Çarşı / Üreticiler / Sebze Kutusu
Sebze Kutusu
AYDIN / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Meyve ve Sebze (0 ürün)
Hakkında

Sebzekutusu'nun içinde, yerel tohum ve geleneksel tarım yöntemleri ile mevsiminde üretilmiş, taze sebze ve meyveler bulunmaktadır.

Ömer Besim Çobanoğlu
Sebze Kutusu
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Veggiebox Yerel Tarım - Ömer Besim Çobanoğlu
Yetkili Kişi
Ömer Besim Çobanoğlu
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Yalnızca mevsiminde ve atalık yerel tohumlardan taze sebze ve meyve üretiyoruz. Kış mevsiminde ıspanak, kereviz, pırasa, karnabahar, brokoli, lahana, marul, portakal, ayva, nar gibi sebze ve meyveler yetiştiriyoruz. Serada üretim yapmıyoruz. Yaz mevsiminde domates, patlıcan, biber, taze fasulye, kabak, salatalık, kayısı, şeftali gibi sebze ve meyveleri yetiştiriyoruz. Haftalık olarak hasat ettiğimiz taze ürünlerden bir ailenin haftalık sebze/meyve ihtiyacını karşılayacak sebze kutuları oluşturuyoruz. Sebze kutularımızı her hafta çarşamba günü UPS Kargo aracılığıyla doğrudan tüketicilerin adreslerine gönderiyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Aydın'ın sakin şehir (cittaslow) ünvanlı Yenipazar ilçesindeyiz. Hasat sonrası ürünlerimizi hazırlayıp paketlediğimiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı işletmemiz Yenipazar ilçe merkezinde yer almaktadır. Üretim yaptığımız tarla ve bahçelerimiz ise Yenipazar'a 4 km uzaklıktaki Çulhan Köyü'nde bulunmaktadır.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Tek kişilik bir şahıs işletmesiyiz. Ancak tarımsal üretim tarafında aile olarak çalışmaktayız.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Yalnızca atalık yerel tohumlarla ve mevsiminde üretim yapıyoruz. Sebze yetiştiriciliğinde doğayla mücadele ederek mevsim dışında üretim yapmak yerine, doğayla ve iklimle uyum içinde mevsimin bize sunduklarıyla üretim yapıyoruz. (Örneğin kış mevsiminde domates yetiştirmiyoruz.)
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Tarımsal üretimde damlama sulama yöntemini kullanıyoruz.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Gerek üretim aşamasında hibrit tohum yerine yeniden çoğaltılabilir atalık tohumlarla üretim yapmamız, gerekse de ambalajlama aşamasında geri dönüşüme uygun kese kağıtları kullanmamız sayesinde doğayla dost bir üretici olduğumuzu düşünüyoruz.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Sebze ve meyvelerimizi yalnızca gıdayla temasa uygun kese kağıtları ve ambalaj kağıtları kullanarak paketliyoruz. Plastik ambalaj kullanmıyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Atalık yerel tohumların kaybolmaması için mücadele ediyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Tarımsal üretimimizde kimyasal gübre kullanmıyoruz. Büyükbaş hayvan gübresi, at gübresi, keçi gübresi ve solucan gübresi gibi doğal gübreler ile toprağımızı canlandırıyoruz. Pestisit kullanımından mümkün olduğu kadar kaçınıyoruz. Zararlılarla doğal yöntemlerle mücadele ediyoruz. Sebze üretiminde Isırgan otu suyu, sarımsak suyu, kül atma gibi yöntemlerle zararlı böcekleri bitkilerden uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Ağaçlarımızın dallarına içi şekerli ve pekmezli su dolu kaplar asarak özellikle akdeniz sineği denilen zararlıları meyve yerine bu tuzaklara yönlendirmeye çalışıyoruz. Zirai ilaç kullanımının zaruri olduğu durumlarda ise Neemazal gibi organik sertifikalı, etken maddesi doğal bitki özü olan zirai ilaçları tercih ediyor ve uygulama miktarı, uygulama zamanı, bekleme zamanı gibi konulara azami ölçüde dikkat ediyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.