yükleniyor
Üretici Hakkında

Nahıl; 1986 yılında yoksul kadınları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ve “toplum yararına kuruluş” statüsü bulunan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nın (KEDV) İktisadi İşletmesidir.

Nahıl, Türkiye'nin dört bir yanından kadınlar ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlerin satışı için bir platform oluşturmak üzere 2003 yılından beri faaliyet gösteriyor.

Nahıl, adını eski Türklerden ve Osmanlılardan başlayarak halen Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde farklı biçimlerde kullanılan bolluk, bereket, paylaşım simgesinden aldı. (Nahıl simgesi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://www.posta.com.tr/eski-zamanin-agac-susleme-sanati-nahillar-haberi-152307 )

Nahıl’ın amacı, kadınların ekonomik olarak güçlenmesine katkıda bulunmak üzere; 

-Kadınların ürettikleri el ürünleri ya da yöresel, dayanıklı gıda ürünlerini ulusal ve uluslararası pazarla buluşturarak gelir elde etmelerini sağlamak,

-Kadınların ürünlerini iyileştirmek ve ürünlere bir standart kazandırmak,

-Kadınların yöresel olarak üretilen ürünlerin (gıda ya da el sanatları) ticaretine katılmalarına destek vermektir.

Nahıl; kadınlar için sürekli bir pazar, ekonomik hayata katılım için bir başlangıç noktası ve pazara yönelik ürünler geliştirmek için bir eğitim ve iletişim alanı olmayı hedefliyor. Aynı zamanda ikinci el satışı da yapılan Nahıl'dan elde edilen gelir, kadın kooperatifleri tarafından yoksul mahallelerde işletilen kadın ve çocuk merkezlerinin ihtiyaçlarının karşılanması ve mevcut ve gelecek projelere kaynak olarak kadınlara geri dönüyor.

Nahıl; bir dayanışma ve paylaşma ortamını yaratmak, hepimizin hayatlarını zenginleştirmek üzere, ziyaretinize açık… 


Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme