Çarşı / Üreticiler / Kristins Marmalade
Kristins Marmalade
MUĞLA / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Gıda (2 ürün)
Turunç Marmeladı
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Mandalina Marmeladı
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Damak zevkine zirve yaptıran, cennet Köyceğiz'de doğanın şımarttığı meyvelerden özenle seçilerek yapılan, tamamen doğal, ev yapımı, katkısız, düşük kalorili geleneksel İngiliz tarzı Turunç ve Mandalina marmelatları 380gr. lık cam kavanozlarda  beğeninize sunulmuştur. Yüksek meyve oranı ve düşük şekerden dolayı damağınızda şeker tadı değil, meyvenin aromasını ve tadını hissedeceksiniz. Ürünümüzü bu düşük şeker oranı ile diyabet hastalarına bile rahatlıkla yedirebileceksiniz.

Teoman Koray
Kristins Marmalade
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Belma Koray
Yetkili Kişi
Teoman Koray
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Geleneksel Ingiliz tarzı narenciye marmelatları. Mandalina, Turunç, Limon, Greyfurt
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Muğlanın şirin ilçesi Köyceğiz'de küçük bir yerel işletme olarak kurulduk. Guda Tarım ve Hayvancılık bakaanlığından yasal izinlerimizi alarak hijyenik bir ortamda küçük çaplı üretim yapmaktayız.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Aile işletmesi, sadece iki kişi .
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretimde kullandığımız meyvaler gerçekten doğanın bir lütfu olarak şımartılmış topraklarda, tamamen zehirli ilaç kullanmayan üreticilerden temin edilmekte ve asla kimsayasal katkı maddeleri kullanılmadan doğal pancar şekeri ile yapılmaktadır. En önemli özelliği ise geleneksel Türk tipi reçellerden farklı olarak çok düşük miktarda şeker kullanılarak tüketildiğinde ağızda meyvenin hoş aromasını ve lezzetini hissettirmektedir.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Turunç kitlesel bir talep olmadığından üreticiler tarafından ilaçlanmayan tamamen doğal yetişen bir üründür. Kullandığımız mandalina, limon, greyfurt da özellikle ilaç kullanmayan üreticileriden temin edilmektedir. Üretim miktarlarımız da yüksek olmadığından ihtiyacımız olan ürünleri doğal kaynağından temin edebiliyoruz.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Ürünlerimizin yıkaması kendi tasarımımız olan döner fırçalı narenciye makinesinde yıkandığından su tüketimimiz benzer üretimi yapan işletmelere oranla çok düşük mikratlarda olmaktadır.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Sadece cam kavanozlarda ve kraft karton ambalaj kutularında ürünlerimiz sunulmaktadır.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Çevreye zararlı hiç bir atığımız bulunmamakta.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünün kullanım sonrası sadece elinizde bir cam kavanoz kalmaktadır.
Ek Bilgi 1
Sizlerin de bildiğiniz gibi Turunç özel olarak yetiştirilmeyen, hatta maalesef üreticiler tarafından yavaş yavaş yok edilen bir ürün ( ağacı genellikle aşılayıp mandalina, portakal, limona dönüştüryorlar) bu yüzden de ilaçlanmayan bir ürün. Buna rağmen biz ürünlerimizi özellikle ilacın az kulllanıldığı bölgelerdeki ağaçlardan topluyoruz ki diğer ağaçların ilaçlanmalarından dolayı kontamine olmasınlar diye. Bu yörede iki önemli üretim bölgesi mevcut. Biri Zaferler, Döğüşbelen, Toparlar bölgesi,- ki burada üreticiler maalesef bolca ilaç ve gübre kullanıyorlar - bir de Zeytinalanı, Yangı bölgesi.- Bu bölgede üreticiler görece düşük mikterda ilaçlandırma yapıyorlar. Ben ise Zeytinalanı bölgesinden arkadaşım olan hiç bir kimyasal ilaç kullanmayan bir arkadaşımdan tedarik ediyorum. Turunç meyvesi daha geç olgunlaştığı için genellikle üzerini oldukça kirli olur. Özellikle sap kısımlarında, biz aldığımız meyveleri önce döner fırçalı narenciye yıkama makinesinde yıkadıktan sonra en az 2-3 saat sirkeli suda bekleterek - varsa- kimyasal kontaminsayonlardan mümkün olduğunca arındırmaya özen gösteriyoruz.Daha sonra meyvelerimiz bir kez daha yıkanıp imalata alınıyor. Burada da ön işlem olarak meyveleri kaynatarak hem kabuğunun yumuşamasını hem de kabukta bulunan acı tadın azaltılmasını sağlıyoruz. Dilimlenip şeker ilave edilerek kaynatılması bu işlemlerden sonra gerçekleşiyor.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.