yükleniyor
Üretici Beyanı
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Organik ve Doğal Gıda. Organik baklagiller, organik un çeşitleri, organik tahıllar, organik salça ve sosla, organik sirkeler, organik zeytin ve zeytin ürünleri.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Nuh'un Ambarı Türkiye'nin pek çok bölgesindeki organik üreticilerden edindiği gıdaları, Orgagen Ambarı markası altında türeticilerle buluşturur. Ürünlerimizi tedarike derken organik, yerel tohum ve adil olmasına özen gösteririz. Atalık tohumu korumaya çalışırız. Nuh'un Ambarı mağazasında da türeticilerle buluştururuz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Nuh'un Ambarı kurucusu Gülten Şen ile birlikte 3 kişidir. Çalışanlarımızdan birinin bitkiler ve bitkisel ürünlere dair özel ilgisi vardır. Bunun dışında herkes gıda güvenliğine ve ekolojik yaşama önem verir. Örneğin mümkün olduğunca atık çıkarmadan çalışmaya gayret eder.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Atık çıkarmamaya, her ambalajı ve koliyi değerlendirmeye çalışıyor, geri dönüşüme büyük önem veriyoruz. Gıda israfından kaçınıyoruz. Mağazamızda doğa dostu temizlik ürünleri kullanıyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Mağazamızda kullandığımız ve satışa sunduğumuz tüm ürünler doğa dostudur, sertifikaları vardır.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Hizmet sürecinde hiçbir atık çıkarmamayaya çalışıyor, türeticileri de buna teşvik ediyoruz. Bez çanta ve alışveriş filelerini destekliyoruz.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Büyük siparişlerde, kolilerimizi tek sefer değil pek çok kez kullanmaya çalışıyoruz.
Çevresel açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü olan sosyal yanımız.
Organik ürün ve yerel tohum konusuna çok önem veriyoruz. Özellikle Feriköy Ekolojik Pazarı'na katkımız büyük, elimizden geldiğince destek oluyoruz, her Cumartesi orada oluyor ve türetici ile buluşuyoruz.
Kurum içi çalışanlarımızı yapılandıran / güçlendiren uygulamalarımız var
Çalışanlarımızı ekolojik bir tutuma, tohumdan ürüne tüm süreci öğrenmelerine ve etik bir bakış açısı geliştirmeye teşvik ediyoruz.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Hiyerarşi yerine "Birlikte Çalışma, İşbirliği Yapma" ilkesini benimsiyoruz. Bir işe eşit katkı koymaya ve bilgi ile deneyimi aktarmaya önem veriyoruz. Mağaza kazandıkça hepimiz kazanıyoruz.