Kardelen Uysal
Kardelen Uysal
Tohum
Tohum
17 Damla
2014 yılında türetici oldu.
Kardelen Uysal
Arkadaşlar
İyilikler
İşkence ile öldürülen canım köpek için change.org üzerinden, bunu yapan kişinin bulup cezalandırılması ve tedavi olması için kampanya başlattım. Siz de destek olsanız ne iyi olur.
https://www.change.org/p/k%C3%B6pek-katiline-ceza-verilsin?recruiter=33098343&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
Sarıl
Yorum yap
Yavuzhan Kütük ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Aşhane ile iletişime geçip sokakta yaşayan insanlara çorba dağıttım. Siz de yapabilirsiniz.
http://gorunmeyenler.com/2016/03/18/ashane/
Sarıl
Yorum yap
Dilara Gümüş ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Görme engelli kişilere yardım amacıyla Be My Eyes isimli bir uygulama çıkmış. Türkiye'de ne kadar yaygın olduğunu bilmiyorum ancak uygulama sayesinde yardıma ihtiyacı olan görme engelli birine yardımcı olabiliriz: http://www.bemyeyes.org/ Not: Bu bir duyuru sadece.
Sarıl
Yorum yap
Beste Eris ve 8 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Mert ÇAKA
06-08-2015 13:38
yemin ederim uygulamayı izleyince duygulandım, gözlerim doldu :( teşekkürler. müthiş bir bilgilendirme oldu :)
Kardelen Uysal
06-08-2015 15:43
Rica ederim =).
Kilyos sahilinde yürüyordum, çok dalga vardı, bir de o dalgalardan kurtulmaya çalışan, ıslanmış küçük bir böcek. Böceği elime alıp kuruttum, sonra da rüzgardan, dalgadan uzak çimlik bir alana bıraktım.
Sarıl
Yorum yap
Rasit Karaaytac ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Mert ÇAKA
06-08-2015 13:35
:)))
Bankamatikte sıra beklerken Suriyeli bir göçmen iki çocuğuyla insanlardan para istedi. Bir kadın "benim sana verecek param yok, ülkesi savaştayken bırakıp gidene vatan haini derim. Git buradan!" diye adamı kovalayınca olaya müdahale ettik. Kadına insanlara böyle davranamayacağını anlattık, yapmamasını rica ettik. Sanırım işe yaramadı.
Sarıl
Yorum yap
Ozan Özbozbıyık ve 11 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Uygar Özesmi
25-04-2015 14:17
İşe yarasın yaramasın sessiz kalmamak çok önemli :)
Kardelen Uysal
27-04-2015 17:48
Evet sessiz kalmak bazen şiddete ortak olmaya giriyor gibi geliyor :).
Petshop'a kedilerime mama almaya gittim. Bir su kaplumbağası ile karşılaştım. Sahibi, "almazsanız çöpe atacağım" diyerek bırakıp gitmiş. Onu aldım, adına Ged koydum, gerekli bilgileri edinip (doğada hayatta kalıp kalamayacağı, hastalık taşıyıp taşımadığı) onu başka kaplumbağaların yaşadığı bir göle bıraktım. Kaplumbağa gölün kıyısına gelince koşar adımlarla (!) göle girdi ve gitti.
Sarıl
Yorum yap
Gül Çetin ve 11 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Balkona kuşlar için karabuğday pilavı koydum. Sabah bir baktım iki martı karşılıklı yediler. Onları çok beğendim, "afiyet olsun" dedim sessizce.
Sarıl
Yorum yap
Gül Çetin ve 11 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
ÖZLEM BAYRI
28-01-2015 09:43
aynı şeyi ben de yapıyorum, kışın balkonu hiç kullanmıyoruz. Balkondaki masamda kuşları misafir ediyorum zaman zaman...Bir de yedikten sonra tuvaletlerini aynı masaya yapmamaları gerektiğini öğretebilsem:))
Hastanede yatan ve yatmaktan çoook sıkılan birinin kendisini dışarıda gibi hissetmesi için çim topladım. Koklattım, "bu kadar güzel koktuğunu fark etmemişim" dedi.
Sarıl
Yorum yap
Nesrin Koyuncu ve 8 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Burgazada'ya gittim, kedileri, balıkları ve kuşları besledim. Oradaki martılar gerçekten çok cana yakınlar. Bir tane martı yavrusu kaşığımdan yemek yedi bol bol. Kendimi küçük çocuğa yemek yediriyormuş gibi hissettim.
Sarıl
Yorum yap
mine ozgentas ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Balkona çıktım, kuşlar için peynir, mama, ceviz koydum. Bir süredir aynı eylemi tekrar ediyorum. Kargalar da bana garip garip hediyeler bırakıyor. En son bir karga ağzında karton bardakla balkona geldi, onu masaya bıraktı ve gitti =).
Sarıl
Yorum yap
Beste Eris ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.