Çarşı / Üreticiler / Rodopi Kahve
Rodopi Kahve
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Gıda (0 ürün)
Hakkında

Saklı kalan Türk Kahvesi tadını canlandırmaya geldik. Adını Balkanların en yüksek ve en meşhur dağlarından alan Rodopi Kahve ile, Yunanistan'ın Gümülcine şehrinde saklı kalmış asırlık lezzeti kahve fincanlarınıza getiriyoruz. Kahve sektöründeki 50 yıllık tecrübesini kahve keyfine taşıyan ustamız ile 2016 yılında Kocaeli'de üretime başladık. Kocaeli'nin tek Türk Kahvesi, Espresso, filtre kahve ve yöresel kahve çeşitleri üretimini gerçekleştiren bir firma olduk. 2019 yılı itibari ile İzmit Yürüyüşyolu üzerinde açmış olduğumuz coffeeshop mağazamız ile aynı zamanda kahve severlerle buluşuyoruz. 

Eray Bodur
Rodopi Kahve
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Rodopi Kahve Eray Bodur
Yetkili Kişi
Eray Bodur
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
İşletmemiz 2016 yılında İzmit Yenişehir de küçük bir kahve kavurma firması olarak kuruldu. Bu işletmemizde hammadde kahve alımı yapıp, belirli kahveleri harmanlayarak kavuruyor ve nihai kahve ürünü olarak satışa sunuyoruz. Ayrıca İzmit merkez Yürüyüşyolu üzerinde bir coffeeshop mağazaya da 2019 yılında sahip olduk.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Granül kahve gibi katkı maddelerini bulunduran hiç bir kahve ürününü üretmiyor ve satışa sunmuyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Türk Kahvesi Filtre Kahve Espresso Çekirdeği Çekirdek Kahve
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Tekstil ürünü olarak Çanta vb ürünler de satmayı planlıyoruz. Bunu şu şekilde izah edelim; Hammadde olarak aldığımı kahvelerin keten çuvallarını atık olarak değil geri dönüşüme kazandırmak için Kadın girişimci bir hanımefendi aracılığı ile tasarlanıp dikimleri sağlanıyor. Onun üretmiş olduğu ürünleri de kendisinin vergi mükellefi olmaması sebebi ile bizim oluşturacağımız bu sanal mağazada satmayı planlıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Belirli tedarikçilerimiz de üretici.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığımız hammaddeler Brezilya, Kolombiya, Kosta Rika, Etiyopya gibi ülkelerden geliyor. Buradan ülkemize ithalini sağlamak için aracı firma kullanıyoruz. Fakat satın alınan çiftlikler, kooperatifler hakkında bilgi sahibi oluyor küçük işletmecilerin desteklenmesi hususunda dikkat ediyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Hammadde olarak temin ettiğimiz (yeşil) çiğ kahve çekirdekleri üretim merkezimize getiriyor, kahve kavurma makinamızda kavuruyoruz. Kavurmuş olduğumuz kahve çekirdeklerinden Türk Kahvesi, Espresso Çekirdeği, Filtre Kahve blendleri ve yöresel filtre kahve çeşitlerini satışa sunuyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Şuan için yok.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Gıda, Çanta Ve Aksesuarlar
Paketlememiz doğa dostu
Hammaddelerimizi doğal doğa dostu keten çuvallarda temin ediyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Ham madde olarak gelen kahvelerin keten çuvalları atık olarak değil, çanta ve aksesuar yapımı için dönüştürülüyor.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Üretimini sağladığımız kahveleri tarım ürünü hammadde olarak alıyor, kavuruyor ve hiç bir katkı maddesi bulunmadan tüketicilere doğal kahve tüketimi imkanı sunuyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Kahve doğal ürün. Hiç bir katkı maddeli kahve ürünü satmıyoruz. (Dibek kahvesi, Dağ Çilekli Türk Kahvesi gibi. Bu kahveler katkı maddeli ürünler)
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
İşletmemiz genç girişimci Eray Bodur tarafından kuruldu. Şuanda üretim yerimiz haricinde bir de İzmit merkezi Yürüyüşyolu üzerinde coffeeshop mağazası mevcuttur. Toplam 4 çalışanımız bulunmaktadır. Çalışanlarımızın tamamı sosyal güvence altında çalışmaktadır. Onlara yılbaşı, bayram gibi özel günlerde firma olarak hediyeler veriyoruz. Günlük çalışma saatlerinde fazla mesai uygulamıyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.