Çarşı / Üreticiler / Postane Dükkan
Postane Dükkan
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Ev ve Yaşam (1 ürün)
Postane Su Matarası - Stone
380,00 TL
Hakkında

Postane Dükkan, sosyal işletmeler ve kooperatifler tarafından üretilen ürünlerin yer aldığı; adil ticareti, ekolojik ve sağlıklı ürünleri teşvik etmeyi amaçlayan bir dükkan.

Dükkanda yer alan üreticiler, çocuklar için oyun hakkını savunmak, ev eksenli çalışanları güçlendirmek, ileri dönüşümle yenilikçi ürünler üretmek gibi sosyal, çevresel ve kültürel meseleler etrafında adil ticaret ilkeleriyle üretim yapmaktadır. Ticarette sosyal adaleti aramak, her satın almanın bir tercih olduğunu öne çıkarmak ve günlük satın alma pratiklerimizi değiştirmek dükkanın amaçlarından bazıları.

Yaşar Adnan Adanalı
Postane Dükkan
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Bak Postacı Proje Geliştirme Danışmanlık Ofis Hizmetleri ve Ticaret Ltd. Şti
Yetkili Kişi
Yaşar Adnan Adanalı
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Postane Dükkan, sosyal işletmeler ve kooperatifler tarafından üretilen ürünlerin yer aldığı; adil ticareti, ekolojik ve sağlıklı ürünleri teşvik etmeyi amaçlayan bir dükkan.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Dükkanda yer alan üreticiler, çocuklar için oyun hakkını savunmak, ev eksenli çalışanları güçlendirmek, ileri dönüşümle yenilikçi ürünler üretmek gibi sosyal, çevresel ve kültürel meseleler etrafında adil ticaret ilkeleriyle üretim yapmaktadır. Ticarette sosyal adaleti aramak, her satın almanın bir tercih olduğunu öne çıkarmak ve günlük satın alma pratiklerimizi değiştirmek dükkanın amaçlarından bazıları. Üretici topluluğunun ürünlerine satış alanı açmanın yanı sıra Postane Dükkan markalaşma, pazarlama ve ağ oluşturma gibi desteklerle üreticilerin kapasitesini artırmayı da hedefliyor. Bu kapsamda sosyal işletmelerin bilinirliğini artırmak ve sosyal işletmelerden almayı önceliklendirebilecekler için kolaylaştırıcı olmak amacıyla bir sosyal satın alma kampanyası başlatılması planlanıyor. Postane Dükkan ve Yekpare, sosyal işletmeler ve kooperatiflerden oluşacak üretici topluluğunun oluşması, ürün seçkisi ve sosyal satın alma kampanyası için işbirliği yapıyor.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Hizmet
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Postane Dükkan, üretici topluluğunun ürünlerini teşhir ederek ve hikayelerini anlatarak görünürlük anlamında onlara katkı sunmayı amaçlıyor. Sosyal işletmeler ve kooperatifler Üretici topluluğunun ürünlerine satış alanı açmanın yanı sıra Postane Dükkan markalaşma, pazarlama ve ağ oluşturma gibi desteklerle üreticilerin kapasitesini artırmayı da hedefliyor. Postane Dükkan'ın kendi ürünleri aşağıya listelenmiştir: Postane Çanta Postane Su Matarası Postane Şapka Postane Kupa Postane Tshirt
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Good4Trust dükkanda kendi üretimlerimiz haricinde geliri depremzedelere aktarılacak ürünler de yer alacak.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Postane Dükkan, üretici topluluğunda bulunan elliyi aşkın üretici ile sosyal bir bağ kurmayı amaçlayarak destekleyici ve dayanışmacı bir ilişki yaratmayı hedeflemektedir.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Postane Dükkan, ürünlerinde kullandıkları hammaddelerin ekolojik ve sosyal açıdan adil ve duyarlı olmasına özen gösteren üreticiler ile çalışmaktadır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Postane, sosyal, çevresel ve kentsel etki odaklı çalışmalara ve ortak kültürel üretimlere ev sahipliği yapmayı amaçlayan bir mekân. Galata’da İngiliz Postanesi olarak bilinen tarihi yapı, konumlandığı çevrenin ve temas ettiği canlıların iyilik halini besleyen açık, paylaşımcı, üretken ve onarıcı bir mekân olarak restore edilerek yeniden işlevlendirildi. Postane daha adil ve yaşanabilir bir dünya için üretenleri, kültür mirasını koruyup yaşatanları, yenilikçi ve yaratıcı hikâyeleri dinlemeyi ve anlatmayı sevenleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu amaçla Postane’de, sosyal ve çevresel etki odaklı çalışanlarla yurttaşlar arasındaki etkileşimi kolaylaştıran, değişim elçisi aktörlere kuluçka sağlayan, sosyal inovasyonu teşvik eden, nitelikli eğitim ve araştırmaya olanak veren mekânsal altyapılar yer alıyor. İçinde yağmur suyunu biriktirip kullanarak doğal gıda yetiştirilen bir teras bahçesi; dayanışma temelli mutfak ve kafeteryası; yerel üreticiler, sosyal girişimler ve kooperatiflerle tüketicileri buluşturan adil ticaret birimi; ortak üretimi teşvik eden çalışma ve toplantı alanları; uzmanlık kütüphanesi; hikâye anlatıcıları için podcast ve video stüdyosu; ve kamusal etkinlikler için çok amaçlı salonu bulunuyor.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
-
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
Postane Teras’ta yer alan bahçe, yağmur suyunu daha sonradan bahçede kullanmak üzere depolayabilen yağmur suyu hasat sistemine sahiptir.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Postane’den çıkan gıda atıkları kompost sistemiyle kullanarak sürdürülebilir gıda yetiştiriciliği temelli bir teras bahçemizde değerlendiriliyor.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Postane olarak Hikayesi Olan Şeyler Dükkanı ve Gıda Dükkanı'na gelen ziyaretçilerimizi adil ve ekolojik üretim yapan üreticilere destek olmaya davet ederek gündelik sürdürülebilir olmayan tüketim alışkanlıklarını değiştirmeyi amaçlıyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
gıda dükkanı ve shop'ta kadın kooperatifleri, sa
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
yüzde 90'yla
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
mobifest, caring workspaces, kültür doğa programı
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkemiz var
özel sigorta, tatil, izin
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Postane daha adil ve yaşanabilir bir dünya için üretenleri, kültür mirasını koruyup yaşatanları, yenilikçi ve yaratıcı hikâyeleri dinlemeyi ve anlatmayı sevenleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu amaçla Postane’de, sosyal ve çevresel etki odaklı çalışanlarla yurttaşlar arasındaki etkileşimi kolaylaştıran, değişim elçisi aktörlere kuluçka sağlayan, sosyal inovasyonu teşvik eden, nitelikli eğitim ve araştırmaya olanak veren mekânsal altyapılar yer alıyor. Aynı zamanda yürütmekte olduğu programlar ile bu konuları öne taşımayı amaçlıyor.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
15 kişilik bir ekibiz.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.