Çarşı / Üreticiler / İyiEkim
İyiEkim
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Gıda (0 ürün)
Hakkında

İyiEkim, kentte doğal yaşama yönelik "kendin yetiştir" ürünler geliştiren bir girişim.

“Hem şehirde yaşayıp hem de yüksek besin değeri olan, sağlıklı gıdaları nasıl üretebiliriz” sorusu üzerine yola çıktık. Bu fikrin ilk ürünü ise İyiEkim Doğal Mantar Kitleri. 

Kendi istiridye mantarlarınızı yetiştirmenize olanak sağlayan bu kitleri, sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de tasarladık. Onların eğlenerek, gözlemleyerek ileride kendi yiyeceklerini üretmelerini, ve kendi gıdalarına sahip çıkmalarına katkıda bulunmak istedik. 

Hayalimiz sağlıklı, ve doğal gıdaların, şehir hayatında daha erişilebilir ve üretilebilir olmasını sağlamak.

Burcu Arıkan
İyiEkim
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Harun Burak Arıkan
Yetkili Kişi
Burcu Arıkan
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
İyiEkim kendin yetiştir gıda üreten bir markadır. Hem şehirde yaşayıp hem de yüksek besin değeri olan, sağlıklı gıdaları nasıl üretebiliriz sorusu üzerine çıkan bir fikirdir. Yediklerimizin nerede ve hangi şartlarda üretildiğini bilmiyoruz. Gıda güvenliği, günümüzün en büyük sorunlarından biri. O zaman kendi evimizde, oturduğumuz şehirde neler yapabilir, neler üretebiliriz diye düşündük ve böylece ilk ürünümüz İyiEkim Doğal Mantar Kit'leri ortaya çıktı. Bu mantar kitleri ile 7 ila 10 gün arasında evde kendi istiridye mantarınızı yetiştirebiliyorsunuz. Sadece yetişkinler için değil, çocukların da eğlenerek kendi yiyeceklerini üretmelerini, ileride kendi gıdalarına sahip çıkma bilincine katkıda bulunacak bir ürün. Mantar yetiştiriciliği şehirde insanların çok yakın olmadığı bir deneyim. Artık her şeyi o kadar çabuk tüketiyoruz ki, bir mantarın büyümesini beklemek insanları yavaşlatıyor, düşündürüyor, doğanın o inanılmaz döngüsüne şahit oluyorlar. Permakültür eğitiminde kitaplarıyla tanıştığımız ünlü mantar bilimci Paul Stamets'ın dediği gibi mantarlar dünyadaki gıda ve açlık krizine bir çare olabileceği gibi, onların bozulan ekosistemi dengeye oturtmak gibi becerileri var. Mantarların ve doğanın mucizevi dünyasını insanlara anlatmak yanında, İyiEkim olarak hayalimiz, sağlıklı, katkısız ve doğal gıdaların, şehir hayatında daha erişilebilir ve üretilebilir olmasını sağlamak.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz İstanbul'da bir mantar imalathanesidir. Paketleme ve lojistik ise Şişli'deki merkezimizden yürütülmektedir.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Şu aşamada iki kişilik bir işletmeyiz. İstiridye mantar kompostunu tedarik eden bir üreticimiz vardır, tedarikçi olarak destek vermektedir, şirket ortaklığı bulunmamaktadır. Bunun dışında; fikir, ürün geliştirme, markalaştırma, pazarlama ve strateji tek kişi üzerinden yürütülmektedir.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Ürünün en önemli özelliği, besin değeri yüksek temiz gıda olan mantarın kendisi haricinde, insanları doğanın mucizelerine yakınlaştıran ve şaşırtan bir deneyim sunması. Sadece yetişkinlerin değil, çocukların da eğlenerek kendi yiyeceklerini üretmelerini, ileride kendi gıdalarına sahip çıkma bilincine katkıda bulunacak, onları doğaya yakınlaştıracak bir üründür.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Hammadde olarak talaş, kepek ve mantar sporları kullanılmaktadır.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
İstanbul içi merkeze yakın bölgelere mümkün olduğunca toplu taşıma veya yürüyerek dağıtım yapıyoruz.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Sunduğumuz deneyim ile özellikle çocuklara doğa sevgisi aşılamayı hedefliyoruz. Hayalimiz onların eğlenerek kendi yiyeceklerini üretmelerini sağlarken, ileride kendi gıdalarına sahip çıkma bilinçlerine katkıda bulunmaktır.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kurucumuz bir kadın:)
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.