Çarşı / Üreticiler / Diolivos El Yapımı Sabun Atölyesi
Diolivos El Yapımı Sabun Atölyesi
İZMİR / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Sabunlar (0 ürün)
Hakkında

Diolivos.. Bundan on yıl önce Dionysos & Olive'in birleşiminden oluştu. Atölyede üretilen ilk çeşit olan Keçi Sütü Sabunu uzun bir süre tek çeşit olacaktı. Bir gün bir Diolivos kullanıcısı benden Defne Sabunu istedi, sonra başka bir istek Biberiye, sonra Tarçın.. Sabunlarımı kullananlar onları sevecek, zamanla Diolivos Club üyelerini oluşturacaktı. Atölyeden yükselen kokular daha çok çeşide işaret ederken öğrenmenin ve heyecanın sonsuz, sebat ve sürekliliğin de en önemli şey olduğunu anlayacaktım.

Bugün sabun odamda sabunlarımı seven Diolivos kullanıcılarım, çeşitleri kalitesiyle ve içerik zenginliğiyle doğru orantılı artan dilimlerim, hayalgücüm, özgürlüğüm ve müzik var..

Ben Fulden.. Doğanın çoğaltıcı, şifalı, dönüştüren etkisini sabunlarımı üretirken hissediyorum. Peki siz? Cildinizi şimdi bu hisle tanıştırmaya ne dersiniz?

Fulden DİZBAY BAYRAK
Diolivos El Yapımı Sabun Atölyesi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Fulden Dizbay
Yetkili Kişi
Fulden DİZBAY BAYRAK
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Dionysos & Olive'i birleştiren Diolivos'un 2011 yılında başlayan macerası, bugün "geleneksel fikirler, bilimsel yöntemler" mottosuyla sürüyor. Vitaminli yağlar, doğanın şifasını taşıyan bitkiler, sabırla demlenen kökler ile hazırladığım temiz içerikli Diolivos sabunlarını, sağlıklı temizlik ve bakım rutinini benimseyen kullanıcılar ile buluşturuyorum. Atıksız, yavaş yaşamın savunucusu her bir Diolivos dilimi, rengini ve kokusunu bitkilerden alıyor. Öğütülmüş meyve çekirdeklerinden, kilden, yosundan, aktif kömürden, yani doğanın kendisinden.. Ben Fulden.. Doğanın çoğaltıcı, şifalı, dönüştüren etkisini sabunlarımı üretirken hissediyorum ve bu hissi sade yaşamın zenginliklerini fark eden kullanıcılarımla paylaşıyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Çalışma sürecimin ilk yılında üretimimi bir atölye açarak gerçekleştirdim. Yılın sonunda atölyemi kapattım ve evimde sabunlarıma kendilerine ait bir oda verdim :) Son sekiz yıldır aklıma sabuna dair bir fikir geldiğinde, zaman kavramından muaf olarak sabun odama gitmenin ve düşüncemi eyleme dönüştürmenin özgürlüğünü yaşıyorum. Sakin, hijyeni kontrol altında tutabildiğim sabun odam benim üretim yerim.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Diolivos tek kişilik bir işletmedir. Bir usta tarafından yetiştirildim ancak bir usta yetiştirmedim. Bu nedenle bir sabun ustası sayılamayacak olsam da yalnız çalışmak her zaman beni daha yaratıcı ve üretken kılmıştır. Böylece yavaş ve sakin olan yaşamımda, çalışma hayatımı da bu yapıya uyumluyorum.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Bir kişinin Diolivos sabunlarını kullanması, ürün bittiğinde doğaya plastik atık salınmaması, su kaynaklarına zararlı kimyasalların karışmaması, hayvanlar üzerinde deney yapılmayan bir ürünün tercih edilmesi anlamına geliyor.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Sabunlarımı soğuk yöntem prensibiyle üretiyorum. Bu yöntem sabunlaşma reaksiyonu sonunda herhangi bir üretim atığı oluşmamasını sağlıyor. Hammaddelerimden biri olan baharatları yerel üreticiden temin ediyorum. Kendi kaplarımı götürüp alım yapabiliyorum. Böylece plastik poşet tüketimini düşürüyorum. Yağlarımın geldiği ambalajları ise geri dönüşüme gönderiyorum.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Hammadde ve malzemelerimi genellikle yerel üreticiden temin ediyorum. Bal, baharatlar, otlar ve bitkisel yağların işlem görmemesi, kimyasal katkılar barındırmaması çevre köylerdeki küçük üretici ve tedarikçileri tercih etmemde rol oynuyor. Yurtdışından gelen yağlarda ise organik sertifikası olan ürünleri tercih ediyorum ve özellikle palm yağı kullanmıyorum. Sabun yapımında kullandığım uçucu yağlar (lavanta, defne gibi) ise alkolle seyreltilmemiş, buhar distilasyonu ve damıtma yöntemiyle elde edilen yağlar.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Uyguladığım sabun üretimi kısmen sıfır atık prensibini benimsiyor. Ambalajı ile aldığım hammaddelerin ambalajı ise geri dönüşüme gidiyor.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Sabun paketleme için ham bez keseler kullanıyorum. Böylece bant, kağıt gibi malzemeler kullanmam gerekmiyor. Kargo için kullandığım ambalajlarda ise bana gelen kargoların ambalajlarını yeniden kullanıyorum.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Sabun üretimim sonunda kimyasal atık, plastik ya da kağıt atık oluşmuyor. Kullandığım ekipmanların temizlenmesi sırasında su tüketimi oluyor ancak sabunu temizlemek için deterjan kullanmaya gerek olmaması büyük avantaj sağlıyor.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Zararlı kimyasallar, boya, parfüm, koruyucu gibi malzemeler içermeyen bir sabun kullanım sırasında ve sonrasında herhangi bir atık oluşmaması anlamına geliyor. Ürünün ham bez kese ambalajı ise kullanıcılara yeniden kullanım imkanı sağlıyor.
Çevresel açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü olan sosyal yanımız.
Yaşamımda ve üretim sürecimde çevresel açıdan olabilecek en yaratıcı fikirlerin peşinden gitmeyi seviyorum ve hassas duruşumun alışkanlık haline gelmesinden mutluyum. Bilâkis sosyal yönü çok güçlü olmayan bir üreticiyim :)
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Tükettiğini üretmenin, hayata katkı sağlayan geleneksel bir ürünü yorumlamanın heyecanını yaşamanın yanı sıra bu düşünce ve alışkanlıkları daha çok kişinin benimsemesini sağlamak için çalışıyorum.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Diolivos sabunlarının satışından elde edilen gelirin yarısının Hipder ile paylaşıldığı haftalar düzenliyorum. O hafta elde edilen gelirin yarısı kimsesiz hayvanların tedavisi ve bakımı için kullanılmak üzere Hipder hesabına aktarılıyor.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.