Çarşı / Üreticiler / Platform Bir - Konuşmacı Temsil Topluluğu
Platform Bir - Konuşmacı Temsil Topluluğu
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

 Platform Bir, yeni nesil ve multidisipliner bir global konuşmacı temsil topluluğudur.  Öncü konuşmacılar, kanaat önderleri, aktivistler, akademisyenler, sanatçılar ve lider bilim insanları ile global kurumlar, ana akım etkinlikler, STK’lar ve etik markalar arasında köprü işlevi görmek amacı ile uluslararası bir konuşmacı platformu olarak 2021 yılında kurulmuştur.  

 

Platform Bir, topluluk ve kuruluş ilkeleri olan, şefkat/şiddetsizlik, empati, hakkaniyet ve etik değerlerini paylaşan konuşmacılar ile aynı değerleri benimseyen kurumların, organizasyonların ve etik markaların bir arada olduğu özgün ve demokratik bir profesyonel birlik ve temsil topluluğu oluşturma amacını taşımaktadır.  Platform Bir bünyesinde sunulan tüm konuşma ve atölye konuları, ana akım mecralarda yer alma olanağı bulamayan konularda toplumsal farkındalık yaratma ve bu konulara hem bağımsız hem de ana akım organizasyonlarda alan açma hedefini de taşımaktadır. Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde organize edilebilen etkinlikler, çevrimiçi veya yüz yüze olarak,  bir saat ve iki saat süreli opsiyonlar ile canlı olarak sunulmaktadır.

 

Neden Platform Bir

Bilim, sanat, sağlık, eğitim, psikoloji, Doğal Ebeveynlik, ekoloji, sosyal girişim gibi farklı alanlardan seçkin uzmanlar, aktivistler ve kurumların dahil olduğu Platform Bir, profesyonel birlik, her uzmana özgün biriciklik ve farklılıklara rağmen insanlık paydasında kesişmenin ‘bir’ olma halini vurgulamayı öncelikli olarak konumlandırır.  

 

Platform Bir’in katılımcısı olan konuşmacılar, alanları farklı olmakla beraber bu 3 ilkeyi işlerinde ve duruşlarında içselleştirmiş kişi ve oluşumları içermektedir. Platform Bir konuşmacı kadrosuna dahil olan her uzman/aktivist ve işbirliği yapılan her proje ve kurum, bu üç değeri benimseyenler ve sergileyenler arasından seçilmektedir.   Platform Bir bünyesinde sunulan tüm konuşma ve etkinlik konuları, ana akım mecralarda yer alma olanağı bulamayan konularda toplumsal farkındalık yaratma ve bu konulara kurumsal etkinlik ekosistemlerinde ve ana akımda alan açma amacını da taşımaktadır.   Platform Bir, Türkiye'de ve dünyadaki ticari ajanslara tabandan, adil, şeffaf, kapsayıcı ve dinamik bir topluluk alternatifi olarak Dr. Aslıhan Onaran liderliğinde 2021 yılında kurulmuştur.

 Platform Bir (1) is a grassroots speaker representation network bringing together a global community of  leading public intellectuals, vibrant speakers, scientists, scholars and visionary artists around the world with exclusive projects, nonprofit organizations and global brands sharing the principles of nonviolence, empathy, compassion, equality and ethics. Founded in 2021 and overseen by Dr. Aslıhan Onaran (Ph.D.), international consultant and educator.

 

Aslıhan Onaran
Platform Bir - Konuşmacı Temsil Topluluğu
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Aslıhan Onaran
Yetkili Kişi
Aslıhan Onaran
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Platform Bir, Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran liderliğinde kurulmuş bir global konuşmacı temsil topluluğudur. Toplumda fark yaratan sosyal girişimler ve alanında uzman bireylerin (aktivistler, akademisyenler, bilim insanları, sanatçılar, yazarlar, eğitimciler...) toplum ile buluşmasında bir köprü olma/temsil görevi üstlenmiştir. Donanımlı, etik ve dinamik konuşmacıların, seçkin ve etik markalar, şirketler, kurumlar ya da organizasyonlar ile webinar/ atölye/seminer/keynote/sosyal medya canlı yayını-panel tarzı bütçeli işbirliklerinde biraraya gelmesinde temsil hizmeti vermektedir. Aynı zamanda, şefkat/şiddetsizlik, hakkaniyet ve etik değerlerini paylaşanların oluşturdugu bir profesyonel birlik ve yeni nesil, multidisipliner bir temsil topluluğu işlevindedir. Birlikçi ruhunu her konuşmacının biricikliğinden ve özellikle şefkat odaklı vizyonundan alan kapsayıcı ve adil bir temsil platformu olarak varolan ticari konuşmacı ajanslarına şiddetsiz ve tabandan bir alternatiftir de diyebiliriz. Konuşma kategorileri ve başlıkları her konuşmacımız için talep eden kurum, şirket veya organizasyonun ihtiyaçlarına göre adapte edilebilmektedir. Etkinlikler, her konuşmacı için bir veya iki saat süreli opsiyonlar ile çevrimiçi veya yüzyüze organize edilebilmekte ve Türkçe diline ek olarak İngilizce, Fransızca ve Almanca sunulabilmektedir.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Bu platformun başlıca kuruluş ve varoluş amacı, donanımlı, etik ve dinamik konuşmacilar ve sosyal girişimlerin, zaman ve emeklerini efektif kullanıp emeklerinin adil karşılığını almalarında ve hem alternatif medyada hem de anaakım mecralarda duyulur olmalarında katalizör olmak, diğer bir deyişle bilgi üreten/deneyim paylaşan öncü bireyler ve girişimler ile toplum arasında etik, güçlü ve kapsayıcı bir köprü olmaktır.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Eğitim danışmanlığı ve organizasyonu
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Seminer/ atölye/webinar/keynote konuşmalar/sosyal medya canlı yayın-panel etkinlikleri.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Toplumda fark yaratan sosyal girişimler ve alanında uzman bireyler, konuşmacılarımızı (bilgi üreticilerini) oluşturmakta. Sunulan her etkinlik, o etkinliği sunan konuşmacı tarafından üretilecektir. Platform Bir koordinatörü Aslıhan Onaran, aynı zamanda platformun konuşmacılarındandır.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
N/a
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
N/a
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Çevrimiçi veya yüzyüze etkinlikler, talep eden kurum, organizasyon veya şirketin talebine göre seçilen mecrada sunulmaktadır.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
N/a
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Etkinliklerimizin büyük çoğunluğu çevrimiçi sunulmakta ve karbon ayak izimizin minimumda olmasına gayret gösterilmektedir. Ek olarak, ekolojik farkındalık ve doğal ebeveynlik konularında etkinlikler sunulmaktadır.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Yönetim ilkelerimiz olan şefkat/şiddetsizlik, hakkaniyet ve etik değerleri, hem temsil hizmetimizi hem de idare yapımızın üç yapıtaşını oluşturmaktadır. Hiyerarşik bir yönetim değil çember yapısında dairesel ve kapsayıcı bir koordinasyon ile yürütülen ve konuşmacılarımız için de onları davet eden şirketler ve organizasyonlar için de tüm iletişimde şeffaf bir yapıya sahibiz.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığımız, şiddetsizlik ilkemiz ve konuşmacılarımız tarafından cinsiyet eşitliği ve demokratik, doğal ebeveynlik konulu sunulan etkinliklerimizle doğrudan örtüşmektedir.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Bu konularda sunduğumuz konuşma başlıklarını çeşitlendirmeyi ve anaakım medyada daha görünür olmasını hedefliyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Yönetim ve kurumsal iletişim ile üç kişi olmakla beraber, tüm konuşmacılarımızı da oluşumumuzun organik öğesi olarak gördüğümüzü belirtmek isteriz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.