Çarşı / Üreticiler / Siesta Studio
Siesta Studio
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Mutfak Gereçleri (0 ürün)
Hakkında

Siesta Studio, 2020 yılında kurulan bir tasarım stüdyosudur. Markamız bünyesinde seramik malzeme ile üretilen fincan seti, ev dekor ürünleri, mumluk, tütsülük ve buhurdanlık gibi aromaterapi ürünleri yer almaktadır. Fikir, tasarım, üretim sürecinden paketlemeye kadar olan tüm süreçler atölyemizde gerçekleşmektedir.

Enes Güneş
Siesta Studio
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Enes Güneş
Yetkili Kişi
Enes Güneş
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Siesta Studio olarak biz 2020 yılında kurulan bir tasarım stüdyosuyuz. Markamız bünyesinde seramik malzeme ile üretilen fincan seti, ev dekor ürünleri, mumluk, tütsülük ve buhurdanlık gibi aromaterapi ürünleri yer almaktadır. Fikir, tasarım, üretim sürecinden paketlemeye kadar olan tüm süreçler atölyemizde gerçekleşmektedir.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Doğanın sunduğu en güzel nimet olan toprağı günlük kullanıma uygun objeler haline getiriyoruz. Bunu yaparken de ekolojik değerleri yoksaymıyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Seramik malzeme kullanarak ürettiğimiz ürünleri insanların kullanımına sunuyoruz.
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Seramik malzemeyle üretilebilecek ürünler sınırsızdır. Doğanın bize sunduğu büyüleyici malzeme olan toprak, çamura dönüşür ve bizim yegane malzememiz haline gelir. Hem sanatsal ürünler hem de endüstriyel objeler üretmek için bize destek olur. Şuan odaklandığımız ürün grubu daha çok aromaterapi ürünleri. Yani buhurdanlık, tütsülük gibi ürünler. Seramik malzemenin esnekliği ve aromaterapinin huzur veren temasını birleştirmeyi hedefliyoruz. Böylece günlük kullanıma uygun nitelikli ürünler üretmiş oluyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Good4Trust'ta yalnızca kendi atölyemizde ürettiğimiz ürünler ile yer alacağız.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Zaman zaman farklı üreticilerle ortak projelerimiz oluyor. Mesela doğal uçucu yağlar üreten bir firma ile ortak bir projemiz olmuştu. Bu firmanın marka kimliğine uygun bir buhurdanlık tasarımı yapmıştık. Ardından bu ürünün seri üretimini de gerçekleştirmiştik. Böylece aromaterapi ürünleriyle olan ilişkimiz daha da arttı.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız hammaddeler seramik çamuru ve gıda tüketimine uygun boyalardır. Çamur zaten topraktır ve toprak da doğadan gelen bir maddedir. Bü yüzden ekolojik diye tanımlanabilir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde yer alıyor. 40 metrekarelik bir üretim alanın sahibiz. Fikir aşamasından fırınlama aşamasına, üretim aşamasından paketlemeye kadar olan tüm aşamalar bu ufak atölyemizde gerçekleşmektedir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Ürettiğimiz ürünlere ilişkin her hangi bir sertifikamız bulunmuyor.
Paketlememiz doğa dostu
Ürünlerimizi doğada çözünmesi zor olmayan malzemelere sarıp paketliyoruz. Böylece doğaya çöp üretmemiş oluyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Ürünlerimiz topraktan gelen çamur olduğu için doğada kaybolmasıyla ilgili hiçbir sorun teşkil etmez.
Sosyal açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımız çevresel yanımız.
Ürettiğimiz ürünler çevreye zararı dokunmayan ürünlerdir. Çamurun orijinal halini koruruz ve çoğu zaman gıda grubu ürünlerimiz haricindeki ürünler için boya kullanmayız.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Gelecekte gelir düzeyimiz müsaade ettiği zaman, atölyemizde hem ihtiyaç sahibi hem de seramiği ve tasarım süreçlerini öğrenmek isteyen öğrencilere istihdam olmak istiyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
3 kişilik bir işletmeyiz. Seramik üretimini 2 kişi gerçekleştiriyoruz. Diğer arkadaşımız ise bize grafik düzenlemelerde yardımcı oluyor.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.