Çarşı / Üreticiler / Sağlıklıaburcubur
Sağlıklıaburcubur
MUĞLA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (11 ürün)
Hakkında

Sağlıklı abur cubur macerası evimizin mutfağında başladı. Önce biz de sizler gibi çocuklarımıza sağlıklı ne yedirebiliriz diye sorduk kendimize. Araştırdık irdeledik aradık ama ne bulduysak içimize sindiremedik. En büyük sorunun yediğimiz besinlere güvenemememiz olduğunu anladık. Bu yüzden kendimiz yapmaya karar verdik.

Memleketimizde dedemizden kalma narenciye bahçelerimiz vardı. Ve tabi biz de oradan başladık. Köyümüze döndük…

Önce üretim yaparken kimyasal kullanmamaya karar verdik. Herkesin olmaz yapamazsınız demesine rağmen biz durmadık. Bal gibi de oldu. Sonra ürettiğimiz ürünü nasıl geliştirebilirize geldik. Ve işte burada da meyve cipsleri çıktı karşımıza. İşte buydu… Artık sadece meyve değil abur cubur üretmeye başladık hem de sağlıklı…

Yıllardır bu coğrafyada narenciye üretiliyor ve ne yazık ki her sene üretilen ürünler ya satılamıyor ya da aracıların kurbanı oluyor. Şehirlerde yaşayan bizler bu güzel ürünlere ya çok fahiş fiyatlarla ulaşıyoruz ya da hiç bulamıyoruz.

Biz Köyceğiz için bir ilki gerçekleştirdik ve portakaldan, mandalinadan hiçbir şey eklemeden başka bir şey yapılabileceğini kanıtladık. Ve işte sağlıklıaburcubur böyle doğdu…

Sonra annemizin yaptığı nar şurubu, teyzemizin nar ekşisi ve balı, ablamızın turunç reçeli ve tüm köylü kadınlarımızın yaptığı el emeği göz nuru tertemiz ürünler… Hepsini çatımız altında toplamaya başladık. Amaç bizim çocuklarımızın yediği bu tertemiz ürünleri sizinle paylaşmak…

Köyceğiz’e yolunuz düşerse NATURAL BAKKAL’da sizleri bekliyoruz… Lütfen gelmeden önce haber verin ki çayımız taze olsun..

Aytaç Altın
Sağlıklıaburcubur
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
PRONATURAL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İNŞAAT TRUZİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Yetkili Kişi
Aytaç Altın
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
AİLEMİZ YILLARDIR PORTAKAL MANDALİNA LİMON VE NAR ÜRETİMİ YAPIYOR. AYRICA ELDE ETTİĞİMİZ ÜRÜNLERİ HİÇBİR KATKI MADDESİ VE ŞEKER İLAVE ETMEDEN 4 YILDIR PRONATURAL MARKASI ALTINDA KURUTUYOR SAĞLIKLI ABUR CUBURLAR ÜRETİYORUZ.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
KÖYCEĞİZ KAVAKARASI KÖYÜNDE AİLEMİZİN BAHÇELERİ BULUNUYOR. BAHCELERİMİZDE URETİM ESNASİNDA HİCBİR KİMYASAL MADDE KULLANMİYORUZ. ZARARLILARLA MÜCADELE İÇİN DOĞAL İLAÇLAR (ARAP SABUNU, KEKİK VE ACI BİBER SUYU VB) KULLANIYORUZ. GÜBRE OLARAK SOLUCAN VE KEÇİ GÜBRESİ KULLANIYORUZ. NARENCİYE URUNLERİMİZİN TAMAMİNİ KENDİMİZ BU SEKİLDE URETİYORUZ. KURUTTUGUMUZ BÖLGEMİZDE YETİŞMEYEN URUNLERİ İSE TANİDİGİMİZ VE GUVENDİGİMİZ BELİRLİ CEVRE URETİCİLERİNDEN ALİYORUZ. ELMA VE ARMUT ALIMLARINI FETHİYE ARSA KÖYÜNDEN, ÇİLEK ALIMLARINI SULTANHİSARDAN YAPIYORUZ. BURALARDA ÜRETİLEN ÜRÜNLER İSE KONVENSİYONEL ÜRETİMDİR. MEYVE VE SEBZE İŞLEME TESİSİMİZ İSE BOYOBASINDA. TESİSİMİZDE ÜRETİM ESNASINDA HİÇBİR KİMYASAL KORUYUCU VEYA TADLANDIRICI KULLANMIYORUZ. BUNLARİN YANİNDA BAL, RECEL VE DOGAL YAGLARDAN DA AZ MİKTARDA DA OLSA URETİYORUZ. TUM RESMİ İZİNLERE SAHİBİZ.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
ŞİRKET SAHİBİ BİR KİŞİ (SEMA YILDIZ ALTIN) OLARAK GÖZÜKÜYOR. AİLEMİZ ORADA TÜM FERTLERİ İLE ÇALIŞIYOR. ZAMAN ZAMAN İŞÇİ ALIMI YAPIYORUZ. AYRICA GÜNÜBİRLİK ÇALIŞANLARIMIZ DA OLUYOR.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
HİÇBİR ORGANİK OLMAYAN ATIĞIMIZ BULUNMUYOR.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
KULLANDIĞIMIZ HAMMADDELERİN ÇOĞU KENDİ ÜRETİMİMİZ. HİÇBİR KISMINI ATMIYOR DEĞERLENDİRİYORUZ.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
ATIĞIMIZ BULUNMUYOR.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
ÜRÜNLERİMİZİN NEM ORANI DÜŞÜRÜLDÜĞÜNDEN ÇOK UZUN RAF ÖMRÜNE SAHİP. RAF ÖMRÜ BİTTİĞİNDE İSE BİRÇOK ALTERNATİF DEĞERLENDİRME ŞEKLİ BULUNUYOR.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
YÖREDE BİZDEN BAŞKA KURUTMA TESİSİ BULUNMUYOR. NARENCİYE CENNETİ OLAN KÖYCEĞİZDE ÜRETİCİLERE YENİ BİR IŞIK OLUP KALİTELİ HAMMADDELERİN ZİYAN OLMASINI ENGELLEMEK VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇİFTÇİLİĞE KATKIDA BULUNMAYI AMAÇLIYORUZ.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
ÇALIŞANLARIMIZ GENEL OLARAK BAYANLAR. YÖREDE ONLAR İÇİN DAHA ÇOK İŞ İMKANI YARATMAYI AMAÇLIYORUZ.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
ÜRÜNLERİMİZDEN HİÇBİR ATIK MEYDANA ÇIKMIYOR. MEYVE VE SEBZELERİN TAMAMINDAN FAYDALANIYORUZ. ÖRNEĞİN KABUKSUZ ÜRÜNLERİMİZİN KABUKLARINI DA AYRI OLARAK KURUTUYORUZ.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.