yükleniyor
Üretici Beyanı
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kavrulmuş kahve ithalatı ve imalatı yapan küçük ve bağımsız bir işletmeyiz. Kısaca bir mikro kavurmaeviyiz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Acıbadem mahallesinde, bir ara sokakta 200m2 civarında kapalı alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Alanımız bölünmemiş tek biralandan ve bodrum kadında bir depodan oluşuyor. 40 yaşındaki yapının zemini dahil hiç bir özelliğini değiştirtirilmemiştir. Alan imalatın yanında, atölye çalışmaları, çalıştay ve söyleşilere ev sahipliği edebilmek üzere tasarlanmıştır. Öndeki bu bölüm yaklaşık 50 kişiyi ağırlamamıza imkan vermektedir. Kafe ya da kahve dükkanı gibi tam zamanlı servis veren bir işletme değildir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
3 ortak ve 1 çalışandan oluşmaktayız. Yürütücülüğünü Cihan Başpınar yapmaktadır.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Karton bardak gibi sektörel olarak çok kullanılan, geri dönüşemez bir atık kalemini kullanmıyoruz. Alanımızda 3 ayrı atık ayırımı yapıyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Hasat takip ediyor, hikayesini üreticisini bilmediğimiz kahveleri temin etmiyor, endüstrüyel/konvansiyonel ürün temin etmiyor, sadece küçük üreticilerden temin edilmiş ve ticaretinde üreticininin hak ettiği premium ödemeyi aldığını bildiğimiz, adil, çevre dostu, işçi/çalışan/çocuk /çevre istismarı yapılmamış ve iyi tarım ürünleriyle çalışıyoruz.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
yanmış doğalgaz çıktısı dışında (kombi seviyesi bir tüketim) üretimimizin bir atık çıktısı yoktur.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Manuel paketleme yapmaktayız. Taşıma çantalarımız dönüştürülebilir kağıttan imaldir. Kavanozuyla ve veya bisikletle gelip kahvesini alanlar için !0% indirim uygulamaktayız.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
kahve kompostu yapılabilen bir atıktır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Hasat takip ediyor, hikayesini üreticisini bilmediğimiz kahveleri temin etmiyor, endüstrüyel/konvansiyonel ürün temin etmiyor, sadece küçük üreticilerden temin edilmiş ve ticaretinde üreticininin hak ettiği premium ödemeyi aldığını bildiğimiz, adil, çevre dostu, işçi/çalışan/çocuk /çevre istismarı yapılmamış ve iyi tarım ürünleriyle çalışıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Parçası olduğumuz sosyal ağdan temin ettiğimiz ve ürettiğimiz tüm kaynakları eşit ve kısıtsız şekilde paylaşıyoruz. Çalışma saatlerimiz çalışanlarımızın lehine esnek, izin konusu çalışanların insiyatifinde. Yapılanmamız ve kurum içi ilişkilerimiz yataydır.
Kurum içi çalışanlarımızı yapılandıran / güçlendiren uygulamalarımız var
Haftanın belli bir kısımında mesleki iç eğitimlerimiz, sosyal bağlarımızı güçlendirme maksatlı toplantılarımız, ayda bir düzenlediğimiz kahve buluşmalarımız ile hem mesleki hem insani nitelikleri güçlendirmeye yönelik faaliyetlerimiz var.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
zamanı, emeği, bilgiyi ve keyifi bölüşerek ve paylaşarak çalışıyoruz. ata erkil, eril, cinsiyetçi ve tepeden inme bir yapılanmamız ve iletişim biçimimiz de yok.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
tek çalışanımız kadın.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Belirli döngülerde ücretsiz ve kahve ve yiyeceğin bedelsiz servis edildiği "kahve konuşmaları" ismini verdiğimiz sohbetlerimiz var. Bunun dışında meslek kazandırma amaçlı, dezavantajlı, gelir seviyesi uygun olmayan ve öğrenci gruplarına eğitim veriyoruz. Öğrenci grupları için atölye çalışmaları vs. de zaman zaman yapıyoruz.