına ve çevresine sevgiyle bakabilen, şiddetten uzak bir birey demektir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Aksesuar
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Doğal taşlardan kolye, bileklik, halhal, tasarlayıp sunmak.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Şuan da yapmış olduğum çalışmalarım kendime ait olduğundan böyle bir hizmet düşünmüyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Kadın girişimcilere desteği ve özel tasarım çalışmaları ile Miglo Store ile çalışmaktayız. Her alanda özel çalışmaları ile var olan Miglo Store ' da yollarımızın kesişmesinden dolayı tekrar teşekkür etmek isterim. Kendi hazırlamış oldukları özel tasarımlar ile aksesuarlarımızı bir araya getirmek bizim içinde mükemmel oldu.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Tedarik etmiş olduğum hammaddeleri genelde doğaltaş satışı yapan yerlerden sağlamaktayız. Ancak salgın sebebi ile hammadde temini konusunda kısır bir döngü içerisindeyiz. İlerleyen günlerde bu durum ile ilgili çok daha detaylı çalışmalarda bulunmak için planlamalar yapmaktayız. Çünkü AD Aksesuar içinde doğa dostu olmak, insana zarar vermeyen ürünler kullanmak, her alanda adil ve duyarlı olmak önemlidir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Şuan da home ofis olarak çalışmaktayım. Tüm yapmış olduğum tasarımları kendi evimde oluşturmuş olduğum çalışma alanımda gerçekleştirmekteyim. online platformlar üzerinden kendimizi tanıtıp ileriki süreç de hedefimiz küçük bir yerde insanlar ile bir araya gelmek.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Malesef yok.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Çanta Ve Aksesuarlar
Paketlememiz doğa dostu
Kraft geri dönüşümlü paketler kullanmayı tercih ediyorum.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Evsel atıklarımız dahi olmak üzere tüm atıklar çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Değerlendirilme imkanı olan artan parçalar ise farklı tasarımlar da kullanılmaktadır.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Her daim girişimci kadınların yanında olup onlar ile yaşadığım tecrübeleri paylaşmaktayım. Yapabileceğim çalışmalar içerisinde severek bulunmaktayım.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Henüz sosyal projelere yönelik destekleyici bir bütçemiz oluşmasa da kendi imkanlarımız doğrultusunda her zaman elimden geldiğince destek vermeye çalışmaktayım. Ve fırsatım olduğu her zamanda AD Aksesuar Stilim olarak da destek vermeye hazırım.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
Çalışan personelim yok. Ancak olsaydı her zaman haklarının ve çalışma ortamının en iyi şekilde sağlanması için ne gerekli ise yaparım.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
günümüzün getirmiş olduğu şuan ki sıkıntıları da göz önünde bulundurursak eğer herkesin iletişime, birlikte olmaya, bir arada etkinlikler yapıp eğlenmeye bundan zevk almaya çok ihtiyacı var. Bu sebepten farklı atölye çalışmaları ufak gruplar halinde planlayıp, el emeğinin, üretmenin verdiği zevki yaşatmak. Bu süreç içerisinde ürünlerimizin faydaları hakkında paylaşımlar da bulunmak istiyoruz. Ayrıca bir çok alanda destekleyici sosyal çalışmalarda planlamaktayım.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Bir tek ben varım. Kendim tasarlıyorum ve uzun yıllar çalışma hayatımdan kazanmış olduğum tecrübe ve bilgilerim ile de tüm işlerimi yürütmeye çalışıyorum. İlerlediğim bu yolda bir gün bir çok insana da çalışma alanında faydalı olacağımı hedefliyorum.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.