Çarşı / Üreticiler / sağlığa destek
sağlığa destek
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

ADEXILIS Şirketler Grubu olarak biz, İsviçre, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Türkiye'de faaliyet göstermekteyiz. Merkezimiz İsviçre’dedir. Sağlık alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor ve dijital alanda da yenilikçi platformlar oluşturuyoruz. Platformlarımızda yer alan ürünleri uluslararası sağlık gündemindeki yenilikçi ürünlerden seçiyoruz. Tüm ürünlerimiz insan ve toplum sağlığına yönelik bilimsel veriler temeline dayanmaktadır. 

Bugün resmi bir misyonumuz, vizyonumuz veya değerlerimiz yok. Bununla birlikte, çok çalışan, ADEXILIS'i ileriye götüren, daha çok insanın hayatına dokunmayı amaçlayan özel bir ekibiz. Ürünler, süreçler ve finansal gerçekler önemli olsa da, hayatlarına dokunduğumuz insanlar, her zaman grubun geleceği ile ilgili tüm kararlarımızın merkezindedir.

ADEXILIS YAŞAM BİLİMLERİ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Hasan Kavak
sağlığa destek
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
ADEXILIS Yaşam Bilimleri ve Sağlık Ürünleri San.Tic.LTD.ŞTİ
Yetkili Kişi
Hasan Kavak
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
ADEXILIS Şirketler Grubu olarak biz, İsviçre, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Türkiye'de faaliyet göstermekteyiz. Merkezimiz İsviçre’dedir. Sağlık alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor ve dijital alanda da yenilikçi platformlar oluşturuyoruz. Platformlarımızda yer alan ürünleri uluslararası sağlık gündemindeki yenilikçi ürünlerden seçiyoruz. Tüm ürünlerimiz insan ve toplum sağlığına yönelik bilimsel veriler temeline dayanmaktadır. Bugün resmi bir misyonumuz, vizyonumuz veya değerlerimiz yok. Bununla birlikte, çok çalışan, ADEXILIS'i ileriye götüren, daha çok insanın hayatına dokunmayı amaçlayan özel bir ekibiz. Ürünler, süreçler ve finansal gerçekler önemli olsa da, hayatlarına dokunduğumuz insanlar, her zaman grubun geleceği ile ilgili tüm kararlarımızın merkezindedir.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Kadınlar olarak hayatımız boyunca 12 binden fazla ped ve tampon kullanıyoruz. Her ay kullandığımız bu ürünler aslında birçok kanserojen madde içeriyor. “Daha konforlu” ürünler üretmek adına eklenen boya, parfüm ve dioxin gibi maddeler; geçirgen vajinal mukoza tarafından emiliyor ve çeşitli sağlık problemlerine davetiye çıkarıyor. Sıradan hijyenik pedler, neredeyse 4 plastik torbaya eşit kimyasal barındırıyor. Bu pedlerin içerisinde bulunan BPA ve BPS, embriyo gelişimini dahi tehlikeye atabiliyor. Hatta pedlerin içerisinde bulunan DEHP adındaki madde, ilerleyen dönemlerde organ yetmezliğine davetiye çıkarabiliyor. Tüm bunlara ek olarak yalnızca İngiltere’nin her yıl 200 bin ton menstrual atık ürettiğini de söyleyelim. Bu atıkların birçoğunun sonu ise okyanuslarda bitiyor. Yani bu ürünleri kullanarak hem vücudumuza hem de doğaya düşündüğümüzden çok daha fazla zarar veriyoruz. Menstrual kaplar ise, bir tür yeniden kullanılabilir kadın hijyen ürünü. Bu kap, regl döneminde periyodik sıvıyı yakalamak ve toplamak için vajinaya yerleştirilir. LilyCup’lar %100 medikal sınıf silikondan yapılmış küçük, esnek huni şeklinde yapılmış kadınların farklı beden yapılarına göre tasarlanmış ürünlerdir. Menstrual kaplar, diğer hijyen ürünlerine göre çok daha uzun süre kullanılabilir. Sürekli değiştirilmesi gerekmez. Uzmanlar, regl döneminin yoğunluğuna göre 12 saatte bir kabı çıkarıp sıvıyı boşaltıp ardından yıkayarak kullanabileceğinizi belirtiyor. Menstrual kapların 10 yıla kadar ömrü var! Elbette herhangi bir çizik, delik varsa ya da artık iyi durumda değilse yenilenmesi tavsiye edilir. Ancak her beş yılda bir menstrual kabı değiştirseniz bile, tamponlara ve pedlere kıyasla çok daha az atık üretmiş ve aynı zamanda ekonomik olarak da tasarruf sağlamış oluruz. Faydalarından biri de, medikal sınıf silikonun bakteri dostu bir malzeme olmamasıdır. Pedler maya enfeksiyonları, bakteriler ve koku için üreme alanı olan boğucu, nemli bir çevre yaratır. Menstrual kaplar; tapon ve pedlerin yarattığı, koku, kızarıklık, kuruluk, kaşıntı gibi sıkıntılara yol açmaz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Çevre dostu kadın hijyen ve kadın sağlığı ürünleri
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Menstrual kaplar, kegel egzersiz ürünleri
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kadın sağlığına yönelik çevre dostu, gerekli olan kalite kontrol analiz sertifikalarına sahip olmak koşulu ile ilerleyen dönemlerde ürün portföyumuzu genişletmeyi planlıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Distribütör olduğumuz firmaların ürünlerin satışı gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca kendi markamızla ürettiğimiz gıda takviyesi ürünlerimiz mevcuttur.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Intimina markasına ait ürünler Avrupa Birliği'nde de satıldığı için gerekli tüm uygunluk analiz sertifikalarına sahiptir. Ayrıca Türk gümrükleri de ürünler için çeşitli analizler talep etmektedir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Merkezimiz Ataşehir'dedir. İstanbulda'yız. Intimina ürünleri Hırvatistan'dan ithal ediyoruz. Ancak üürnler Çin'de üretiliyor.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
BPA boyar madde ve lateks içermediğine dair analiz sertifikalarımız mevcuttur.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Kişisel Bakım
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Menstrual kaplar 10 yıla kadar kullanım ömrü ile ped ya da tamponların neden olduğu atıklara altrenatif çevreci çözümlerdir.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Şirketimizde çalışan kadın ve erkek sayısını daima aynı oranda tutmaya özen gösteriyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
tanıtım broşürlerimizi dijitalleştirerek kağıt kullanımının önüne geçiyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
4 kişilik küçük bir ekibiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.