Ferhat Fikri ÖZEREN
Ferhat Fikri ÖZEREN
Tohum
Tohum
22 Damla
Bence başkalarından ne fazlam ne de eksiğim var, s
2013 yılında türetici oldu.
Ferhat Fikri ÖZEREN
Arkadaşlar
İyilikler
Uzun zamandır bu platforma giremiyorum, ama hep aklımda. Neden mi derseniz, son 3 yıldır bir asya ülkesinde yaşıyorum, ve bu platformun değeri gözümde milyon kez katlanıyor. Buralar kötü olduğundan filan değil ama olabildiğince doğal ve doğa destekli ürünlerin burası sayesinde insanlara ulaşıyor ya, mutlanıyorum umutlanıyorum.

Bulunduğum ülkede de yine iki köpüş kurtardım.
Bir arkadaşım Avrupa'ya döndü ama iki kedisini götüremedi, Varşova'ya kedileri gönderinceye kadar birine 6 ay birine ise tam bir yıl baktım. Hoş pandemi sürecinde onlar bana ilaç oldular desem yeridir.

Sonra da iki tane sokak köpüşü kurtardım, şimdi bir kedişe daha geçici ev sahipliğ yapıyorum.

TR de ise benim kedi ve köpüş yavrularımla birlikte 7 köpüş ve 15 kedişe bakımları için destek veriyorum.

İleride bu platform aracılığı ile nasıl doğal ve olabildiğince sürdürülebilir hayvan mamaları üretebilirim diye planlar yapıyorum, kim bilir belki benden önce birileri bu satırları okur da yapar, neden olmasın. Herşey insanlar için değil bu dünyada, hatta hiçbir şey sadece insanlar için değil, biz bu doğanın bir parçasıyız ve bütünü en sağlıklı bir şekilde koruyabilmek için çalışmalıyız ve paylaşmalıyız.
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 9 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Good 4 Trust
15-03-2022 10:55
İyiki varsın Ferhat! 🤗🌎🌿
Uygar Özesmi
28-03-2022 20:20
"doğal ve olabildiğince sürdürülebilir hayvan mamaları üretebilirim diye planlar yapıyorum, " bu o kadar önemli bir konu ki... keşke sen veya başkaları el atabilse. Memlekete dönersen haber et lütfen, çok özledik seni.
Ferhat Fikri ÖZEREN
31-03-2022 07:12
Benim de uzun zamandır aklımda sevgili Uygar, hatta bu konuda benimle çalışabilecek olan arkadaşlar bile var aslında. Memlekete dönüşüm uzun sürebilir ama bu konudaki çalışmalarıma daha önceden de başlayabilirim. Bakalım, haber veririm.
Son bir sene içinde bir kediş bir köpüş kurtardım, sahiplendirdim, güzel arkadaşlar edindim ve bu arkadaşlardan birini good4trust ile tanıştırdım. Şimdi üyeliğini yapıyor. Büyüyoruz.
Sarıl
Yorum yap
Good 4 Trust ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Esma Durugönül
05-06-2018 00:19
Beni good4trust ile tanıştırdığın için teşekkür ederim arkadaşım!
HGY Ticaret üreticisinden alışveriş yaparak çevreye duyarlı ve adil bir üreticiyi daha destekledim.
Sarıl
Yorum yap
Good 4 Trust ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Yırca Hanımeli El ve Ev Ürünleri, HGY Ticaret, GekoO üreticilerinden alışveriş yaparak çevreye duyarlı ve adil bu üreticileri destekledim.
Sarıl
Yorum yap
ÖZLEM ATABAŞ ve 10 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Dün beni inanılmaz mutlu eden bir proje ile karşılaştım. Eski öğrencilerimden biri, doğaya dönük, doğaya yararlı, insanlara yararlı olabileceği, eşi ve çocuğu ile hayatlarını tümden değiştiren bir projeyi hayata geçirdiklerini gördüm. Resmen kalbimden vuruldum, mutlandım ve umutlandım. Yaptıkları ise tamamen doğaya dönüş ve üretmek, bunun için küçük bir arazide, doğayı mahvetmeden 30mkarelik evlerini inşaa ediyorlar, parayı nasıl buluyorlar biliyor musunuz? Eşten dosttan gönüllüden, isterseniz bu paranın karşılığında da size sonradan üretecekleri zeytin, zeytinyağı, emekle üretilmiş ürünleri gönderiyorlar. Hemen önümüzdeki yılın zeytin ve zeytinyağlarına talip oldum para göderdim, bir tane zeytin veya bir damla zeytinyağı bile gelse yeter bana, yeter ki onlar bu güzel ve topluma yararlı projelerini yapsınlar ve örnek oluştursunlar. Çok mutluyum çokkk ...
Sarıl
Yorum yap
Alperen Asanbuga ve 19 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Bölümümüzdeki bir YL öğrencisi danışmanı ile sorun yaşadı ve danışmansız kaldı, sanki hayatı bitmiş gibi bir ruh haline büründü, ben de danışmanı olmayı kabul ettim, biliyorum kendime yük aldım, ama ha kapıma gelmiş kedi köpek, ha öğrenci, ne farkeder ki, hepsi de can :)
Sarıl
Yorum yap
Beste Eris ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
baran ozturk
14-07-2015 22:05
Hallaci mansur bir cuma bagdat'ta, carsida hayrina et dagitan bir dukkanin onunde durmus. Yaninda kara bir kopek. Hallac konusmus: "bana ekmegi ver, et yanimdaki kopegindir". Adam sasirmis: "etini kopege veriyorsun, o kimdir ki?" Hallac: "o benim nefsimdir". Kopek bir lokmada eti yutmus. Hallac: "bak nefs nasil bir seymis". Velhasil, nefsini tanimak konusunda hallac'in danismani bir kara kopekmis.
5 ay önce Hollanda'dan bir arkadaşım aradı, Temmuz ayında Türküye'ye gelmesi gerektiğini, acaba gelip iki küçük köpüşüne bakıp bakamayacağımı sordu. Eh benim de evimde 4 kedim ve 2 köpeğim var. Hemen can dostum Metin'i aradım, durumu anlattım, o da yazın bana geldi, ben de atlayıp Hollanda'ya geldim, hem iznimi yapıyorum, hem 400 senelik bir araştırma merkezinde kafama göre çalışıyorum, hem arkadaşımın iki köpüşüne bakıyorum, benim bıdıklara da Metin amcaları bakıyor. Yardımlaşma gibi güzeli var mı? Ama yavrularımı özledim ben :(
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Kışın sokaktan donmak üzere olan bir kediyi eve aldım, bakımını yaptım, geçici olarak bana gelmesine rağmen, yaşlı ve dişleri olmadığından dolayı normal yemek yiyemediğini de farkedince, benim takıma katıldı, şimdi her hafta özel yemeği yapılıyor ve hanımefendiye püre şeklinde sunuluyor. Evde 4 kediş ve 2 köpüş oldu. Küçük bir bahçeli eve geçebilirsem, kesinlikle sokak hayvanlarını rehabilite edebileceğim bir bölüm yaratacağım...
Sarıl
Yorum yap
Itır ÖVÜL ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Son bir yılda iki köpeği sahiplendirdim.
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 5 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.