Çarşı / Üreticiler / inditoys
inditoys
İSTANBUL / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Eğitim ve Oyuncaklar (15 ürün)
Kapla 200 Parça Ahşap Blok
1.750,00 TL
Kapla 100 Parça Ahşap Blok
990,00 TL
Kapla 280 Parça Ahşap Blok
2.990,00 TL
Kapla Challenge- Denge Oyunu
599,00 TL
Kapla 40 Parça-yeşil
599,00 TL
Kapla 40 Parça-lacivert
599,00 TL
Kapla 40 Parça-mavi
599,00 TL
Tomtect 190 Parça Ahşap Blok
1.490,00 TL
Makedo Uzay Kapsülü
499,00 TL
Makedo Dükkan
499,00 TL
Makedo Fil
349,00 TL
Makedo Bebek Evi
499,00 TL
Makedo Araba
499,00 TL
Makedo Robot
349,00 TL
Makedo Çiçek
349,00 TL
Hakkında

İnanç Eker ve Didem Topuz Eker olarak İndi'yi, 2007 senesinde İstanbul'da kurduk.  Kapla markası ile başlayan yolculuğumuz, Tomtect, Makedo ve Cubetto markaları ile devam ediyor. Yakın zamanda sosyal bir proje olarak Kodit'i hayata geçirdik. 

Misyonumuz; fiziksel ve zihinsel gelişime yönelik, sürdürülebilir ve yenilikçi eğitim materyallerini; çocuklar, eğitimciler ve ailelerle buluşturmak.

Vizyonumuz; ilham verici materyallerle çocukların potansiyellerini ortaya çıkarmak ve üreten nesillerin yetişmesine aracı olmak.

Didem Topuz Eker
inditoys
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
İndi Oyuncak Ltd. Şti.
Yetkili Kişi
Didem Topuz Eker
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
İndi Oyuncak 2007 senesinde İnanç Eker ve Didem Topuz Eker tarafından fiziksel ve zihinsel gelişime yönelik, sürdürülebilir ve yenilikçi eğitim materyallerini; çocuklar, eğitimciler ve ailelerle buluşturmak için kuruldu. Kurulduğumuzdan bu güne, inditoys olarak temsil ettiğimiz markalarla çocukların potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı olmak ve üretken bireyler olmaları konusunda onlara ilham vermek vizyonu ile hareket ediyoruz. Markalarımız arasında Kapla Ahşap Blokları, Makedo, Cubetto Ahşap Robotik Kodlama Seti ve yakın zamanda kendi geliştirdiğimiz Kodit Bilgisayarsız Temel Kodlama Eğitim Seti yer almaktadır.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Nitelikli oyuncaklar ve eğitim materyallerine tüm dünyadaki çocuklarla birlikte ülkemiz çocuklarının da ulaşabilmesini istiyoruz. Bu alanda iş yapan, üreten, ithalat yapan, içerik üreten nitelik ve güvenlik hassasiyetleri olan tüm firmalarla bir ekosistem yaratarak, gelecek nesillerin eğitimine katkıda bulunduğumuzu düşünüyoruz. Örneğin markalarımızdan Kapla Ahşap Blokları; doğal masif ahşaptandır ve sürdürülebilir ormanlardan elde edilmektedir. Makedo ise atık malzemeleri bir araya getirmeyi sağlayan bir bağlantı sistemidir. Bu yolla çocuklar atık malzemeleri yeniden değerlendirerek kendi tasarımlarını yapabilmektedirler. Parçaları tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Makedo'nun çeşitli yönlerden (tüketimi aza indirdiği için ve yeniden değerlendirme bilinci aşıladığı için) çevreci olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak Kodit Markamız teknoloji gerektirmeden temel kodlama eğitimi verebilmek ve bu alanda fırsat eşitliği yaratabilmek amacı ile tasarlanmıştır.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Eğitim, oyun ve oyuncaklar
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kapla Ahşap Blokları Tomtect Makedo Kodit
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
İlk aşamada yalnızca kendi temsil ettiğimiz markalarla yer almayı düşünüyoruz. Yakın vadede diğer üreticilerden temin ettiğimiz ürünleri de seçkimize koymayı planlıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
inditoy.com websitemizde kendi markalarımız dışında, başka üretici ya da ithalatçıların markalarını da taşımaktayız. Üretici/İthalatcı perakende ilişkisi içindeyiz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kapla Ahşap Blokları, Fransa'nın güney batısında yer alan yenilenebilir ormanlardan elde edilmektedir. Bu yönü ve yıllarca niteliğini koruyan dayanıklılığıyla çevre dostu bir materyaldir. Tüm markalarımız ekolojik ve sosyal açıdan duyarlı bir biçimde üretiliyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Pandemiden beri ev-ofis olarak çalışıyoruz. Satış faaliyetlerimiz için çevrim-içi toplantıları ve ortak çalışma alanlarındaki yerimizi kullanmayı tercih ediyoruz. Ayrıca proje bazlı takımlar oluşturup içerik uygulamalarını içerik hizmeti alan firmaların mekanlarında gerçekleştiriyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Kapla Ahşap Blokları doğal masif sahil çamındandır. Test raporları Intertek Laboratuvarlarında her sene yeniden yapılmaktadır. Ahşap Fransa'nın güneyindeki yenilenebilir ormanlardan elde edilmektedir (Les Landes). Bunun dışında bir sertifikası yoktur.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Eğitim
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) doğa dostu
Ürünlerimiz ilk olarak dayanıklı olmaları ve yıllarca kullanılmak üzere tasarlandığından, tüketimi sınırlandırarak doğaya katkı sağlamaktadır.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda ekolojik olarak fark yaratıyoruz
Ürünlerimiz sürdürülebilir ve doğal niteliklerinden dolayı farklıdır.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
Kodit ürünümüz eko
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Kodit Projemiz, temel kodlama eğitimini ülke çapında yaygın hale getirebilmek ve kodlama konusunda dezavantajlı çocuklara fırsat eşitliği yaratmak için geliştirildi.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Paketleme konusunda ekolojik alternatifleri araştırıyoruz. Yakın zamanda bu konuda bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Buna ek olarak Kodit Projemiz için işbirliği yapabileceğimiz yeni ortaklar bularak daha hızlı bir biçimde teknolojisi olmayan daha fazla okul çocuğuna ve öğretmene ulaşabilmeye çalışıyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Şimdilik 2 kurucu ortak, 1 yarı zamanlı çalışan ve proje bazlı (okul eğitimleri, animasyon, içerik geliştirme) ekiplerimiz var. Temsil ettiğimiz marka ve ürünlerin (Kodit dışında) hepsi ithal ürünler. Bu sebeple bir üretim yerimiz yok. Üretimimiz bu eğitim materyalleri ile geliştirdiğimiz içerikler ve tasarladığımız oyunlar. Üretim yerimiz ise okullar, tasarım atölyeleri, halka açık alanlar. Birlikte üretim yaptığımız kişiler ekibimiz dışında oyuna katılan çocuklar, yetişkinler, mimarlar, öğrenciler, şirketler.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.