Çarşı / Üreticiler / Hypatia Natural Products
Hypatia Natural Products
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Hakkında

Hypatia Natural Products olarak, tamamı doğal içerikli, katkı maddesi içermeyen ve etkili aktiflerle hazırlanmış cilt dostu bakım ürünleri üretiyoruz.

Kadıköy Moda'daki mini atölye/laboratuvarımızda Sağlık Bakanlığı denetiminde üretim yapmaktayız.

Endüstriyel kozmetik sektörünün bozduğu adil üretim sürecini biraz olsun dengeleyebilmek, karbon ayak izimizi minimuma indirebilmek adına hammaddelerimizi mümkün olduğunca yerli üreticiden veya Anadolu, Balkan ve Kafkas Bölgeleri'nden almaya çalışıyoruz. 

Büyük çapta üretim yaparak geniş dağıtım ağlarına girmek uzun raf ömrü gerektirdiği ve ürünün doğallığını bozduğu için, butik üretim yapıyor, ürünlerimizi birkaç butik dükkan ve eczane hariç aracısız sizlere ulaştırıyoruz.

Üretim sürecimizin hiçbir aşamasında hayvanlar üzerinde deney yapmıyor, hammaddeleri hayvanlar üzerinde deneyen firmalardan hammadde almıyoruz. 

Sevgi ve dostlukla

 

 

Pınar Taş Polat
Hypatia Natural Products
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Pınar Taş Polat
Yetkili Kişi
Pınar Taş Polat
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Hypatia Natural doğal ve butik üretim yapan yerli bir kozmetik firmasıdır. Firmamız TC Sağlık Bakanlığı Türkiye Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu'na kayıtlı üretim yapmaktadır. Şimdilik cilt bakımı ürünleri (krem,serum,yüz tonikleri) üretiyoruz. Gelecekte kimyasal şampuan,temizlik maddelerinin doğal alternatiflerini üretmeyi planlıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimimiz İstanbul Kadıköy'deki butik üretim tesisimizde Sağlık Bakanlığı denetiminde yapılmaktadır.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İşletmemiz Kadın girişimci Kimyager Pınar Taş tarafından kurulmuştur. Tüm ar-ge ve üretim faaliyetlerimizi kendisi yapmaktadır. Firmada 1 sorumlu teknik eleman ve 1 ofis çalışanı vardır. Toplam 3 kişi çalışmaktadır.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Ürünlerimizi karbon ayak izini azaltmak, raf ömrünü uzatmak için kimyasal kullanmamak ve tüketiciye makul fiyatlarla ulaştırabilmek için aracısız satıyoruz. Ürünler üretim tesisinden son kullanıcıya ulaşıyor. Mağaza zincirleri ve eczane kanallarını kullanmıyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Üürnlerimizde kullandığımız hammaddeler bitki kök,sap,çiçek yağları, ekstraktları, doğal mineral ve bitki sularıdır. Bunları temin ederken yerleşim alanlarından uzak tarım bölgelerinde ilaçsız üretilmiş veya doğadan toplanmış olmalarına dikkat ediyoruz. Karbon ayak izini minimuma indirmek ve yerel üreticiyi desteklemek için tedarikçilerimizi Anadolu, Kafkas ve Balkan coğrafyalarından temin etmeye gayret ediyoruz. Tüm hammaddelerimizi güvendiğimiz çiftçi ve üreticilerden temin ediyor, gerekli testlere tabii tutup kullanıyoruz. Üretici seçerken ürünlerinde analiz sertifikasına sahip olmalarına dikkat ediyoruz. Bunun için ürünün temiz olduğunu garantileyen mikrobiyal test hem de en kaliteli ürüne ulaşmak için gerekli olan, ürün içindeki etken madde miktarlarını gösteren HPLC veya GC-MS testi istiyoruz. Örnek oluşturması açısından fotoğraflar bölümüne iki analiz raporu eklenmiştir.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Minimum prosesle üretim yapmaya gayret ediyor, böylelikle su kullanımını düşürüyoruz.
Üretim / hizmet sürecimiz doğa dostu ögeler barındırıyor
Tesisimize hiçbir şekilde sentetik kimyasal madde girişi yapılmamaktadır. Ürünlerimizin balmumu içeren 2 kremimiz hariç tamamına yakını vegandır. Ürün testlerimizde hiçbir şekilde hayvan deneyi yapılmamaktadır. Tedarikçilerimiz, aynı politikayı güden firmalar arasından seçilmektedir.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürün ambalajlarımızı geri dönüşümlü cam malzemelerden, paketlerimizi mukavva kutulardan seçiyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Kimyasal atık üretmiyoruz. Butik üretim yaparak çıkabilecek doğal yağ atıklarını engelliyoruz. Ambalaj atıklarını çeşitlerine göre ayırarak ilgili kurumlara veriyoruz.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünleri geniş dağıtım ağına yaymayarak, direkt satış yaparak doğayı korumaya destek olmayı hedefliyoruz.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürün kullanımı sonrası çıkan ambalaj geri dönüştürülebilir cam ambalajdır.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Hypatia'da çalışma saatleri hantal, bürokratik değil, iş bittiğinde mesai bitmese de eve gidilebilen, gerektiğinde uzaktan da çalışılabilecek şekilde esnek. İnsanın çalışmak için değil, yaşamak için dünyaya geldiğini düşünüyor.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Yönetim şeklimiz, hiyerarşik değil, çalışanlarla birlikte karar aldığımız yatay örgütlenme şeklindedir.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Hypatia, İskenderiye'li Hypatia gibi güçlü bir kadından feyz almış, kurucusunun kendi emeği ve bilgisiyle varettiği bir kadın firmasıdır. Firmada mümkün olduğu kadar kadın çalışan istihdam edilecek, üst pozisyonlar için kadın çalışanlar teşvik edilecek, gerekli eğitimlerle de desteklenecektir.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.