Ezgi Su ERBAY
Ezgi Su ERBAY
Tohum
Tohum
2 Damla
2016 yılında türetici oldu.
Ezgi Su ERBAY
Arkadaşlar
İyilikler
Hafta sonu gittiğim bir nikahta bir köyde Türkçe öğretmenliği yapan güzel insan Bekir Öğretmen ile tanıştım. Okuluna kütüphane kurma işine girişmiş; ancak kitapları oldukça azmış. Olanlar da kendi bütçesiyle aldıklarıymış. Neyse, bugün kendime bir kitap sipariş etmek için bir siteye girdim, 50 lira üzerine kargo bedava imiş. Başka kitaplar da satın alayım, diye düşünürken aklıma Bekir Öğretmen'in kütüphanesi geldi. Hemen kendisine yazdım; ancak herhangi bir kitap değil, çocuklar için faydalı olacağını düşündüğü kitapları istediğini çekinerek ifade etti. Kendisi başka bir kitap sitesine üye imiş, oradan çok uygun fiyata alıyormuş. Bana da kullanıcı adı ve şifresini verdi, onun seçtiği kitaplardan bütçemin uygun olduğu, gönlümün elverdiği kadarını aldım. Adresine küçük bir notla gönderdim. Sonrasında çok teşekkür etti, çok mutlu oldu. Burada durmak olur muydu peki? Olmazdı. Ben de Bekir Öğretmen'in bu temennisini sosyal medyada paylaştım. Daha sonra öğle yemeğine gittim. Odama geldim ki ne göreyim, bir arkadaşım, hem de epeydir görüşmediğim, hatta en son 6-7 yıl önce ayak üstü gördüğüm bir arkadaşım yardımcı olabileceği şeklinde bir mesaj göndermiş. Annesinin de emekli Türkçe öğretmeni olduğunu, zamanında annesinin de kendi çabalarıyla okuluna bir kütüphane kurduğunu ve aynı şekilde kitap topladığını yazmış. Hatta eşiyle evlerinde kullanmadıkları bir diz üstü bilgisayarları varmış, eski; ama iş görürmüş. Onlar da bilgisayarı verecek doğru bir yer arıyorlarmış. Başka bir şeye de ihtiyaç olursa söyleyebilirmişiz. İyilikler yumak oldu. Daha şimdiden 3 kişi çok mutlu olduk. Arkadaşım, Bekir Öğretmen ve ben. Ben bu iyiliği buraya bırakayım, bir kanadından tutmak isteyen olursa benimle iletişime geçebilir veya bu iyiliğin altına herhangi bir şey yazabilir. Dünyayı iyilik kurtaracak!
Sarıl
Yorum yap
doğacan dilcun doğan ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Ezgi Su ERBAY
16-12-2016 12:42
Bu iyiliğe sarılanlara güzel bir haber. Bekir Öğretmenden aldığım habere göre kütüphaneleri 2 haftaya kadar açılabilirmiş.
2009'dan bu yana TEGV gönüllüsüyüm. Vakfım aracılığıyla ulaştığım bir öğrencime 2 yıldır kaynak kitap desteği yapıyorum, manavda teyzelere poşet açma olsun artan yemekleri kedilere verme olsun bunlar günlük rutinler. Vakıfla beraber bir devlet okulunun duvarlarını boyamışlığımız var, çocuklarla beraber duvarlar boyadık. Ekonomik olarak zayıf olan bir aileye hiç giyilmemiş ve temiz kullanılmış giysi desteği.
Sarıl
Yorum yap
Nazmiye Sevim ve 12 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
22-10-2016 10:05
harikasınız
Ezgi Su ERBAY
26-10-2016 15:18
Mahçup oldum teşekkürler, baktım herkes yazıyor ben de yazayım dedim =)
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.