pozy org
pozy org
Fidan
Fidan
284 Damla
pozy.org - mutlu haber süzgeci
2018 yılında türetici oldu.
pozy org
Arkadaşlar
İyilikler
pozy org
18-01-2021 15:48
#mutluhaber -> Hong Kong'da Lai Chi-wai isimli engelli sporcu, bir bağış kampanyası kapsamında, tekerlekli sandalyesiyle gökdelene tırmandı. Chi-wai, etkinlik kapsamında topladığı 671 doları omurilik zedelenmesi geçiren hastalara bağışlayacak.
detaylar ->https://pozy.org/trthaber/haber-detay/tekerlekli-sandalyesiyle-gokdelene-tirmandi-493803
Sarıl
Yorum yap
Büşra Yar ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
15-01-2021 06:46
#mutluhaber ->Bursa'da bir inşaat sahasında yapılan çalışmada çevredeki binada oturan bir vatandaşın dikkati 2 bin yıllık mezar stelini ortaya çıkardı.

Nilüfer ilçesi Görükle Kurtuluş Mahallesi'ndeki bir inşaat alanında istinat duvarı yapılması için kazı çalışması yapıldı. Bu sırada iş makinelerinin çalışmasını evinden izleyen Erdoğan Tunaboylu, kepçenin topraktan düz bir parça çıkardığını fark etti. O sırada evinden çalıştığı için kazı alanına gidemeyen Tunaboylu, mesaisi bittikten sonra alana giderek toprak altından mermer parçalarını eniştesiyle çıkardı. Tarihi eser olduğunu düşünen Tunaboylu, polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri mezar steli olduğu değerlendirilen parçayı inceledi.
Mezar steli, detaylı inceleme yapılmak üzere Bursa Arkeoloji Müzesine götürüldü.
detaylar ->https://pozy.org/cumhuriyet/haber-detay/bursada-balkonundan-insaat-calismalarini-izleyen-yurttasin-dikkati-sayesinde-tarihi-mezar-steli-bulundu-491713
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
14-01-2021 16:40
#mutluhaber -> Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki en büyük ikinci şehri, anne deniz aslanı ve yavrularını korumak amacıyla işlek bir otoyolu kapattı. Dunedin Belediye Meclisi tarafından yapılan açıklamada, "Şehrimizin bazı özel sakinlerinin yolu güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamak için St. Claire plajının yukarısındaki John Wilson yolunu bir aylığına kapatıyoruz. Bir Yeni Zelanda deniz aslanı ve yavruları, yolun yan taraftaki golf sahasına yerleşti ve plaja gitmek için düzenli olarak bu yoldan geçiyor. Bölgeyi yine de yürüyerek veya bisikletle ziyaret edebilirsiniz, ancak lütfen deniz aslanlarına bolca yer bırakın (en az 20 metre).
detaylar -> https://pozy.org/ntv/haber-detay/yeni-zelanda-anne-deniz-aslani-ile-yavrularini-korumak-icin-islek-otoyolu-kapatti-491786
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 1 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
13-01-2021 15:40
#mutluhaber -> Ankara'nın Mamak ilçesindeki Kartaltepe Parkı'nın 450 metrekarelik bölümü evcil hayvanlar için ayrıldı. Onların ihtiyaçlarına göre düzenlendi.Bu sayede parkta köpekler özgürce koşuyor. Sahipleri de gönül rahatlığıyla can dostlarını serbest bırakıyor. Evcil hayvan oyun parkı, hem köpeklere hem sahiplerine keyifli zaman geçirme imkanı sağlıyor. Köpekler, eğitim için kurulan parkurlarda da eğlenerek öğreniyor.
detaylar -> https://pozy.org/trthaber/haber-detay/ankarada-evcil-hayvanlar-oyun-parkinda-ozgurce-dolasiyor-489169
Sarıl
Yorum yap
Evrim Karacetin ve 2 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
31-12-2020 17:38
#mutluhaber -> Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde şantiye işçisi Mehmet Poyraz, çalıştığı Kumalar dağı Çakmaktepe mevkisindeki iş yerine 3 yıl önce gece gelen aç tilkiyi ekmekle besledi.Daha sonraki günlerde de aynı saatlerde şantiyeye gelerek, rutin olarak beslenmeye alışan tilki ile işçi Poyraz arasında duygusal bağ oluştu.İlk yılın sonunda tilki, şantiyeye yavrularıyla gelerek Poyraz ve diğer işçilerin de elinden ailece beslenmeye başladı.
detaylar -> https://pozy.org/haberturk/haber-detay/3-yildir-tilki-ailesini-elleriyle-besliyorlar-483349
Sarıl
Yorum yap
Büşra Yar ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
30-12-2020 13:53
#mutluhaber -> Edremit ilçesine bağlı Kıyıcak Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki Aslı İmre, 16 yaşında evlendiği inşaat işçisi Celal İmre'den 10 çocuk dünyaya getirdi.Eşiyle kendini çocuklarının eğitimine adayan fedakar anne, onları okutabilmek için pek çok zorluğa göğüs gerdi.Bu sayede çocuklarından 3'ünün doktor, 4'ünün öğretmen, birinin inşaat mühendisi, birinin hemşire olmasına ön ayak olan İmre, lise son sınıf öğrencisi olan en küçük çocuğunun da iyi bir bölüme yerleşebilmesi için dua ediyor.Okuma yazma bilmeyen anne, bu nedenle yaşadığı zorlukları aşabilmek için 11 yaşındaki torunu Zeynep İmre'den ders almaya başladı.

detaylar -> https://pozy.org/haberturk/haber-detay/asli-teyzenin-okuma-yazma-azmi-481687
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
01-01-2021 20:39
Anneyi ve babayı yürekten kutluyorum
pozy org
05-12-2018 08:04
#mutluhaber -> Kamboçya'da yemyeşil bir parkta yer alan Coconut School, neredeyse tamamen geri dönüştürülmüş atıklardan inşa edildi. Böyle bir bina inşa etme fikri ise "Rubbish Man" yani "Çöp Adam" lakaplı eski otel müdürü Ouk Vanday'den çıktı. Okuldaki sınıfların duvarları boyalı araba tekerlerinden ve renkli şişe kapaklarından yapıldı. 65 öğrencinin kayıtlı olduğu okulun girişinde, kapaklardan yapılmış Kamboçya bayrağı bulunuyor. 1,5 yıl önce açılan okul ile ilgili "Çöpü çocukları eğitmek için sınıflara çevirdim" diyen Vanday, önümüzdeki yıl anaokulu öğrencileri için yeni bir sınıf açmak istiyor.

detaylar -> http://www.pozy.org/haber-detay/129877
Sarıl
Yorum yap
Melike Şahin ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
04-12-2018 13:31
#mutluhaber -> Çin Zunyi'de yaşayan 76 yaşındaki Wei Fafu, 1985'te bir festivale gidiyordu. "Ağaç Dikme Günü" ile ilgili rapor yayımlayan bir gazete aldı. Raporda hükümet çorak dağlara ağaç dikmek için halkı sözleşme yapmaya çağırdı.
Fafu, bu görevi sadece çorak bir dağı ağaçlandırmak olarak görmedi. Bu görev hayatının bir parçası haline geldi. Öyle ki elde ettiği bütün geliri gübre satın almak ve ağaçların bakımını yapmak için harcadı. Fafu'ya 2009 yılında tüm ağaçların kesilmesi karşılığı milyonlarca dolar teklif edildi.

detaylar -> http://www.pozy.org/haber-detay/129660
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 1 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
03-12-2018 07:45
#mutluhaber -> Çanakkale’nin Bozcaada İlçesi’nde 14 Ekim’e kadar süren 5’inci Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali (BIFED) başladı. Dünyanın ve Türkiye'nin çevre sorunlarına değinilen ve daimi teması Ekoloji olan festivalde, çevreciler ve sinemaseverler, 14 Ekim'e kadar iki farklı salonda gösterildi çevre temalı belgeselleri ücretsiz olarak izlendi. Türkiye'nin tek ‘Ekoloji’ temalı festivali olan ve uluslararası camiada saygınlığı özellikle çevreciler tarafından artan, BIFED’in 5'incisi iki farklı salonda gösterilen belgeseller ile başladı. Bu yıl 56 ülkeden 260’ın üzerinde filmin başvurduğu festival için Türkiye'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen çevreciler, yönetmenler ve sinemaseverler Bozcaada'da buluştu.

detaylar -> http://www.pozy.org/haber-detay/129260
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 1 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
pozy org
30-11-2018 08:10
#mutluhaber -> Arıkovanı, güneş enerjisinden yararlanarak elektrik tüketimini karşılayacak bir girişime ev sahipliği yapıyor. Güneş enerji paneli olarak tasarlanan perde görünümündeki Solar Curtain, güneş ışığı bol olan ülkemizde evlerin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Günümüz şartlarında güneş paneli için çatı veya bir arazisi bulunmayanlar için bu olanakları sunan Solar Curtain sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik tüketiminin üçte biri kadar enerji sağlanabiliyor.
Solar Curtain, ön tarafında onlarca renk ve desen seçeneğiyle bir stor perde görünümüne sahip.

detaylar -> http://www.pozy.org/haber-detay/127846
Sarıl
Yorum yap
Melike Şahin ve 2 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.