Çarşı / Üreticiler / Maya Natural
Maya Natural
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Toprak anadır ve doğa ana...

Ana, kadındır... Çünkü kadın üretken, çalışkan, özverili ve yapıcıdır...

Doğanın kendisi bile kadının özünü yansıtmaktadır aslında...

Öyleyse neden kendimizi kimyasallarla dolu bir dünyaya mahkum ettik? Şimdi hemen bulunduğunuz ortama bir göz atın; gıda ve kozmetik ürünlerimiz, dokunup temas ettiğimiz yüzeyler, eşyalarımız, giysilerimiz, hatta soluduğumuz ortamın havası ne kadar doğal? Peki bize doğal diye pazarlanan ürünler gerçekten doğal mı? Kendimize zarar verdiğimiz gibi doğaya ve bizden sonraki nesillere nasıl zararlar veriyoruz?

'Marsta veya diğer gezegenlerde yaşayabilir miyiz?'i yoğun şekilde araştırmaya başlayan biz insanoğlu için bu kadar kolay mı Dünyamızı gözden çıkarmak?

İşte bu deli soru ve düşünceler, çevreci ve doğalcı yaklaşımlar ile yaşayan iki arkadaş olan bizlerin, evde kendi cilt bakım ürünlerini üretmesi ve doğal yaşama dönüş merakı ile başladı hikayemiz... Saf, doğal bitki özlerinden oluşan sabit ve uçucu yağlar ile serumlar, kremler yapıp her türlü cilt sorunumuzu doğal ve mis kokulu yollarla çözüyorduk. Önce bu güzelliklerden yakın çevremizdeki kişiler yararlanmaya başladı ve bugün adına 'Maya Ailesi' dediğimiz doğacı bakımlı kadınlardan oluşan ailemiz kocaman bir aile olma yolunda sizlerin de desteği ile emin adımlarla ilerliyor... 

Maya, dilimizde yaradılış, öz ve nitelik anlamları taşıyan bir kelimedir. Nepal dilinde ‘aşk’, İngilizcede ise ‘sihir, cazibe, çekicilik’ anlamlarına geliyor. Bu nedenle doğal cilt bakımı ürünlerimizi en iyi 'Maya' ismi temsil eder diye düşündük ve böylece markamız doğdu. Her kadın en iyiyi, en güzeli doğal olarak hak eder dedik ve sloganımız: 'En doğal hakkımız!' oldu.

Bugün tam kapasiteli üretim tesisimizde Türk Kozmetik Kanunu ve yönetmeliklerine uygun olarak üretim yapmaktayız. Tesisimiz Türkiye Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu tarafından denetlenmektedir. Ürünlerimizin tamamı güvenlik, kalite ve raf ömrü açısından test edilmiştir. Hiçbir ürünümüz boya, esans, parfüm, koruyucu ve katkı içermez.

Sadece içerikleri ile değil, tamamı geri dönüşebilen ürün ve kargolama ambalajlarıyla da doğa dostuyuz ve en önemlisi her bir ürünü el emeği ve aşkla üretmekteyiz.

Sadece ürün üretimini değil, işimizin her bir parçasını özenle ve aşkla yapmaya; ailemizin bir üyesi olarak gördüğümüz sizlerin siparişlerini en kısa sürede yerine ulaştırmaya ve mesajlarınızı olabildiğince hızlı cevaplamaya gayret ediyoruz.

Yasemin Eriman
Maya Natural
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Maya Natural Kimya Ticaret LTD Şti
Yetkili Kişi
Yasemin Eriman
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Maya Natural %100 Doğal ve yerli içerikler sunan bir kozmetik markasıdır. Tüm ürünlerimiz bakanlık onayı ve kadın girişimci emeği ile üretilmektedir. Şimdilik sadece 7 adet cilt bakım ürünümüzün bakanlık onayını almış durumdayız. Bunlar: 1. Arındırıcı cilt bakım yağı 2. Arındırıcı tonik 3. Aydınlatıcı serum 4. Cilt bakım kremi 5. Göz çevresi bakim serumu 6. Makyaj Temizleyici yağ 7. Saç bakım serumu Mevcut ürünlerimizin yanısıra web sitemiz üzerinden sürdürülebilir yaşam ürünleri, kişisel (sadece doğal hammaddelerden üretilmiş olan) bakım ürünleri, şifalı doğal taşlar ve aromatik yağların satışını yapmayı planlamaktayiz. Birkaç gün içinde www.mayaailesi.com domaini ile mevcut olan web sitemiz www.mayanatural.com.tr ye taşınmış olacak ve saydığımız ürünler de bu adreste satışa çıkmış olacak.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Ürünlerimizin üretimini Türkiye tıbbi cihaz ve ilaç kurumu tarafından denetlenen kozmetik uretim tesisimizde üretmekteyiz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Henuz gectigimiz nisan ayinda iki kadın girişimci olarak hayallerimizi gerçekleştirmek üzere bu ise başladık. Amacımız sadece urun satarak para kazanmak değil, kadınlarımızın gelişimine destek olmak ve sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarına yonlendirmek. Tesisimizde şu anda 3 kişi çalışmaktadır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
%100 Doğal içerikler. Doğa dostu tamamı geri dönüşebilen ambalaj, etiket ve kargolama malzemeleri ile...
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Tesisimizde hiçbir kimyasal hammadde girişi yapılmaktadır. Havalandırma kanal çıkışımızdan sadece mis gibi uçucu yağ kokuları çıkmaktadır :)
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
%100 Doğal ve çoğu aynı zamanda organik de olan hammaddeleri kullanmaktayız.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Her aşaması doğaya saygılıdır.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
%100
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atiklarimizi kağıt, cam, plastik, gıda şeklinde sınıflandırarak çıkartmaktayız.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Cam ve kağıt ambalajlar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.