Çarşı / Üreticiler / Şifa Atölyesi
Şifa Atölyesi
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Ev ve Yaşam (2 ürün)
Adaçayı Tütsüsü
180,00 TL
Hakkında

Yaşam yolculuğu, yolculuğumuz sırasında bize sunulanları nasıl değerlendirdiğimiz ve seçimlerimiz diye düşünüyorum. Kızlarımı büyütürken  onlar için en iyisini ve doğalını bulmak ve yapabilme arayışı, çabası içindeydim. Sürekli araştırıyor, eğitimlere katılıyor ve uygulamaya çalışıyordum.

Küçük kızımın bir türlü geçmeyen yarası için Kudret Narı Yağı yapmaya başladım. Yara ve yanıkların geçmesinde çok etkiliydi. Kudret Narı Yağı'nı yüz bakım onarım kreminde kullandım. Sonrasında büyük kızımın çalışma hayatında  yaşadığı stres ve yoğun radyasyon etkisini azaltmak için 'ne yapabilirim' araştırması Adaçaylı Cilt Arınma Suyu'nun formülünü oluşturmamı sağladı.

Kişisel bakım ürünleri, sağlıklı ve doğal yiyecekler üretmek önce tutkum sonrasında yaşam biçimim oldu. Bu tutku beni araştırmaya yönlendirdi. Yola çıkışım böyle başladı. Doğaya olan sevgim, doğal ve şifalı olan ürünlere olan merakım, aldığım eğitimler, tecrübelerim, yaptığım araştırmalar, sayısız denemeler ve zaman içerisinde oluşan kendi formüllerimin ailem ve yakın çevremde beğeni ile karşılanması, oluşan kullanıcı memnuniyetleri beni Şifa Atölyesi'ni kurmaya yönlendirdi. 

Şimdi çocuklarım, torunlarım ,tüm canlılar ve doğa için ellimden gelenin en iyisini yapabilme azmi ile çalışıyorum. Farkındalıklarım sorumluluklarımı artırdı sanırım. Ürünlerin hikayesi esasında kendi dönüşümüm. Faydalı olabilme isteği beni ekolojik sürdürülebilir yaşamı destekleyen doğa dostu, adil üretim yapabilmeye yönlendirdi.


Şimdi hepberaber sağlıklı ve doğal olana ulaşmak, ekolojik ve sürdürülebilir yaşamı desteklemek için burdayız.

Şifamız bol, daim olsun.

Şafak Nergiz
Şifa Atölyesi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Şifa Atölyesi - Şafak Nergiz
Yetkili Kişi
Şafak Nergiz
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Merhaba, Yaşam yolculuğu,yolculukta bize sunulan bizim onları nasıl değerlendirdiğimiz seçimlerimiz diye düşünüyorum.Kızlarımı büyütürken  onlar için en iyisi doğal olanı bulma,yapabilme arayışı çabası içindeydim sürekli araştırıyor,eğitimlere katılıyor uygulamaya çalışıyordum.Kıızımın  bir türlü geçmeyen yarası için kudret narı yağı yapmaya başladım..Yara ve yanıkların hızla iyileşmesinde çok etkiliydi.Akabinde  cilt üzerinde etkili olan yağı ,yüz bakım onarım kreminde kulandım. Krem yakın çevremde çok beğenildi sipariş almaya başladım. Dogal kişisel bakım ürünleri çok az üretiliyordu.Talep yoğunluğu yeni başlamıştı. Kermeslere etkinliklere  katılıyordum .Kızlarımın çalışma hayatında yaşadıkları stres,yoğun radyasyon etkisini için ne yapabilirim araştırması Adaçayllı Cilt Arınma suyunun formülünü oluşturmamı sağladı. Piyasadaki eksiliğinin ihtiyacın farkına vardım.Patent başvurusunda bulundum.Kişisel bakım ürünlerinde ürün çeşitliliğim artmıştı.Kardeşimin saç kıranında etkili saç bakım yağı,güneş bakım  yağı derken 2016  yılı ocak ayında  şirketimi kurdum.Maddi imkanlarım çok kısıltı prosüdürler  ile ilgili bilgim yoktu.Bakanlık başvurusunda Ciilt Arınma Suyu nu hangi kategoriye koyacağımız yönünde oldukça zorlandık. Piyasada böğle bir ürün bulunmamaktaydı.Benim için oldukça zorlu bir dönem oldu. Her bir ürünün ambalajından,etiketine  ,testlerine,üretimine yoğun geçti.Ambalaj ve paketlemede geri dönüştürülebilinen malzemeler kulanmaya özen gösterdim.Etiketlerde ki baskılarda ellimden geldiğince az renk kullandım.Ortaya sade kraft etiket ve ambalajlar çıktı.  Ürünlerin ham maddelerini yazın Bodruma gittiğimizde oluşturuyorum.Güneş enerjisinden yararlanıyorum. Dikenli  incir bulunduğumuz yerde çok fazla var.Meyvalarını  yiyoruz.Farklı bir türü bana ilham oldu yapraklarından yağ yapmaya başladım.Oldukça zahmetlliydi .Rahmetli babamın desteği ile yapabiliyordum.Etkisi muhteşemdi.Ürünlerin bazıları; Kudret narı yağı,At kestanesi yağı,Dikenli incir yaprağı yağının testleri Bezmi Alem Vakıf Üniversitesinde yapıldı ruhsatlandı. Tohum toplama,saklama en büyük meraklarımdan biri.Bütün özel günlerimizde atık kağıtlardan oluşturduğum tohum toplarını hediye etmek beni çok mutlu ediyordu. Doğal yaşam ürünleri kategorisinde Tohum toplarını,kokusu ve işlevselliği ile Doğal çam çıralarını,doğal balmumunu ,Adaçayı Tütsülerinide ürünlerime ekledim.Sabunlarıda  kendi oluşturduğum yağlardan yaptırıyorum. Şimdi çocuklarıma, torunlarıma ,tüm canlılara doğa için ellimden gelenin en iyisini yapabilme azmi ile çalışıyorum. Farkındalıklarım sorumluluklarımı artırdı sanırım.Ürünlerin hikayesi esasında kendi dönüşümüm.  Gücüm yetiğince ulaşabildiğim tüm canlara doğaya ellimden geldiğince faydalı olabilme isteği. Taşın,toprağın,bitkinin hisetirdiklerini aktarabilme çabası. 
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Kişisel bakım ürünlerimizde kullandığımız yağların büyük bir kısmı yazın gittiğmiz Bodrum’daki yerimizde hazırlanmakta. Doğal yaşam ürünlerimizi kendim hazırlamaktayım. Yağlarını kendim hazırladığım sabunlarımız fason olarak kadın girişimci tarafından üretilmekte.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Muhasebe, mali müşavir: Gül Çakır Sorumlu teknik eleman: Elif İkiz Reklam, sosyal medya sorumlusu: Dilara Atak (kızım) Finans: Dilan Şentürk (kızım)
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Ürünlerimiz doğa ile dost, çevresel açıdan sürdürülebilirliği hedefliyor.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizin hammaddelerinin üretiminde yenilebilir enerjiden yararlanıyoruz. Üretim tamamen doğa dostu. Paketleme ve ambalaj geri dönüştürülebilen malzemelerden oluşmaktadır.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Paketlememiz tamamen geri dönüştürülebilen Kraft ile doğa dostu olarak tasarlanmakta. Ambalajlarımız geri dönüşüme kazandırılabilen malzemeler.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretim aşamamızda çıkan doğal malzeme atıklarını kompost yaparak doğaya yeniden kazandırıyoruz. Bazılarını ise dönüştürerek değerlendirmeye çalışıyoruz, sirke yapımı gibi. Atık yönetimimizde paketleme malzemelerimiz kompost olarak kullanılabilir.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda çevresel olarak fark yaratıyoruz
Ürünlerimizle doğayı yansıtabilmek.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Adil, doğa dostu, sürdürülebilir yaşamı destekleyen üretim.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.