Çarşı / Üreticiler / Vi Takı Tasarım
Vi Takı Tasarım
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Tasarımlarım Vİ Takı Tasarım markası ile beğeniye sunulmakta.

İlk harfi (V) Hayal etmek, karar vermek, ikinci (İ) ise İsteği, harekete geçmeyi temsil etmekte.

İkinci adım sizi soyut durumdan somut alana geçirmekte bu nedenle benim için çok önemli. Düşünüyorum yerine deniyorum haline geçmek. Kullandığım tüm taş, pirinç ve gümüş kaplama tasarımlarım da doğal içeriğe sahipler. Seri üretim olmaması da bir diğer önceliğim.

Tasarımlarını yaptığım tüm takılar için bakır madeni öncelikli. Bakır Anadolu'da bulunan ilk madendir ve aynı zamanda geleneklerimizde de mistik bir enerjiye sahiptir. Bakır takılar bizi nazardan, kötü enerjilerden korur. Enerjisi öyle iyidir ki çağlar boyunca eklem ağrıları için şifa niyetine takılmıştır. 

     Sözün özü, bakır madeni bir başkadır. Tüm bu sebepler takılarımda önceliği bakıra vermemi sağladı ve kullandığım bakır ham madde temininde özellikle kurşun içermemesi, saf bakır olması en önemli önceliğim oldu.  Taktığınız zaman iyi hissetmenizi ve size olumlu enerji vermesini, sağlığınıza fayda sağlamasını diliyorum. 

     

     " Sizi yansıtan takılar siz konuşmadan, diğer insanlara sizi anlatan takılardır. "

Vildan Kurnaz
Vi Takı Tasarım
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Vildan Kurnaz
Yetkili Kişi
Vildan Kurnaz
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Vildan Kurnaz 43 yaşında Yüksek Lisans Mezunu. Alanı işletme ve pazarlama üzerine. 21 yıllık özel sektör çalışma hayatından 2018 Aralık ayında istifa etti . 6 ay kendi yeteneklerini ve ne yapmak istediği ile ilgili araştırdı. Zaman zaman gelgitler yaşadı ama elleri ile üretmek istediğini biliyordu. Hazırladığı işler hem kendi üretimi olmalı, hem kültürel izler taşımalı Anadolu kokusu ve dokusu gibi hem modern hem ruha ve bedenen iyi gelmeliydi. Tesadüflere inanmayan Vildan bir gün bakır madeni ile tanıştı ve bu tanışma sonrasında hem yaratıcı düşüncesi hem kendine olan inancı arttı . Bakır madenini araştırdı, ve önemini değerini en önemlisi yeryüzünde ilk maden üstelik Anadolu topraklarında bulunduğunu sonrasında bir çağ kapatıp insanlığı yeni bir çağa taşıdığını öğrendi ve bu bilgiyi aktarmak istedi. işte Vi Takı tasarım bu duygularla ortaya çıktı. Vi aynı zamanda Vildan gibi özel sektör çalışma hayatında sıkışıp kalmış bir çok girişimciye ilham olmak istedi. (Konfor alanından çıkmaya tereddüt edenler için)
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Bakır içeriği ile özellikle pandemi sürecinde daha da önem kazandı. Ben yaklaşık bir yıl önce bakırı anlatmaya başlamıştım. Fakat derinleşen araştırmalarım pandemi ile nedenli doğru yolda ilerlediğimi gösterdi. Bakır bileklikler mineral desteği sağlıyor, bakır dil temizleyici ile sağlık ve şifa kazanıyorsunuz ve üstelik mikrop öldürücü özelliği ile üzerinde ve dokunduğu alanda virüs ve bir çok hastalıktan koruyabiliyor. Bakır tek pozitif elektron içeren maden bu nedenle iletkenliği çok yüksek ve ortamda ki bulunduğu yüzeydeki tüm negatif enerjiyi emiyor ve dönüştürüyor. Ve bakır tasarımlar kullan at değil bir ömür kullanılabilir tasarımlar olduğu için hem çevreye hem de bütçeye katkısı oluyor.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tasarım takılar ve alternatif sağlık ürünleri
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Bileklik, Küpe hem kadın hem erkek için tasarım aksesuar ve sağlık ürünleri
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
sadece kendi ürünlerim
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Sadece ben.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Evet özellikle %100 saf bakır sertifika sahibi İtimat Bakır şirketinden temin ediyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerim kendi evim bir odamı tamamen atölye olarak kullanıyorum. ve sadece online satışım bulunmakta.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Saf bakır sertifikası mevcut.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Aksesuar Ve Sağlık
Paketlememiz doğa dostu
Geri dönüşüm için paketleme konusunda plastik kullanmıyorum.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
özellikle canlı yayınlarda 21 yıllık çalışma hayatımdan sonra aldığım bu karar ile karşılaştığım zorluklar. Yaşadığım süreçler ve çalışmalarım ile bilgi vermeye destek olmaya çalışıyorum.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Ahbap , Tema ve Haytap bağışlarım mevcut. her ayın sonunda belirli miktarlarda yardım yapmaktayım.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Özellikle bijuteri ve aksesuar ürünler üzeri kaplama yapılmakta daha parlak ve kararmaması için. Ama bu işlem esnasında hem çok fazla su hem de kimyasal atık ortaya çıkmakta. Doğa ve toprak sular için zehirli atıklar. Vi olarak kaplama yapmama kararı almış bulunmaktayız. Evet bakır kararan bir maden fakat temizliği yani tekrar parlatması çok kolay bir maden . Bu işlemi anlatan videolar çekiyorum ve kaplamasız ürünler hazırlamak önceliğim.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
bir tek ben :)
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.