Doğaya ve insana dost üretim ve türetim pratiklerini geliştirmek için yola çıkan herkesi kucaklamak ve birlikte hareket etmek zorundayız. Artık ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapmaya niyet eden ve bu niyetini beyan eden tüm üreticilere kapılarımızı açıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyor ve onlarla topluluk olarak dayanışıyoruz. Niyetli olarak girdikleri Good4Trust’ta önce azimli sonra adil olmalarına destek oluyoruz.
Trust Good4Trust’a özgü bir yerel değişim aracıdır. Sistemde alışveriş yapıldıkça üretilir, türeticiden üreticiye, üreticiden türeticiye geçtikçe tekrar tekrar kullanılabilir. Trust kullandıkça ekonomi içerde döner, doğaya ve insana dost üretimi destekler, Good4Trust topluluğunun refahına katkı verir. Böylece Türetim Ekonomisi ortaya çıkmaya başlar.
Ekim: Erken bahar, Şubat-Mayıs arası ekimi yapılabilir. Aynı şekilde sonbahar ekimlerinde toprak nemini korumak daha kolay olduğundan bitkinin ilk tutunma aşaması daha rahat atlatılabilir. Çimlenme: Kaliteli, nemli torf doldurduğunuz üretim saksılarının toprak yüzeyine tohumları ekip, üzerlerini ince bir tabaka elenmiş çimlendirme torfu ya da vermikülit ile örtün. Çimlenme 18-24°C de 7-14 gün içinde gerçekleşir. Bu sürede toprağın kurumasını engellemek için üretim saksısının altına bir tabak yerleştirip, sulamayı buradan yapınız. Genç filizler elle alınabilir boya geldiklerinde geniş bir saksıya her filiz arası 5 cm kalacak şekilde şaşırttınız. Don tehlikesi geçtikten sonra yavaş yavaş, gündüz dışarıda gece tekrar kapalı iç mekâna alarak bitkiyi dış hava koşullarına hazırlayınız. Bu şekilde hazırlanan fideleri, derinlemesine havalandırılmış ve çapalanmış, gevşek, süzek toprağa bol güneş alacakları bir alana taşıyarak, her fide arası 25 cm mesafeli kalıcı yerlerine dikiniz.