Yağız Eren Abanus
Yağız Eren Abanus
Tohum
Tohum
6 Damla
2017 yılında türetici oldu.
Yağız Eren Abanus
Arkadaşlar
İyilikler
2 gün önce Kadın ve İklim projesi kapsamında yapılan bir toplantıda cinsiyetçi bulduğum için atalık tohum ifadesi yerine yadigar tohum ifadesinin kullanılmasını önerdim. Beni de bu konuda yakın zamanda bir arkadaşım uyarmıştı. Sonrasında da ekolojik ve toplumsal açıdan duyarlı ve adil olduğunu düşündüğüm iki kooperatifin instagram postlarında yine aynı ifadeyi kullandıklarını görünce onlara da aynı öneriyi nazikçe yaptım. Çok olumlu geri dönüşler aldım. Bu paylaşımların böylece yayılması bana good4trust'ta iyiliklerimizi paylaştığımız bu harika sistemi hatırlattı. O yüzden bir de gelip burada paylaşıyorum. İyiliklerimizin paylaştıkça çoğalması dileğiyle.
Sarıl
Yorum yap
BB Biledeğil ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Zeynep Bilgi Buluş
14-08-2020 10:41
ben de yadigar tohum kullanmaya başlıyorum, sayenizde
Yeryüzü Derneği ekolojik ürün üreten üreticilerle ilgili bir dayanışma çalışması başlattı, çalışmanın detaylarına şu link üzerinden ulaşabilirsiniz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWVjEiB6Mx7pI_7zdCovWU47mULfvCs0l4VYPP2Hd2eMfEaA/viewform
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 2 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uygar Özesmi
18-04-2020 11:21
Nasıl gidiyor? Nasıl gidiyor Yağız?
11 ekim gününün sonuna doğru gelirken kadınların toplumsal hayatta daha eşit bir konumda olmalarının önüne geçen olguların ortadan kalkması umuduyla sizinle tarihsel bir bilgi paylaşmak istedim. 11 Ekim 1984 tarihinde Challenger ile uzaya çıkan Kathryn D. Sullivan uzayda yürüyen ilk kadın oldu.
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Dün good4trustın iki çekirgesi olarak Taiwan'da bir sosyal girişim projesi yürütmeye çalışan genç arkadaşlarla buluştuk. Onlara good4trustı ve ülkemizi anlattık. Onların projeleri ve ülkeleriyle ilgili bilgi aldık dinleyip yardımcı olmaya çalıştık.
Sarıl
Yorum yap
Good 4 Trust ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bugün okulumda katıldığım konferansta salonda unutulan plastik şişeleri toplayıp salonun yakınındaki geri dönüşüm kutusuna attım
Sarıl
Yorum yap
BB Biledeğil ve 13 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uygar Özesmi
24-07-2018 23:52
Keşke sebil yapsalar ve herkes kendi matarasını getirse, getirmeyene de plastik şişe yerine cam matara satsalar... artık konferanslarda bu bir norm haline gelse. Bunu fırsat bulduka söyleyelim, söyledikçe buraya iyilik yazalım :)
Kaselerdeki bulaşık makinesinin çıkaramadığı zorlu lekeleri çıkarmak için bir kasede kullandığım suyu kaselerin birini temizledikten sonra diğerlerine de boşaltarak tekrar tekrar kullandım.
Sarıl
Yorum yap
BB Biledeğil ve 17 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.