mevlüt özkaya
mevlüt özkaya
Tohum
Tohum
1 Damla
2017 yılında türetici oldu.
mevlüt özkaya
Arkadaşlar
İyilikler
Kırsala yola çikiyorum, marangoz halil abi karşiliyor ,samimi içten yol üzerindekilerle başlıyor anlatmaya tlos antik kenti , yörüklerin yazın hangi bölümde kışın nereye yol aldıklarını , misafir perver ve içten şivesi ile ..
Tangala nın kapısına bırakıyor , dudu isminde iri bir kangal karşılıyor 6 tane bebeği ile 
Ve sabah başlıyoruz .. asil keçilerin hepsi hamile 2017 de oğlak bekleniyor ,zıp zıp , sultan hepsinin
İsmi var ve anlıyorlar .. sabah ilk iş onların kahvaltısı ve gün boyunca onların öğünlerine özen göstermek. Turan abının ve ayşe abladan süt almaya gidiyoruz bugun tangazola günü ,
Peynir labrotuarına giriyoruz ,her şey özenle düşünülmüş , eldıven ,bone, önlük, çizme
Mikroorganızmaların dünyasını bozmadan girmek fazlasıyla önemli . Penicillium , Laktobasiller Enterokoklar aminopeptidaz, imünopeptidaz, dipeptidaz hepsine yakın olmak için gerçekten emek gerektiriyor okumak araştırmak denemekten geçiyor , eski usul yöntemle başlıyor pastörize etmek ve teleme kesimi arada ufak dokunuşlarla, ustalıkla doğum gerçekleşiyor bundan sonrakı adım , oda derecesını kontrol altında tutmak, günlük kontrolü ,fırçalanması aylarca bekleyecek olanlarla fazlasıyla ılgılenmekten geçiyor 7 odalı mahsende butun adımlar düşünülmüş tangalada .
Ve paketlemede bütün peynirleri tadıyorum , gelen siparişleri göndermeden hepsini kontrol ediyoruz buket hanımla , her peynire dokunuyor.Onun için peynir fazlasıyla önemli göndermek için göndermiyor ürünlerini ,tek tek özenle seçiyoruz pelit ,çitlembik,tangozola ,mera her yönlü tadımlar devam ediyor sıcak , soğuk oldukça güzel bir deneyim bir aşçı için ..
Ve bir hafta sonu için sabahtan başlıyorum keşkek yapmaya , doğaya ve toprağa gönül verenlerle güzel bir çember etrafında toplanıyoruz herkesın amacı ve hikayesi var , ve heycanla anlatmaya başlıyor hepimiz heycanlanıyoruz o anlatırken deniz seyrek ata tohumlarına sahip çıkıyor , tohum bekçiliği yapıyor ,toprağa emek verenlerle bir arada olmak benim için etkileyici bir deneyime dönüşüyor.
Sarıl
Yorum yap
Tacettin Kökçü ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Aydın Nasuh
03-04-2017 09:18
Tangala yakından takip ettiğim bir çiftlik, slowfood'a ilgi duyan bir başka aşçı ile karşılaşmak güzel. Yolun açık olsun.
mevlüt özkaya
06-04-2017 22:04
teşekkürler sizinlede karşilaşmak güzel.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.