Çarşı / Üreticiler / Vinacocha Natural Wellness
Vinacocha Natural Wellness
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında
Demet Gonca Akalın
Vinacocha Natural Wellness
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Demir Akalın Turizm Ticaret Limited Şirketi
Yetkili Kişi
Demet Gonca Akalın
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Vinacocha Natural Wellness 2018 yılında oğlunun cilt alerjisi sebebi ile temiz içerik kozmetik ürün arayışına girip, aldığı eğitimlerle kendi formüllerini üretmeye başlayan bir bankacı tarafından sürdürülebilir, doğa, hayvan ve çevreye saygılı üretim önceliği ile İstanbul 'da kuruldu.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Tüm ürünlerimizde %100 saflikta doğal yağlar, ekstratlar, kolajen, hyalüronik asit, Ferulic Acid gibi değerli, doğa dostu, hayvanlar üzerinde test edilmeyen hammadde, aktifler ve antioksidanlar kullanıyoruz. Firmamız Sağlık Bakanlığına kayıtlı ve ilgili mevzuatlarca uygunluğu denetlenen şeffaf bir yapıda.. Ürünlerimizin tümü ÜTS bildirimi yapılmış, Türkiye deki değerli üniversitelerin laboratuvarlarında test edilmiş ürünler..
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Tüm ürünlerimizde %100 saflikta doğal yağlar, ekstratlar, kolajen, hyalüronik asit, Ferulic Acid gibi değerli, doğa Vinacocha Natural Wellness 87 çeşit ürünü ile doğal kozmetik markaları içerisinde en geniş ürün gamına sahip olan markalardan birisi. Kendi Web sitesi, dijital pazaryerleri, Türkiye de 6, yurtdışında 4 (Rusya, Hollanda ve Amerika da) toplamda 10 bayii si ile hizmet veren bir doğal kozmetik markasıyız biz. Aromaterapik yağlar, Cilt bakım ürünleri, Saç bakım ürünleri, evde sağlıklı yaşam gereçleri olmak üzere 4 ayrı kategoride satış yapıyoruz..
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Good4Trust da satmayı planladığımız ürünlerimizin tümü kendi markamıza ait olan ürünler olacak.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Isparta, Antalya ve İzmir de ağırlığı kadın olan üreticilerle çalışıyoruz. Paydaşlarımızla ilişkilerimiz oldukça eski.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Ekolojik kriz ve Sürdürülebilirlik bize göre bir bütün ve bunu gözeten siyaset, tüketim alışkanlıklarımız, doğaya saygılı üretim, yeme, içme, barınma ihtiyaçlarını karşılama biçimimiz ;gündelik Yaşam pratiklerimize, iş yapış şekillerimize daha çok girmeli.. Güzellik de bir bütün ve ruh sağlığımız, beslenme alışkanlıklarımız, temiz gıda ve su da en az kullandığımız ürünler kadar önemli.. Ve tam da bu noktada en az yediklerimiz kadar doğaya yakın formlarda, benzer saflıkta ürün kullanımı da bize gerçekte ve uzun vadede en büyük faydayı sağlıyor.. Bunu her tüketicinin sorgulaması ve satın alma gücünü bu yönde kullanarak bizim gibi doğaya saygılı üreten glokal markaları desteklemeli diye düşünüyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Tamamı kadın 1 aromaterapist eczacı, 1 kimya mühendisi ve 1 kimyagerden oluşan Ar ge ekibi ile toplamda 10 kişi İstanbul da faaliyet gösteren bir ekibiz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Yok.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Tüm ürünlerimizde %100 saflikta doğal yağlar, ekstratlar, kolajen, hyalüronik asit, Ferulic Acid gibi değerli, doğa dostu, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ecocert sertifikalı hammadde, aktifler ve antioksidanlar kullanıyoruz.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
Tüm hammaddelerimizi Global sertifikalı, test ve analizleri yapılmış. Msds raporları, ürün analiz raporları olan tedarikçilerden alıyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Ürünlerimizin tümü eczacı formülasyonu ve üniversite laboratuvarlarında analiz edilmiş gerekli dokümantasyonu sağlanmış ve Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine bildirilmiş ürünlerdir.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Sağlık bakanlığı, üts kayıtlıdır.
Paketlememiz doğa dostu
Sadece eco craft kutu kullanıyoruz. Kargo adımında bile plastik kullanmıyoruz.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Seramiklerimizi mimar iki kadın yapıyor. Tedarikçilerimizin tamamına yakını kadın ve kazandığımızı paylaştığımız yatay bir form anlayışıyla çalışıyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Bir markanın kuruluş hikayesi, markanın oluşum süreci, değerlerine bağlılığı, doğaya, çevreye, hayvanlara verdiği değer artık tüketici için çok daha ulaşılabilir bilgiler. Tüketici bu değerlerin peşine düşerek piyasayı da yönlendirebiliyor bu dönüşümü yaratmak, o şeffaflığı aramak tüketicinin elinde.. Ekolojik kriz ve Sürdürülebilirlik bize göre bir bütün ve bunu gözeten siyaset, tüketim alışkanlıklarımız, doğaya saygılı üretim, yeme, içme, barınma ihtiyaçlarını karşılama biçimimiz ;gündelik Yaşam pratiklerimize, iş yapış şekillerimize daha çok girmeli..
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
1 firma sahibi toplamda 10 kişi
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.