Çarşı / Üreticiler / SID yoga&meditation essentials
SID yoga&meditation essentials
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Hakkında

Amacımız meditasyon sırasında bedeni rahat ettirmek ve  sinir sisteminin gevşemesini sağlamak için zarif, konforlu ve eğlenceli minderler üretmek. Bunun için kendi deneyimimizden yola çıkarak, bugüne kadar üretilmiş zafu ve yarım ay meditasyon minder modellerini tekrar ölçülendirip çizimlerini yaptık, yerli ve doğa ile uyumlu malzemeler seçerek işçilikte de adil üretime dayalı bir sistemi başlattık.

Burcu Abalı
SID yoga&meditation essentials
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Sabri Çalışkan
Yetkili Kişi
Burcu Abalı
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
SID, İstanbul’da yaşayan yoga eğitmeni ve terzi bir çiftin oluşturduğu, kendi hayatlarındaki meditasyon ve yoga pratiğinde girdikleri arayışa yeni bir yorum katarak kurdukları markadır. SID markası, doğal malzemeleri kaliteli dikimle buluşturup yoga ve meditasyon için dayanıklı destek malzeme üretmeyi hedefler. Gündelik hayatlarımızda zor edinilen bu alışkanlıklar için kişilere eğlenceli ve renkli tasarımlarımızla ilham olmak birincil önceliğimizdir.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Amacımız meditasyon sırasında bedeni rahat ettirmek ve sinir sisteminin gevşemesini sağlamak için zarif, konforlu ve eğlenceli minderler üretmek. Bunun için kendi deneyimimizden yola çıkarak, bugüne kadar üretilmiş zafu ve yarım ay meditasyon minder modellerini tekrar ölçülendirip çizimlerini yaptık, yerli ve doğa ile uyumlu malzemeler seçerek işçilikte de adil üretime dayalı bir sistemi başlattık.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kabuk dolgulu ,iç astarlı meditasyon minderleri lavanta ve keten tohumlu iç astarlı göz yastıkları
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
-
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Kalıplarını çıkardığımız minderleri Çalışkan Atölye'de usta terzilerimizle üretiyoruz.İstanbulda tek kalan aile işletmesi olan Akınsoy Buğday'dan kabuklarımızı temin ediyoruz.Minderde en önemli unsurlardan biri fermuar, kalitesi dolayısıyla YKK firmasından sipariş veriyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kumaşları Bursa Kumaş Pazarı'ndan satın alıyoruz. %100 pamuklu kumaş kullanıyoruz. Sarıyerdeki Akınsoy taş değirmeni Türkiye'nin 4 bir yanından buğday üreticileriyle çalışıyor. karabuğday kabuğu ve siyez buğdayı kavuzu satın alıyoruz. Fermuar için YKK firmasıyla çalışıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Kalıplarını çıkardığımız minderleri Çalışkan Atölye'de usta terzilerimizle üretiyoruz.5 yıldır faaliyette olan Çalışkan Atölye kadın giyim alanında tasarımcılarla çalışmaktadır. Atölye Delice ile daha önce dayanışma halinde çalışmıştır. Birçok moda tasarım okuyan öğrenciye atölye kapılarını açarak destek olmuştur.
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
Kumaşlar %100 pamuklu kumaşlardır.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
Edebiliyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Çok azı değerlendirilebilen buğday kavuzu ve karabuday kabuğu, elyaf gibi petrol bazlı bir malzeme yerine minder dolgu malzemesi olarak kullanılmıştır. Aynı hacmi doldurmak için kilolarca elyaf yerine buğday çıktısı kullanarak hem kullanışlılık sağlıyoruz, hem atık yönetimi yapıyor hem de elyaf gibi yapay bir malzemenin tüketimini engellemiş oluyoruz. Atölyede üretilen tasarım ürünlerinin kumaş atıklarını parça halinde değerlendiriyoruz. Bu zamana kadar ürettiğimiz minderlerde kumaşın ebatına göre minderin yanal yüzeylerinde veya biyelerinde bu atık kumaşları değerlendirdik.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda fark yaratıyorum
Yoga ve meditasyon pratiklerinin insanları daha şefkatli, farkındalıklı ve çevreye saygılı dönüşümler yarattığını düşünüyoruz. Bu konuda farklı seçenekler sunarak (farklı ebatlarda, talep edilen özel ölçülerde,farklı renklerde) insanların bu tür pratikleri hayatlarına kabul etmelerini sağlamak için ilham yaratmaya çalışıyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Kumaşları ham halde alıp taş boya ile boyama aşamasından geçirerek, yeni desenler yaratmayı planlıyoruz. Datçada Hızırşah köyü'nde iletişime geçtiğimiz kadın ipek dokuyucularıyla dayanışarak göz yastıklarımızı onlardan aldığımız kumaşlarla üretmek gelecek planlarımız içinde.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
1 atölye sahibi ve 4 çalışan
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.