eyüp elmas
eyüp elmas
Tohum
Tohum
2 Damla
Organik tarım, alternatif tıp, kırsal kalkınma, sa
2017 yılında türetici oldu.
eyüp elmas
Arkadaşlar
İyilikler
Merhaba, günlük yazdığım Ordu Olay gazetesindeki köşemde "HASTA DEĞİL SUSUZSUNUZ" başlıklı aynı isimde kitabı da olan yaşanmış bir olaya yer verdim. Anladım ki su başlı başına tedavi edici ve birçok hastalık suyu doğru veya hiç içmediğimizden kaynaklanıyor.

İranlı hekim DR. FERİDUN Batmanghelidj suyun hastalıkları bu denli iyileştirdiğini ve iyi geldiğini hapishanede şans eseri öğrenmiş.
“1979 da İran devrimi patladığında Ben siyasi bir tutuklu olarak hapiste bulunuyordum. Bir gün koğuşta mahkûmlardan birinin koridorda iki büklüm olmuş vaziyette inanılmaz mide sancılarıyla kıvrandığını gördüm. Beni görünce ızdıraplı bir sesle “Ülserim beni öldürüyor” diye seslendi. Onun için ne yaptın diye sordum. “Üç adet Tagamet ve bir şişe dolusu antiasit aldım ama banamısın demedi” diye cevap verdi. 10 saatten beri bu şekilde ızdırap içinde sancı çeken hasta mahkûma gayri ihtiyarı müdahale eder ve ölmek üzere olduğunu düşündüğü adama iki bardak su içirir. Fakat ne görsün, adam çok geçmeden kıvranmaktan kurtulur. O günden sonra Dr. Batmanghelidj, suyun şifa verici etkisi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırma kararı alır.
Cezaevinde kaldığı 2,5 yıl içerisinde yaklaşık 3 bin peptik ülser hastası tutuklu ve hükümlüyü iyileştirir. Tabi ki ilaç olarak yalnızca su kullanarak.

2,5 yıl kadar sonra tahliye vakti geldiğinde hapishane müdürüne ricada bulunur ve "lütfen bir müddet daha burada tutuklu kalmak istiyorum, zira araştırmalarımın en önemli evresine girmiş bulunmaktayım ve bu kadar çok hastayı dünyanın hiçbir yerinde bu koşullarda bulamam" der.
Dr. Batmanghelidj, 1950’de Londra’daki St. Mary Üniversite Hastanesi Tıp Fakültesinde başlayan tıp eğitiminden sonra 22 yıldan fazla araştırma yapmış ve çalışmaların sonucunda “Hasta Değil Susuzsunuz" isimli kitabı ortaya çıkmış. Kitabında vücudumuzun tam 46 nedenle suya ihtiyaç duyduğunu anlatmaktadır.

Detaylar http://www.orduolay.com/yazarlar/eyup-elmas/hasta-degil-susuzsunuz/8592
Sarıl
Yorum yap
Mustafa Özesmi ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uygar Özesmi
22-03-2017 13:30
İlginç acaba batı biliminden geçmiş hekimler buna nasıl bakıyor?
eyüp elmas
22-03-2017 14:07
normal tıp doktoru olduğu için denemelerini evrensel tıp doğrultusunda yapmıştır diye düşünüyorum.
Kızılırmak Deltasını tarımdan dönen kimyasalların olumsuz etkisinden kurtarmak için ard bölgesini organik bir havzaya dönüştürmeye yönelik BUĞDAY derneği koordinasyonunda ciddi çalışmalar yaptık
Sarıl
Yorum yap
Cenk AKCAN ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Aydın Nasuh
14-03-2017 19:04
Emeğinize sağlık.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.