Çarşı / Üreticiler / Mier Handmade
Mier Handmade
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Doğayı ve doğal materyalleri seven, kağıtla kumaşla iç içe Mier Handmade; el işine tutku ve saygı ile yaklaşan bir perspektif ile hayatınıza ve günlük yaşamınıza keyifli detaylar katmayı amaçlayan sürdürülebilir, modern ve minimal ürünler sunar. Ürün skalamızda el yapımı bez çantalar, fermuarlı el çantaları, çanta setleri, keseler ve el yapımı defterler yer almaktadır.

El işinin doğası gereği kalıcı ve uzun süreli kullanıma uygun şekilde tasarlanan ve üretilen ürünlerimizin her biri titiz bir işçilik ve özveri ile üretilir. Tasarımları aynı olan ürünlerin bile aslında her birisi biriciktir ve sadece sizin kullanımınız için kesilmiş, dikilmiş, boyanmış ve hazırlanmıştır. Tasarım ve zanaatı modern bir çizgide buluşturan markamız, tüketicilere uzun yıllar güvenle kullanabilecekleri ürünler ile sürdürülebilir alışkanlıklar kazandırmayı da amaçlayan bir pazarlama stratejisine sahiptir.

Atıksız yaşam, sıfır atık gibi ekolojik yaşam hareketlerini yakından takip eden ve dahil olan markamız atık kolilerden ürün kutularını üreterek ve ürün atıklarını ambalaj malzemeleri olarak değerlendirerek sürdürülebilirliği üretim ve dağıtım süreçlerinde de gözetmektedir. Bunun yanı sıra; ambalaj malzemelerini merkezine alan #secondchance  ileri dönüşüm hareketine öncülük etmektedir. 

Aylin Karaman Akgün
Mier Handmade
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Aylin Karaman Akgün
Yetkili Kişi
Aylin Karaman Akgün
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Mier Handmade; el işine tutku ve saygı ile yaklaşan bir perspektif ile günlük yaşamınızı kolaylaştırmayı ve keyifli detaylar katmayı amaçlayan sürdürülebilir, modern ve minimal ürünler sunar. Ürün skalamızda el yapımı bez çantalar, fermuarlı el çantaları, çanta setleri, el yapımı defterler ve kumaş duvar süsleri yer almaktadır. Kumaş ve kağıt ürünler olmak üzere iki kategoride ürünlerimizden bahsetmek isterim. Kumaş ürünlerimiz el yapımı bez çantalar, fermuarlı el çantaları ve kumaş bayraklardan oluşuyor. Kumaş ürünlerimiz için kullandığımız kumaş, aksesuar, iplik, boya gibi malzemeleri yerli ve güvenilir üreticilerden tedarik ediyoruz. El yapımı çantalarımız ve kumaş bayraklarımız %100 pamuk ve keten kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Tüm kumaşlarımız üretim öncesi çekme payları alınmak, üzerlerinde yer alabilecek silikon apreden arındırmak ve boyamaların kalıcılığını arttırmak amacıyla 40 derecede yıkanıp ve buharlı ütüleme yapılıyor. Bu sayede kumaş ürünlerimiz için yıkanabilme ve uzun yıllar kullanılabilme garantisi verebilmekteyiz. Sağlam dikiş, titiz işçilik, özenle tasarlanmış kalıplar ve uzun ömürlü malzemeler hem tasarım hem de üretim sürecinde en önemli önceliklerimiz. Ürünlerimiz üzerinde yer alan tasarımlar ise doğal pigmentler ile hazırlanmış boyalar kullanılarak elde boyanmaktadır. Kumaş ürünlerimizde yer alan marka etiketlerimiz atölyemizde elde baskı yapılarak astar kumaşlarımızdan hazırlanmaktadır. Ürünlerimizde ağırlıklı olarak atıksız, sürdürülebilir ve minimal bir hayatı destekleyen mottolara yer vermeyi tercih ediyoruz ve ürün tasarımlarımızın çok yönlü kullanıma uygun olmasına özen gösteriyoruz. Kağıt ürün grubumuzda ise el yapımı defterler yer almaktadır. Defterlerimizin tüm üretim süreci atölyemizde el işçiliği ile yapılmaktadır. Defterlerimizin iç sayfalarında FSC, EU Eco Label ve Green Range sertifikalı kağıtlar; ciltlerinde ise mukavva, kraft gibi kompost ve geri dönüşüme uygun materyaller ile keten kumaş kullanmaktayız. Defterlerimizin ciltlerini daha uzun ömürlü olması adına dikişli hazırlıyor ve yaygın kullanımın aksine polyester içermeyen pamuk iplikler kullanıyoruz. Defter tasarımlarımızda atık üretmemeye özen gösterdiğimiz için çok az miktarda kağıt atığı çıkarıyor ve bu atık kağıtları da paketleme sürecimizde değerlendiriyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
İstanbul'da yaşam alanımızın bir kısmında oluşturduğumuz küçük atölyemizde üretim yapıyoruz. Tüm üretim süreçlerimiz atölyemizde gerçekleşiyor. Yoğun dönemlerde ise kadın üreticilerden destek almayı tercih ediyoruz. Ürünlerimiz için gereken hammaddeleri güvendiğimiz yerli markalardan temin ediyoruz. Ürünlerimizin satışını online mağazamızdan yapıyor ve sipariş hazırlıklarını, kargo süreçlerini yine kendimiz takip ediyoruz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Mier Handmade'i tek başıma kurdum. Üretim, paketleme, pazarlama, sunum gibi birçok süreci tek başıma yürütüyorum. Desteğe ihtiyaç duyduğumda ise lokal kadın üretici ve çalışanlardan, diğer süreçlerde ise eşimden destek alıyorum.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Ürünlerimizi uzun ömürlü olmak üzerine tasarlamaktayız. Tasarım detaylarından üretim yöntemi ve malzeme seçimine kadar tüm süreçlerde bunu gözetiyoruz. Yeniden satın almaya değil uzun süre kullanmaya teşvik eden bir dil ile iletişim kuruyor ve kullanıcılarımızın tüketim alışkanlıklarına yön vermeyi hedefliyoruz. Başta plastik poşet kullanımını azaltmak amacıyla geliştirdiğimiz bez çantalarımız olmak üzere ürünlerimizi bu doğrultuda pazarlamayı tercih ediyoruz. Tüketimi yavaşlatmanın ve plastik kullanımını azaltmanın çevresel açıdan fark yaratacağına inanıyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizde doğal, dayanıklı, sorumlu üretilmiş, geri dönüşüme ya da ileri dönüşüme uygun malzemeler tercih ediyoruz. Hem kullanım sürecinde hem de kullanım ömrü dolduktan sonra doğaya ve çevreye zarar vermeden geri dönüşebilecek ya da ileri dönüşebilecek ürünler üretiyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Kumaş ürünlerimizde kullandığımız malzemelerde %100 pamuk ve keten gibi doğal malzemeleri, pamuk kordon ve ipleri, metal ve ahşap aksesuarları tercih ediyoruz. Kağıt ürünlerimizde ise FSC, Eco Label ve Green Range sertifikalı kağıtlar ile kraft ve mukavva gibi geri dönüşüme ve komposta uygun kağıtlar kullanıyoruz. Malzeme seçimimizde doğa dostu olması kriteri bizim için bir öncelik. Yakın zamanda %100 geri dönüştürülmüş kağıtlara geçiş yapmak için ise çalışmalar yapmaktayız.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Paketleme konusu Mier Handmade olarak özel uygulamalar geliştirdiğimiz bir alan. Öncelikle mağazamızda satışta olan ürünlerin onlara özel boyutlarda hazırladığımız bez keseleri mevcut. İlk ürün ambalajını bez keselerimiz oluşturuyor. Kargolama sürecinde ise ikinci bir şansı hakettiğine inandığımız atık kolilerden kendi hazırladığımız ürün kutularını kullanıyoruz. Kullanılabilir durumda atık kolileri atölyemizde topluyoruz ve kendi şablonlarımızla onlardan ürün kutularımızı oluşturuyoruz. Ayrıca az miktarda çıkan defter üretim atıklarımızı dolgu malzemesi; artan kumaşlarımızı ise paketleme kurdelesi olarak değerlendiriyoruz. Dolayısıyla sadece doğa dostu değil aynı zamanda sürdürülebilir bir paketleme süreci yönetiyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atölyemizde atık yönetimi aslında bir ürün daha tasarım aşamasındayken başlıyor. Ürün boyutları ve kullandığımız teknikler hep en az atıkla üretim yapmak üzerine kurgulanıyor. Az da olsa çıkan atıklarımızın büyük bir çoğunluğunu paketleme sürecimizde yeniden kullanıyor ya da ileri dönüştürme projelerimiz için bekletiyoruz.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürün dağıtımı için atölyemize yakın lokasyonlarda müşterilerimize elden teslim etme seçeneğini sunuyoruz. Bunun dışında kalan lokasyonlara Yurtiçi ve Mng kargo ile gönderim yapıyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimiz kullanım ömrünü tamamladıktan sonra geri dönüştürülebilir, kompostlaşabilir yada başka bir amaçla kullanılabilir.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda çevresel olarak fark yaratıyoruz
Ambalaj malzemeleri öncelikli olmak üzere eşyaların yeniden kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan bir ileri dönüşüm hareketi olan #secondchance ile atıksız yaşamı yaygınlaştımayı, çevreye verdiğimiz zararı azaltmayı amaçlıyoruz. Bu hareket Mier Handmade tarafından hayata geçirilmiş olup, bu markanın ötesinde bütünün yararını gözetecek şekilde iletişim kurmaktadır. Kendi paketleme uygulamalarımızı paylaşarak başlattığımız bu hareket bugün birçok lokal marka ve içerik üreticisi tarafından da desteklenmektedir. Kendi paketleme süreçlerinde #secondchance malzemelere yer vererek ve ileri dönüşüm fikirlerini paylaşarak birçok kişi bu harekete dahil olmakta. Hedefimiz zaman içerisinde daha büyük kitlelere hitap edebilen markaların da katılımını sağlayarak hareketimizi daha geniş bir kitleye ulaştırmak ama en önemlisi çok daha büyük boyutlarda ileri dönüşüm uygulamalarına imkan tanımaktır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Atıksız yaşam, Sıfır Atık ve kendi oluşturduğumuz #secondchance gibi ekolojik yaşam hareketlerine dahil olan markamız pazarlama stratejilerinde ve sosyal medya iletişimlerinde bu hareketler hakkında bilgi vermeye, ulaşabildiğimiz kitleyi bu açıdan bilinçlendirmeyi hedefliyor. Ürünlerimizde yer verdiğimiz metinlerde dahi bu amaç ile ilerliyor; bilinçli tüketim, ihtiyaç kadar ve gerçek ihtiyaçlar için alışveriş yapılmasını teşvik etmeye çabalıyoruz.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Mier Handmade bünyesinde benim dışımda bir çalışanımız şu an yok. Fakat zaman zaman desteğe ihtiyaç duyduğumda kadın üreticilerden destek alıyoruz. Bu süreçte emeklerinin zaman ve ücret açısından adil ve uygun bir şekilde karşılanması konusunda hassas davranıyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Üretim ve pazarlama süreçlerinde önceliğimizi kadın üreticilerden ve çalışanlardan yana kullanıyoruz. Ayrıca diğer kadın üreticiler ile dayanışma ve işbirliği temelli güçlü bağlar kurup birbirimize destek olmayı çok önemsiyoruz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.