Çarşı / Üreticiler / Jil doğal ürünler
Jil doğal ürünler
TUNCELİ / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

HAKKIMIZDA

 

*HAKKIMDA

*Merhaba, ben Semra . Dersim’de doğdum ve büyüdüm. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü mezunuyum. Sentetik kimyasallara alerjisi olan bir kimyacıyım. Bir kimyacının başına gelebilecek en kötü şeyi en iyi şeye evrilte bilen bir girişimciyim. Jil Doğal ürünler; bu girişimci kadının kendini zehirsizlerden dolayısıyla alerjilerinden arındırmak için yaptığı doğal kişisel bakım ürünlerini başkaları için de yapmak için 2017 yılında kurduğu marka. Temiz içerikli bitkisel kişisel bakım ve temizlik ürünleri üretmek için çıktığım bu yolda bilimsel bilgiyi doğduğum ve yaşadığım toprakların geleneksel şifacı bilgisiyle buluşturarak kimyacı hassasiyeti ve özeniyle üretim yapıyorum.

 *Bir derdim bir hayalim vardı. ’Belki Derdimize Çare Bir Çiçektir ‘ diye çıktığım bu yolda derdime çare bir sürü çiçekle tanıştım. Derdime çare yoluma yoldaş oldular.

*Temiz içerikli kişisel bakım ürünlerine ulaşılabiliyor olmasını önemsiyoruz ve bunu bir hak olarak görüyoruz. Cildimize, doğaya zarar vermeden doğada kolayca çözünebilir ürünler yapıyoruz. Dersim’in doğasından, Munzur’dan beslenen bir markayız. ‘JİL’ zazaca ; filiz, meydana gelmek, oluşmak demek. Jil Doğal Ürünler Dersim’in ve bölgenin ilk doğal kozmetik markasıdır.

Ürünlerimizde kullandığımız bitkilerin Dersim’in iklimine uygun olanların yetiştiriciliğini yapıyoruz. Üretime başladığımız günden beri bir yandan butik üretim alanımızda ürünlerimizi geliştirirken diğer yandan toprakla bağımızı güçlendirecek çalışmaları paralel yürütüyoruz. İlk etapta dede toprağında tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ve denemeleriyle başladık. Sonraki yıllarda Ovacık’ta kiraladığımız 100 dönüm arazimizde tarımsal faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Her yıl yetiştiriciliğini yaptığımız çiçeklerin sayısı artıyor. Lavanta, Adaçayı, Kekik, Papatya, Ölmez çiçek, Biberiye, Gül, Aynısefa, Hatmi, Sinirli ot, Karakafes otu ektiğimiz bitkilerden bazıları. Ayrıca yöremizin keçi sütü, Munzur Tuzu, Munzur Balı, Meşe Palamut’ unu dönüştürerek ürünlerimizin etkinliklerini ve yöreselliklerini artırıyoruz. Çiçekleri tarladan alıp Dersim Merkezde bulunan atölyemizde dönüştürüyoruz. Bu dönüşen çiçeklerden yaptığımız ürünlerimizi şişeleyip banyolarınıza, evlerinize ulaştırıyoruz. Bu üretim süreçlerini kadın arkadaşlarımızla yürütmeyi mümkün olduğunca önemsiyoruz. Kendimiz için, sizin için, toprak için, dünya için, çocuklarımız için, tüm canlılar için ve tüm bunları gözeterek adil eşit saygılı üretim yapmaya devam edeceğiz. Tüm emek süreçlerinin hakkaniyetli olmasını önemseyerek temiz içerikli ürünler üretmenin zorluklarını bilerek doğruya güzele olan inancımızla inadımızla üretimin içinde olmayı diliyoruz. Hepinizi sevgiyle selamlıyoruz..

 

 

 

 

 

 

 

 

*MANİFESTO ŞİİR

 

MARİFET

Marifet hiç ezilmemek bu dünyada

Ama biçimine getirip ezerlerse

Güzel kokmak

Kekik misali

Lavanta çiçeği misali

Fesleğen misali

Itır misali

İsâ misali

Yunus misali

Tonguç misali

Nâzım misali

 

 

Bedri Rahmi EYUBOĞLU

Bir şiir bir işe ancak bu kadar yakışırdı. Ritmi bozuldukça güzelleşen her şeye minnetle..

Semra yeşil
Jil doğal ürünler
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Jil Doğal Ürünler San.tic.ltd.Şti
Yetkili Kişi
Semra yeşil
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kişisel temizlik ve bakım ürünleri üretiyorum.Senetik hammaddeler kullanmadan doģadan elde edilen hammaddelerle ürünler üretiyorum.El yapımı ürünlerimiz yenilenebilir kalitede bitkisel yağlarla birlikte bitki ucucu yağlarıyla kokulandırılarak her bir işlemi elde hazırlanarak üretilir.Ürünlerimizde kullandığımız bitkileri üretim yerimiz de olan Tunceli bölgesinde topluyor veya yetistiriyoruz.İcerisinde katkı maddeleri,koruyucu,yapay boya ,sentetik esans vb katkı maddeleri kullanılmaz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerim atölyem Tunceli merkezde.Bitkilerimin bir kısminı Ovacık ve merkez kocakoç köyünde yetistiroyorum.Doğadan topladığım bitkileri ve yetistirdiklerimi merkezde ki atolyemde isliyorum.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Tek ortaklı bir şirketim.Bir adet çalısanım var.Onun dışında sezona göre çalısanlarımda artıs oluyor
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Dönüstürulebilir hammadde ve ambalajlar kullanmaya özen gosteriyoruz.Doğaya saygılı bor sekilde bitkilerimizi topliyoruz.Doģada yaygın olan türleri toplarken endemik türlere dokunmuyoruz.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Damlama sulama sitemiyle kontrollü bri sulama yapmaya calisiyoruz
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Günes enerjisinden yararlanmaya calisiyoruz
Kullandığım enerji kısmen veya tamamen yenilenebilir
Kısmen yenilenebilir günes panelleriyle elektirigimizi üretmeye çalışıyoruz
Kar amacı gütmeyen bir işletmeyiz
Büyük yatırımlar yapmadan mümkün olduğunca butik kalarak talebe göre üretim yaparak
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Üretim süreçlerimizin tum asamalarinda kadın üreticilerimizle çalısmayi önemsiyor ve oncelik veroyoruz
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.