yükleniyor
Üretici Beyanı
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Merhaba! Biz İzmirli bir aile olarak Seferihisar’daki bahçemizden ailece topladığımız zeytinler ile ürettiğimiz zeytinyağımızı, zeytinyağına kıymet veren kişiler için Seosfarm markamız altında satışa sunmaya başladık. Daha çok yeni ve heyecanlıyız! :) Instagram sayfamızı ve web sitemizi incelemek isterseniz çok mutlu oluruz. Ödül belgemizi, organik üretim sertifikamızı ve laboratuvar raporlarımızı web sitemizde inceleyebilirsiniz. :) Doğamıza saygılı, toprağımızın fauna ve florasını destekleyici, organik tarım prensipleri altında farklı yaşlardaki zeytin ağaçlarımızı yetiştiriyoruz. Her bir ağacımıza, ihtiyaçlarına saygılı, büyümesi ve meyve vermesi için gerekli zamanı sağladığımız bir çocuk gibi davranırız. Zeytinimiz, mikro-iklim ile mükemmel uyum gösteren bölgesel çeşitlerden oluşmaktadır. Minimum makine müdahalesi, karbon ayak izimizi çok düşük seviyede tutmamızı sağlar. Ne kimyasal gübreler ne de herhangi bir kimyasal böcek ilacı kullanılmamaktadır. Hasat sadece elle yapılır. Doğa yasalarını ve son bilimsel çalışmaları takip ederek, yetiştirme yöntemimizde sürekli iyileştirme ve ayarlamalar için çalışıyoruz. Zeytinyağlarımız; Organik Delice Zeytinyağı, Organik Özel Seri Sızma Zeytinyağı, Organik Sızma Zeytinyağı çeşitlerimizden oluşuyor. Zeytinyağımızı, birinci sınıf sızma özellikteki saf kalitesini koruyarak garanti etmek için tasarlanmış ve üretilmiş dört farklı boyuttaki ambalajda sizlere sunuyoruz. (Ebatlar: 250ml, 0.5L, 1L, 5L) Zeytinyağımızın yanı sıra bahçemizdeki kovanlardan yeni üretimine başladığımız bal ve polenlerimizin ilk mahsüllerini almaya başladık. Çiçek balı, çam balı ve hayıt balının yanı sıra polen satışı da yapacağız. İçtenlikle, Güneşli İzmir’den sevgilerle, Seosfarm Ailesi
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ürünlerimiz, Türk Gıda Kodeksi Yemeklik Zeytinyağı ve Prina Yağı Tebliği'ne uygun olarak üretilmiştir. S.S Gödence Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde işlenmiş ve paketlenmiştir. İşletme Kayıt No: TR-35-K-019333 İşletme adresi: Camikebir Mah. 52/2 Sokak No:26 Seferihisar/İzmir Müteşebbis Sertifika No:TR-OT-35 / İ-967 / 2018 – 001 / 063 Ayrıca, TR-OT-35 nolu CERES KONTROL ve BELGELENDİRME HİZMETLERİ LTD. Şti tarafından “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik”e göre kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Biz iki ortaklı bir aile işletmesiyiz. Ben, annem, babam ve kuzenim :) (4 kişi) Ailemizin dışında 1 kişi de bizimle birlikte çalışmaktadır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Seosfarm olarak üretim süreci boyunca, zeytinyağının saflığını ve değerini koruyarak, oksijenle temasını en aza indiriyoruz. Sizlere nefis bir zeytinyağı tecrübesi sunarken ekstra özenle en yüksek kaliteyi garanti ediyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretimimizi yaptığımız kooperatif, Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik”e göre kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
2017 – 2018 Hasadımız; Delice, Memecik, Erkence zeytinlerinden ekstrakte edildi. El hasadı. Doğal olarak sulandı. Hasat dönemi: 22 Kasım 2017 – Şubat 2018 ortası. Kuru & sıcak yaz ve sonbahar periyodu. Sık yağmurlar ile nemli & serin kış. 2016 – 2017 dönemi ile kıyaslandığında daha düşük sıcaklık ve daha az yağmur.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Zeytin yetiştiriciliğinin doğal döngüsü ile ilgili olarak, zeytin ağaçlarımız doğal olarak sulanır. Bölge iklimi Seosfarm’ın üstün kalite, iyi aroma ve meyvemsi tadını garanti eder.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Kısmen. Geri dönüştürülebilir amblajlar ile paketleme yapıyoruz. (oluklu mukavva karton kutular içerisinde)
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Ofisimiz var. Evden de destek olabiliyoruz. Bahçemizde de aynı şekilde tüm koşullardan memnun olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz :)
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Toplamda 5 kişilik ekibin ikisi kadın. Aksiyonda daha çok kadın gücü ile nefes alıyoruz :)