Çarşı / Üreticiler / Nordik Aromaterapi
Nordik Aromaterapi
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Kuzey Avrupalıların (Nordiklerin) doğa ile bütünleşmelerinden aldığımız ilham ve akademik birikimimizle, sizler için ruhunuzu besleyecek ürünler üretmeyi amaçlayan bir doğa dükkanı oluşturduk.

 

Doğanın gücünü keşfe hoşgeldiniz…

Nordik Kozmetik ve Bitkisel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti.
Nordik Aromaterapi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Nordik Kozmetik ve Bitkisel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti.
Yetkili Kişi
Nordik Kozmetik ve Bitkisel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti.
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Merhaba, Biz Ömer ve Burcu, Nordik Aromaterapinin kurucuları, İstanbul’daki işlerini ve evlerini bırakıp köye taşınmış yeni evli bir çiftiz. İkimiz de genetik mühendisiyiz. Nordik Aromaterapi Doğa ile bütünleşme maceramıza herkesi ortak etme isteğimizle ortaya çıktı. Çünkü doğal ve temiz içerikli ürünlerin cildinizi besleyip ışıldatırken aynı zamanda zihninizi ve bedeninizi yenileyerek sizi mükemmel bir içsel dengeye ve en önemlisi daha mutlu bir felsefeye kavuşturacağına inanıyoruz. Nordik Aromaterapi ise en kısa şekliyle Kuzey Avrupalıların doğa ile bütünleşerek buldukları mutluluk felsefesinden ilham alan, doğanın gücünden yararlanarak sizi daha mutlu hissettirecek ve ruhunuzu besleyecek ürünler üretmeyi amaçlayan bir doğa dükkanı.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
biz doğal ve temiz içerikli ürünlerin cildinizi besleyip ışıldatırken aynı zamanda zihninizi ve bedeninizi yenileyerek sizi mükemmel bir içsel dengeye ve en önemlisi daha mutlu bir felsefeye kavuşturacağına inanıyoruz ve bunun için köyümüzde doğanın mucizeleri ve kuş sesleri eşliğinde sizlere doğanın özünden ürünler getiriyoruz. Doğa ile bütünleşirken, doğaya saygı ve sevgi ile doğal ürünler üretiyoruz. insanlara minik ritüeller sunarak daha mutlu bir felsefeye adım atmaları için çağırıyoruz. çünkü berrak bir zihnin ve mutlu bir bireyin nihayetinde mutlu bir toplumun temeli olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de Kuzey Avrupalıların hem mutluluk felsefesini hem de doğaya duydukları saygıyı kendi kültürümüze uyarlamaya çalışıyoruz. ürünlerimizi üretirken cildinize sürdüğünüzün ve soluduğunuzun, yedikleriniz kadar önemli olduğuna inanıyoruz; bu nedenle ürünlerimizi yaratırken kesinlikle doğal ve organik olmayan hiçbir bileşene yer vermiyoruz! Ürünlerimizde size doğanın en saf ve doğal halini yaşatmak, hem aromaterapik hem de terapötik etkilerinden yararlanmak için yalnızca %100 saf uçucu yağları ve soğuk sıkım sabit yağları kullanıyoruz. Ürünlerimizi bilimsel literatürden elde ettiğimiz bilgileri bilimsel geçmişimizin de süzgecinden geçirerek hazırlıyor ve sizlere saf bitki gücünden oluşan seriler oluşturuyoruz. Vücudumuzun bir bütün olduğunu ve cildi beslediğimizde, zihni beslediğimize inanıyoruz. Aromaterapi'nin bir bilim olduğunu insanlara anlatmaya gayret ediyoruz. Uçucu yağlar hakkında yapılan bilimsel araştırmaları paylaşıyoruz ve insanların gözündeki 'Aromaterapi' algısını yıkmak için gayret ediyoruz. Ayrıca insanların aromaterapiyi, uçucu yağları ne için kullanacaklarını bilmediklerini farkettiğimiz için 'moduna göre' adıyla çıkarttığımız Hisset serisinde ise çeşitli uçucu yağ karışımları hazırladık ki insanlar tempolu hayatlarına doğal ürünleri kolaylıkla sokabilsinler ve sentetik ürünleri aramasınlar. ayrıca yeni dünya düzeninin getirdiği sürekli tüketim toplumuna bir farkındalık oluşturmak amacıyla ürünlerimizi yaratırken kişilerin günlük hayatında kullandığı plastik kaplarda zehirli kimyasallar içeren ürünlere doğal alternatif oluşturacak şekilde, tek bir ürünle birden fazla işlevi yapabilecekleri şekilde üretmeye gayret ediyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kozmetik
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
ürün kategorilerimiz şu şekilde; - %100 Saf ve Doğal uçucu yağlarımız; lavanta, ökaliptus, biberiye, portakal, limon, mandalina, kekik, paçuli, ylang ylang, çay ağacı ve nane uçucu yağlarımız -Hisset Serimiz (saf uçucu yağ karışımları); Lovely day, happy day, relax day, work day ve sleepy Night -Soğuk sıkım cilt bakım yağlarımız; kuşburnu, jojoba, tatlı badem, üzüm çekirdeği, avokado, argan, zeytinyağı maserasyonu sarı kantaron yağı - sarı kantaron merhemi -yoğun besleyici vanilyalı vücut kremi - doğal kastil sabunlarımız; lavanta-ıtır ve mandalina-lavanta uçucu yağı içeren 2 farklı koku seçeneğiyle -doğal kolonyalarımız; mandalina kolonyası ve lavanta kolonyası (bitkisel alkol ve uçucu yağlar kullanarak hazırlanmış) yukarıda saydığım tüm ürünlerimizi dükkanda satmayı planlıyoruz.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Yukarıda saydığımız ürünler haricinde elde üretilmiş seramik Eva bunurdanlığımızı satmayı planlıyoruz. Bu ürünü kendimiz üretmiyoruz, güvendiğimiz yerli bir üreticiden temin ediyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
birlikte çalıştığımız tüm üreticilerle öncesinde tanışıp gerçekten adil ve sürdürülebilir üretim yaptıklarını teyit ediyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
ürünlerimizde kullandığımız balmumuzu Uludağ’ın eteklerinde organik, sürdürülebilir ve etik arıcılık yapan kadın girişimciden alıyoruz. Aynı şekilde yağlarımızı yine etik ve sürdürülebilir ürünler üreten kadın bir girişimciden temin ediyoruz. Sabit yağlarımızın hepsi yerli üretimdir. tüm hammaddelerimiz ekolojik ve sosyal açıdan adil ve duyarlı şekilde üretilmektedir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Tüm Nordik Ürünleri, Kandıra’daki küçük bir köyde kurduğumuz atölyemizde bizim tarafımızdan tasarlanmakta, formüle edilmekte, ve etiketlenmektedir.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
şimdilik herhangi bir sertifikamız bulunmamaktadır.
Kullandığınız hammaddeleri ve üretim yöntemlerinizi detaylandırabilir misiniz? Herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Ürünlerimizde size doğanın en saf ve doğal halini yaşatmak, hem aromaterapik hem de terapötik etkilerinden yararlanmak için yalnızca %100 saf uçucu yağları ve soğuk sıkım sabit yağları kullanıyoruz.Ürünlerimizde kesinlikle Paraben, SLS, Sülfat, yapay renk ve sentetik kokulara yer vermiyoruz. ürünlerimizi yaratırken kesinlikle doğal ve organik olmayan hiçbir bileşene yer vermiyoruz. Tüm ürünlerimizi GMP şartlarındaki atölyemizde butik bir şekilde hazırlıyoruz.
Bitkisel hammadde kullanıyorsanız bunları kendiniz mi yetiştiriyorsunuz ya da doğadan mı topluyorsunuz? Siz üretmiyorsanız nerelerden temin ediyorsunuz?
sabit yağlarımızı yerli bir kadın girişimciden soğuk sıkım şeklinde temin ediyoruz. ürünlerimizde kullandığımız balmumuzu Uludağ’ın eteklerinde organik, sürdürülebilir ve etik arıcılık yapan kadın girişimciden alıyoruz.
Ürünlerinizin formülasyonlarını nasıl geliştirdiniz? Olası bir alerji riskini nasıl bertaraf ediyorsunuz?
Ürünlerimizi bilimsel literatürden elde ettiğimiz bilgileri bilimsel geçmişimizin de süzgecinden geçirerek hazırlıyoruz. kullandığımız tüm maddeleri dünya sağlık örgütünün ve IFRA'nın belirlediği güvenli kullanım düzeylerinde kullanıyoruz. Uyarılarımızı etiketimizde sağlık bakanlığının da belirlediği etiket yönetmeliğine uygun şekilde yapıyoruz. Kişilerin kullanmadan önce alerji testi yapmasını talep ediyoruz.
Resmi kurum ve kuruluşlara ilgili bildirimlerde bulundunuz mu?
Tüm ürünlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı Ürün Tanıma Sistemi(ÜTS)’ne kayıtlıdır. Ürünlerimizin üzerindeki barkod numaralarından veya ürün adlarından sorgulama yapabilirsiniz.
Üretimde akılcı su kullanımı uyguluyoruz
ürünlerimiz susuz kozmetik ürünler sınıfına giriyor yani üretiminde tonlarca su kullanılan plastik şişlerdeki koruyucu üreten market kozmetiklerinin aksine hem ürünlerimizin içerisinde su kullanmıyoruz hem de bu sayede doğaya ve insan bedenine toksik yük oluşturabilecek koruyucu kullanımından kaçınmış oluyoruz.
Paketlememiz doğa dostu
tüm ürünlerimizde doğaya saygılı olması için plastik ambalaj yerine cam ambalaj kullanılmıştı.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
ürünlerimizin hepsi canlılara ve doğaya saygılı doğal saf ve biyobozunur malzemeler kullanılarak üretilmiştir.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
birlikte çalıştığımız ve hammadde tedariği yaptığımız üreticileri seçerken kadın olmalarına gayret ediyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
şuan e-ticaret üzerinden ilerliyoruz ancak yoğun kargo kullanımının yarattığı karbon izinden rahatsızız. bu nedenle ürünlerimizi ileride büyük çoğunlukla her ilde doğal ürünler satan işletmelere dağıtarak ilerlemeyi düşünüyoruz. Ayrıca en büyük hedeflerimizden birisi ambalajlarımızın bize geri dönmesini sağlayan bir sistem kurmak bu şekilde biten ürün şişelerinin dezenfeksiyonun sağlayarak sürdürebilir bir sistem kurmak istiyoruz. Bir diğer hedefimiz ise doğal ürünlerin ve doğal kozmetiğin zor ulaşılabilir ve belli bir kesime hitap eden ürünler olmasını istemediğimiz için, maddi olarak zorluk yaşayan bireylerin de ulaşabilmesi için askıda doğa gibi bir sistem kurmak istiyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
iki kişilik bir işletmeyiz, ikimiz de ortak kurucuyuz ve görev paylaşımı şeklinde ilerliyoruz.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.