SAIT SÜLLÜ
SAIT SÜLLÜ
Tohum
Tohum
25 Damla
2016 yılında türetici oldu.
SAIT SÜLLÜ
Arkadaşlar
İyilikler
3 tane arkadaşım var. Baya bilinçsiz. Geçen bunlar mangal ve araç gereçleri toplamışlar, sultan sazlığına mangal yapmaya gideceklermiş. güvenlikleri aşıp sazlık içerisinde bir kaç tane de kuş vurursak mangal dahada tatlanır falan diye plan yapmışlar. Gerçekten film değil bu gerçek. Adamları böyle bir deliliğe bulaşmamaları için bilgilendirdim. Gerçekten zor oldu baya.
Sarıl
Yorum yap
Nazmiye Sevim ve 7 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bugün kendime bir su matarası, çay matarası ve yemek için sıcak tutacak bir saklama kutusu aldım. Bu sayede paketlenmiş ürün alımımı en aza indirmeye karar verdim. Çıkacağım atıkları azaltmak için elimden geleni yapacağım. Hatta yemeğimi çantamda gezdireceğim. Bunu yaparken bugün kantindeki görevlinin '' bu napıyor yahu beni zarara sokacak'' bakışlarına rağmen bunu yapacağım. Aslında bu sayede daha sağlıklı beslenmiş olacağım. Paketlenmiş her gıda, kanser riski taşır ve bu hayat benim için çok kıymetli.
Sarıl
Yorum yap
Şule Gönülsüz Güvenç ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uyuma potansiyelimin olduğu derslere girmiyorum. Ne hocalarımın sinirini bozuyorum ne ben can çekişiyorum.
Sarıl
Yorum yap
Evrim Karacetin ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Evrim Karacetin
15-12-2016 16:08
:)
Bugün 18 yaş altı gençlere, doğanın korunmasının önemini ve hayvanlar neden korunmalı başlıklarında bilgilendirme yaptım. Bilinç; genç kuşaklardan başlar. Dünya bu şekilde ilerleyebilir.
Sarıl
Yorum yap
Nazmiye Sevim ve 8 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uygar Özesmi
21-05-2016 23:23
Harika :)
SAIT SÜLLÜ
21-05-2016 23:26
Hocam teşekkür ederim :)
Bugün okulumun otoparkındaki arabanın lastik üstünde bir kedi fark ettim. Arabayı sahibi çalıştırdığında uyardım. Büyük ihtimal kaçardı ama her ihtimal ile ben sürücüyü uyardım. Kediyi çıkarttım bulunduğu yerden. Araba kullanıcıları lütfen seyahate başlamadan önce, arabalarınızın tekerlek üstlerini, motor içlerini ve tehlikeli olabilecek aklınıza gelecek her yeri kontrol ederek yolculuğa başlayınız.
Sarıl
Yorum yap
Evrim Karacetin ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
18 yaş altı öğrenciler ile her konuştuğumda, sohbetlerde veya ders anlatırken, artık bir hedefim olacak. 1- Geri dönüşümün önemi 2- ''Çevreyi neden temiz tutmalıyız'' cümlesinin mantığını ve 3- Hayvanlara neden saygılı davranmalıyız? 3 ana başlığından birisini titizlikle anlatmaya ve bilinçlendirmeye çalışacağım. Böylelikle değişime alt kademede başlayacağım. Peki her good4trust.org üyesi 1 başlığı, 18 yaş altı gençler ile temas kurduğunda anlatsa dahada büyümez miyiz? Birlikten kuvvet doğar. Ben yarından itibaren başlıyorum :)
Sarıl
Yorum yap
Betül Katıgöz ve 7 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
BB Biledeğil
14-05-2016 08:11
Ayrık olan da'ları ayırsak, "daha da büyümez miyiz?"
Uygar Özesmi
15-05-2016 23:17
Harika Sait :)
Bugün otobüste gelirken yanımdaki amca bağıra bağıra telefon ile karşı tarafla konuşuyordu. Belliki amcamızı kulağı biraz ağır duyuyor. Hem amcamız duymak için baya çaba sarfediyor, hemde otobüstekiler rahatsız oluyordu. Amcadan rica ettim telefonu bana verdi. Ne dediyse, karşı tarafa sessizce anlattım, karşı tarafın dediklerini de telefonumda not kısmına yazarak amcaya okuttum. Neyseki gözleri iyi görüyordu :) Bir taşla iki kuş vurdum atasözünü kullanmayı çok isterim şuan :) Ama çevre mühendisiyim ve hocalarımın çoğu kuş gözlem kulübüne üye ve kuşları çok seviyor :)
Sarıl
Yorum yap
Cenk AKCAN ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
BB Biledeğil
13-05-2016 07:56
Ayrık de ve ki'lerin sesini duyarak ve şunları düzelterek biz okuyuculara bir iyiliğiniz daha olursa... Belirli ki amcamızı | hem de otobüstekiler | Neyse ki gözleri | şu an
BB Biledeğil
14-05-2016 05:50
Bilgisayarda, boşlukların da bir sayısal değer olarak işlendiğini anımsatsak...
BB Biledeğil
15-05-2016 06:33
O zaman, düzeltmeleri rica etsek...
SAIT SÜLLÜ
SAIT SÜLLÜ : "Teşekkürler Evrim Karacetin"
12-05-2016 03:15
4 sene sonunda; hiç bir şeyin alt yapısını araştırmadan konuşmamam gerektiğini, hata yapılsa da bir insana her zaman pozitif yaklaşılabileceğini, her görüşe sonsuz saygılı ve dinleyebilen olmam konusunda fikirler verdiğiniz için, titiz ve disiplinli çalışmanın amacını öğrettiğiniz için; ve herşeyden önemlisi pozitif düşünceyi öğrettiğiniz için teşekkür ederim hocam.
Sarıl
Yorum yap
Zeynep Bilgi Buluş bu iyiliğe sarıldı.
Evrim Karacetin
26-06-2016 20:10
Ah Sait! Bu ben miyim? Bence sensin. Senin içinde olan. :) sevgiler çok :)
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.