Doğaya ve insana dost üretim ve türetim pratiklerini geliştirmek için yola çıkan herkesi kucaklamak ve birlikte hareket etmek zorundayız. Artık ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapmaya niyet eden ve bu niyetini beyan eden tüm üreticilere kapılarımızı açıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyor ve onlarla topluluk olarak dayanışıyoruz. Niyetli olarak girdikleri Good4Trust’ta önce azimli sonra adil olmalarına destek oluyoruz.
Trust Good4Trust’a özgü bir yerel değişim aracıdır. Sistemde alışveriş yapıldıkça üretilir, türeticiden üreticiye, üreticiden türeticiye geçtikçe tekrar tekrar kullanılabilir. Trust kullandıkça ekonomi içerde döner, doğaya ve insana dost üretimi destekler, Good4Trust topluluğunun refahına katkı verir. Böylece Türetim Ekonomisi ortaya çıkmaya başlar.
Tabii ki, işte amigurumi tarzında örülmüş kış kostümlü bir kız figürüyle ilgili kısa bir yazı:
Kışın soğuk esintileriyle birlikte, evlerimizi saran sıcacık bir atmosferi yaratmanın en sevimli yolu, amigurumi tarzında örülmüş kış kostümlü kız figürleri olabilir. Yumuşak yünlerle işlenmiş bu sevimli karakterler, sıcaklık ve neşeyle dolu bir yeni yıl havası sunuyor.
Küçük el örgüsü kız figürleri, kışın gelişini renkli ve kalın yünlerle tasarlanmış kıyafetlerle kutluyor. Kızın üzerindeki el yapımı örgü kış kostümü, kar taneleri ve yılbaşı süslemeleriyle süslüdür. Bu detaylar, figürü daha da özel kılıyor ve evinize sevimli bir yılbaşı havası katıyor.
Ürün %100 el yapımıdır. 6 yaşından büyük çocukların oynaması için tasarlanmış ve üretilmiştir.
Bebeğin baş, kol, bacak ve beden kısmı boncuk elyaf dolgudur. Ancak ayaklarda bebeğin dik ve ayakta durabilmesi açısından artık ipler kullanılmıştır. (Bu sayede hem artık ipler geri dönüştürülerek doğaya kazandırılmış hem de bebeğin ayakları daha sert ve güçlü bir özellik kazanmıştır.)
Bebeğin boyu yaklaşık 40 cm civarındadır. Bebek orta boylarda bir üründür. Bebeğin saçlarında sentetik tüp saç dikilerek kullanılmıştır.
Gözlerinde 18 mm simli kilitli güvenli gözler kullanılmıştır.
Bebeğin ayakkabı tabanı iki kat yapılmış olup arasında ahşap tabanlık malzemesi kullanılmıştır.
Boyun kısmında doğal kağıt bantla kaplanmış halde ahşap malzeme mevcuttur ki bu sayede bebeğin başı dik durabilmektedir. Bebeğin kol ve bacaklarında hareket kabiliyeti sağlayan bakır NYA kablo kağıt bantla kaplanarak iskelet olarak kullanılmıştır.
Bebeğin eteklerinde ve şapkasında anchor nakış ipliğiyle yapılmış Türk El Nakışı İşlemeleri mevcuttur. Bu özelliği sebebiyle ürün sanatsal değer kazanmaktadır. Koleksiyonerler için emsalsiz bir üründür.
Bebeğin giysilerinde beyaz küçük ponponlar süsleme amacıyla kullanılmıştır. Etek kısımlarında süsleme amacıyla kristal şeffaf plastik boncuklar kullanılmıştır. Bebeğin elindeki değnek şönil ve simli eva malzemeleri kullanılarak oluşturulmuştur.
Ürün kesinlikle makinede ya da elde yıkanmamalıdır. Temizliği ılık sabunlu su ve pamuklu bir bez yardımıyla yapılmalıdır. UYARI : Eğer yünlü malzemelere karşı herhangi bir hassasiyetiniz varsa bu ürünü satın almanız önerilmez!!!