Çarşı / Üreticiler / Mother Koala
Mother Koala
İZMİR / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (9 ürün)
Mother Koala Bulaşık & Mutfak
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Mother Koala Renkliler & Beyazlar
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Mother Koala Bulaşık Lifi Lif Kabağı
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Benimle Doldur-evde Dolum Serisi 5lt Renkliler & Beyazlar
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
3'lü Bulaşık Lifi Seti
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Mother Koala Bulaşık & Mutfak 5'li Set
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Mother Koala Çoklu Paket
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Mother Koala Tanış Benimle
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Mother Koala, iki kimya mühendisi annenin doğal olana erişme ve yalınlaşma serüvenidir.

Her şey çocuklarımızın hayatlarımıza dahil olmasıyla başladı aslında. 

Nasıl doğal besleyebilirim? O pamuk cildini nasıl yıkarım?
gibi sorular deryasında boğulduk.

Doğal beslenme ve yeni dünya nimetlerinden kopmadan daha az kimyasalla yaşama kaygısı, hepimizin zaman zaman karşılaştığı sorunlardır. "Daha az kimyasal ile evde temizlik işini nasıl yapabiliriz?" sorusunun cevabı, bizim motivasyon kaynağımız olmuştur. Ayrı ayrı başladığımız formül denemelerini etrafımızdaki kişiler ve birbirimizle paylaştığımız bir süreç sonrasında, Mother Koala'yı hayata geçirme kararı aldık.

Biz, Başak ve Filiz olarak günümüz dünyasının üzerimizde uyguladığı kimyasal soykırıma karşı koymak adına daha yalın bir hayat tarzını benimsemeyi amaçladık. Küçük küçük adımlarla çıktığımız bu yolda hayatımızda büyük farklar yaratmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda, akademik kariyerlerimizden  edindiğimiz bilimsel yaklaşımın bize kazandırdığı donanım, doğru bilgiye ulaşma ve araştırma yetisini cebimize koyarak iş birliği yaptık. Kendi evimizde kullanmayacağımız hiç bir ürünü üretmeyecek samimiyette bir girişim kurduk ve bu girişimle kendisine, sevdiklerine ve çevresine değer veren insanlara ulaşmayı diliyoruz.

 Mother Koala Çoook amaçlı bitkisel kökenli ekolojik temizlik ürünleri formüle ederek yalın yaşama katkı koymayı amaç edinmiştir. 

Bahar Başak Pekşen Özer /Filiz Ömürlü
Mother Koala
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Naturel Anne Ekolojik Ürünler Ar-Ge ve Dan.San.Tic. A.Ş.
Yetkili Kişi
Bahar Başak Pekşen Özer /Filiz Ömürlü
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Mother Koala size ve çevrenize dost, evsel temizlik ürünleri üretmektedir. Ürünler tamamen doğadan üretilen kaynaklar kullanılarak formüle edilmiştir. Hammaddelerimizin çoğunluğu Ecocert sertifikalıdır. Ürünlerimiz ICEA sertifikasyon sürecindedir. Doğal kaynakların etkin kullanımı ve sade hayat tarzını yansıtma arzumuz, ürünlerimizde de çok amaca tek ürünle ulaşma biçimi olarak yansımıştır. Ekonomik, etkin temizlik sağlarken sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını göz ardı etmeyen ürünleri sizlere sunmak Filiz ve Başak (http://www.naturelanne.com/tr/naturel-annenin-hikayesi) olarak temel gayemizdir. Mother Koala Bulaşık&Mutfak Ürünü, bebek-çocuk beslenme gereçleri, elde yıkanan bulaşıklar, mutfaktaki tüm yüzeylerin temizliğinde kullanılabilir.Portakal yağı içerir. ●Mother Koala Tüm Yüzeyler evinizdeki tüm yüzeylerin temizliğinde kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Banyo, zemin ve mobilyaların temizliğinde hijyen sağlar. İçeriğinde sabun bulunur parfümü alerjen içermez. ●Mother Koala Renkliler&Beyazlar Çamaşır Temizleyici, bebeğiniz, çocuğunuz ve kendiniz için hem renkli hem de beyaz çamaşırlar için tercih edilebilir.Çift fazlı özel bir formüldür. ●Mother Koala Lif Kabağı, %100 doğal yapısı ve lifleri sayesinde sünger-fırça-bulaşık teli yerine kullanılabilir.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimimizi fason olarak yaptırmaktayız. Tüm formüller tarafımıza aittir. Üreticimiz Organik/Ekolojik belge sürecinde denetimi geçmiştir. İşletmemizin kayıtlı bulunduğu adresimizde yararlanıcılarımızdan gelen siparişlerimizi hazırlıyor, gönderimlerimizi yapıyoruz
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Biz, Başak ve Filiz olarak günümüz dünyasının üzerimizde uyguladığı kimyasal soykırıma karşı koymak adına daha yalın bir hayat tarzını benimsemeyi amaçlayan iki kimya mühendisi anneyiz. Bu amaç doğrultusunda, akademik kariyerlerimizden ayrılma kararı alıp bilimsel yaklaşımın bize kazandırdığı donanım, doğru bilgiye ulaşma ve araştırma yetisini cebimize koyarak iş birliği yaptık. Kendi evimizde kullanmayacağımız hiç bir ürünü üretmeyecek samimiyette bir girişim kurduk. Tüm yapılması gereken işlerle bizzat ilgileniyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Ürünlermizi tasarlarken çok amaçlılık üzerinde duruyoruz. 3 farklı şişe ürün almak yerine tek ürünle aynı süre boyunca etkin temizlik yapabileceğiniz formüller üretiyoruz. Farkındalığımız için www.naturelanne.com'da yazılar yazıyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Evet doğa dostu olduğunu belge ile de onaylatma sürecindeyiz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Mesleğimiz verdiği avantajla hammaddelerimizi seçerken onlarla ilgili tüm belgeleri de bizzat inceliyoruz. Örneğin palm çekirdeği yağı içeren bir hammaddemiz var. Ancak RSPO sürdürebilirlik belgesine sahip olanı tercih ediyoruz böylelikle ağaçların yerine yenilerini geldiğini biliyoruz. Tercihlerimizi çoğunlukla sertifikalı hammaddelerden yana kullansak da gerekli belgeleleri sunan yerli hammaddelere de formülasyonlarımızda yer veriyoruz. Bu oranı arttırmak için çalışıyoruz.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Geri dönüştürülebilir ambalajlar kullanıyoruz. Son dönemde tetikli (püskürtücü başlık) ürünlerimizde tetiği isteğe bağlı olarak satışa sunuyoruz. Tetik ithal ve geri dönüşümü problemli bir ürün. Olumlu geri bildirimler alıyoruz.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Kısmen doğa dostu, kraft kutular kullanıyoruz. Ancak ürünlerin akmadan ulaşması için kargo kaynaklı hasarları atlatmak adına balonlu naylon kullanıyoruz. Yuvalı ve içiçe kartonlarla yakında daha doğa dostu olabileceğiz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ambalajlarımız PE olup geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Plastik geri dönüşüm kutularına bertaraf edilmelidir.
Ek Bilgi 6
www.naturelanne.com üzerinden yararlanıcılarımızı sıkmadan bilgilendirmeyi amaç edinen referansları olan yazılar yazıyoruz. Çoğunlukla bilimsel makaleleri sohbet tadında açıklayarak yararlanıcımızın farkındalığına bir katkıda bulunmak istiyoruz. Hizmet alımlarımızda kadın girişimci sağlayıcı bulduğumuz takdirde tercihimizi o yönde kullanıyoruz
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.