Doğaya ve insana dost üretim ve türetim pratiklerini geliştirmek için yola çıkan herkesi kucaklamak ve birlikte hareket etmek zorundayız. Artık ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapmaya niyet eden ve bu niyetini beyan eden tüm üreticilere kapılarımızı açıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyor ve onlarla topluluk olarak dayanışıyoruz. Niyetli olarak girdikleri Good4Trust’ta önce azimli sonra adil olmalarına destek oluyoruz.
Trust Good4Trust’a özgü bir yerel değişim aracıdır. Sistemde alışveriş yapıldıkça üretilir, türeticiden üreticiye, üreticiden türeticiye geçtikçe tekrar tekrar kullanılabilir. Trust kullandıkça ekonomi içerde döner, doğaya ve insana dost üretimi destekler, Good4Trust topluluğunun refahına katkı verir. Böylece Türetim Ekonomisi ortaya çıkmaya başlar.
NEDİR: Kendin yetiştir istiridye mantar kiti. KUTUNUN İÇİNDEKİLER: Mantar kiti kompostu ve sprey şişe NASIL YETİŞTİRİLİR? Şokla: Mantar kitinizi bir gece buzdolabında bekletin (Derin dondurucu veya buzluğa koymayın). Aç: Önyüzdeki tırtıklı alandan yavaşça çekerek kapağı yırtın. Açılan bölümden çıkan plastik yüzeyi " " şeklinde bıçakla kesin. Kesilen yerden plastiği sıyırmayın. Sula: Açtığınız alanı kutudan çıkan sprey şişe ile sabah akşam sulayın. Kitinizi çok güneş almayan bir yerde, ısıtıcı ve klimalardan uzakta tutun. Topla: Mantarlarınızı yaklaşık 10 - 15 gün büyümeye başlayıp hasata hazır hale geldiğinde, bir makas veya bıçak ile keserek toplayın. Mantarları kurutmadan toplamaya dikkat edin.
İkinci hasat:
Uygun koşullar sağlandığında ikinci hasadı almak mümkündür. İlk hasadı aldıktan sonra kitinizi tekrar buzdolabında şoklayıp, arka yüzündeki tırtıkları yırtarak aynı adımları takip edin.