Good 4 Trust
Good 4 Trust
Tohum
Tohum
41 Damla
Tanımadığınız birisine yaptığı iyilik veya güzel h
2014 yılında türetici oldu.
Good 4 Trust
Arkadaşlar
İyilikler
‘’Gıdanın ticarileşmesi artık gıda güvenliğini tehdit ediyor. Özellikle gıda ithalatı başlı başına çiftçiyi ve tüketiciyi dört bir yanından çevirip sarmalıyor. Artık market raflarında içinde ne barındırdığı belirsiz, farklı kıtalardan dev gemilerle taşınmış ürünlerle karşı karşıyayız.’’

Gerçek Gıda Seti ile Abdullah Aysu'nun "Kooperatifler: Yemek Yemek Politik Bir İştir", Gürkan Akgüneş'in "Organik Gerçeği", Carlo Petrini'nin "Terra Madre" ve Tayfun Özkaya'nın "Nasıl Bir Organik Tarım?" kitaplarını okuyabilirsiniz.

Bez çantaya eklemek için Ekolojik, sosyal açıdan adil, iyilik ve güvene dayalı türetim ekonomisini savunan https://bit.ly/2FJUZdI adresini ziyaret edebilirsiniz.
Sarıl
Yorum yap
Evrim Karacetin bu iyiliğe sarıldı.
Dünya çapında geçerliliği olan GOTS sertifikalı organik pamuklu kumaşa, doğal balmumu, çam reçinesi ve Hindistan cevizi yağının emdirilmesi ile üretilen Cotton Bee balmumu kese; streç film ve buzdolabı poşetine alternatif, yıkanabilir, tekrar kullanılabilir, doğa dostu bir ürün.

Bez çantaya eklemek için ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapan üreticilerle, ihtiyaçlarını onlardan karşılayan alıcıların bir araya geldiği https://bit.ly/2ZGsyEq adresini ziyaret edebilirsiniz.

#balmumu #organikkese
Sarıl
Yorum yap
Zeynep Bilgi Buluş ve 1 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Good4Trust.org olarak okumanızı tavsiye ettiğimiz kitaplardan birkaçı:

👉Ekolojik Anayasa
👉Gıda Bağımsızlığı
👉Tarım ve Gıdanın Dönüşümü
👉Ekolojik Yaşam Rehberi

#doğa #türetimekonomisi #tüketmetüret
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 2 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Organik tarıma uygun olarak mevsiminde yetiştirilen, yüksek bir besin değerine sahip pazıyı adil üreticilerimizden temin edebilirsiniz. Şeker dengesini koruyan pazı ile birbirinden lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapan üreticilerle, ihtiyaçlarını onlardan karşılayan alıcıların bir araya geldiği Good4Trust.org’da renkli pazı bulabilirsiniz!

Bez çantaya eklemek için https://bit.ly/2ZftPSx adresini ziyaret edebilirsiniz.🛒

#organikgıda #organikpazı
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi bu iyiliğe sarıldı.
Niçin yerel üreticileri destekleyip yerel ürünleri tercih etmeliyiz?

👉Besin değerleri daha yüksektir: Yerel ve organik mahsullerin toplanıp masalarımıza gelmeleri daha kısa sürer, bu yüzden mahsulün besin değeri daha yüksektir.

👉Yerel ekonomiyi destekler: Harcadığınız para perakende şirketleri yerine şeffaf ve adil üretim yapan çiftçileri, dolaylı olarak da ekonomiyi güçlendirir.

👉Ürün çeşitliliği çoktur ve ürünler tazedir: Yerel üreticiler, çok sayıda ve taptaze ürünler yetiştirir.

👉Atığın azaltılmasına yardımcı olur: Yerel ve adil üreticiler hem toprağı hem de suyu düzgün bir şekilde kullanıp korurlar. Bu da atıkların ve çevre kirliliğin azaltılmasına yardımcı olur.

Yerel ve adil üreticilere destek olmak için https://good4trust.org/carsi adresini ziyaret edebilir, hemen şimdi türetici olabilirsiniz.
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 1 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
İnsan - doğa ilişkisi doğaya saygı çerçevesinde gelişir. Doğaya, saygı insan için etik bir sorumluluk ve doğanın daimiyetinin olmazsa olmazıdır. Doğanın daimiyeti kuşak içi ve kuşaklararası adalet kavramının yer bulmasında ve yoksul-varsıl ayırt etmeksizin herkesin sağlıklı bir çevrede adil olarak yaşama hakkına kavuşmasında yol gösterici niteliktedir.

#çevre #doğayıkoru
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 4 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Sentetik iplik içermeyen organik tişörtler ile her mevsime renk katabilirsiniz.👕

Bez çantaya eklemek için https://bit.ly/3jxFK5R adresini ziyaret edebilirsiniz.

#organiktişört
Sarıl
Yorum yap
Çiğdem Özesmi ve 2 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Profesyonel ya da kişisel yeteneklerimiz, yetkinliklerimiz ne olursa olsun hepimiz işin ucundan tutabilir ya da işin ucundan tutan insanlara omuz verebiliriz."

Gönüllümüz Gamze Nokay'ın Good4Trust için hazırladığı "Dünyada Görmek İstediğin Değişimin Parçası Ol" başlıklı yazıya Medium üzerinden erişebilirsiniz. 📝

Bu bilgi dolu makaleyi okumak için https://bit.ly/3b1PrXs adresini ziyaret edebilirsiniz.
Sarıl
Yorum yap
Gamze Nokay ve 2 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Yiyecekleri israf etmemek ve sonuna kadar kullanabilmek için onları saklama koşullarımız da oldukça önemli.

👉Süt: Taze süt her zaman buzdolabında saklanmalı. Paketlenmiş süt ise açıldıktan sonra buzdolabına kaldırılıp, 2 gün içinde kullanılmalı.

👉Kuru bakliyat: Kuru, serin ve ışık görmeyen bir yerde, hava almayan kavanozlarda senelerce saklanabilir. Bozulmasa da, 1 seneden sonra tazeliğini kaybedebilir.

👉Tahıllar: Kuru, ışık görmeyen bir yerde, hava almayan kavanozda saklamak şartıyla tahılların ömrü 4-5 aydan 1 seneye kadar değişir.

👉Konserve: Domates sosu, salçası gibi asitli ürünler 12-18 ay; konserve fasulye, nohut gibi ürünler daha da fazla dayanabilir. Açtıktan sonra kalanı cam bir kavanoza koyup buzdolabına kaldırmalısınız.

Organik gıdaları bez çantaya eklemek için https://bit.ly/34B0LZa adresini ziyaret edebilirsiniz.
Sarıl
Yorum yap
Büşra Yar ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
Otama Kırkpınar Kurucusu Merve Özkorkmaz bu hafta YouTube Türetim Buluşmaları serimize konuk oluyor! 26 Ağustos Çarşamba günü Merve Özkorkmaz ile yapacağımız sohbette Sapanca Kırkpınar'daki imalathanesi ile hepimize ilham veren, mahallemizin kozmetikçisi Otama Kırkpınar'ın yolculuğunu hep birlikte konuşacağız.

26 Ağustos Çarşamba saat 21:00'da Good4Trust YouTube kanalımızda görüşmek dileğiyle: https://bit.ly/3htb3hY
Sarıl
Yorum yap
Uygar Özesmi ve 3 kişi daha bu iyiliğe sarıldı.
daha fazla
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.