yükleniyor
Üretici Hakkında

HerbaFarm Hakkında

HerbaFarm, 2006 yılında, Türkiye’nin Muğla ili Bodrum ilçesi, Yalıkavak – Gökçebel dağlarında 15 dönümlük, doğal yapısı bozulmamış, ekolojik çeşitlilik açısından zengin bir arazide Meltem Kurtsan tarafından kurulmuştur.

Arazideki yapılar, Avusturyalı Mimar Georg Driendl ve Mimar And Akman tarafından projelendirilerek Yapı Biyolojisi Enstitüsü gözetiminde, ekolojik yapı ve permakültür prensiplerine uygun olarak doğal malzemeler ile inşa edilmiştir.

HerbaFarm, Türkiye’de TATUTA, Dünya’da WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms) hareketine bağlı bir çiftliktir.

Ekolojik Çiftlik

HerbaFarm çiftliğinin organik sertifikalı arazisinde; kendiliğinden yetişen adaçayı, kekik, karabaşotu, melisa, sarı kantaron, biberiye, lavanta, defne gibi tıbbi ve aromatik bitkilere ek olarak keçiboynuzu ve zeytin ile pek çok mevsimlik sebze ve meyve yetiştirilir.

Bu ürünlerden öğütülmüş keçiboynuzu ve pekmezi, nar ekşisi, zeytinyağı, reçel, turşu, salça vb. ürünler üretilir. Tıbbi ve aromatik bitkiler toplanıp kurutulur ve doğal yöntemlerle kozmetik ve gıda ürünlerine dönüştürülür.

Akademi

HerbaFarm Akademi, doğal ve sağlıklı yaşam ile ilgili eğitim, atölye ve seminerler düzenler. Doğal ve sağlıklı yaşama ilgi duyan herkesi, konularında uzman ulusal ya da uluslararası eğitmenler ile buluşturur.

Konu başlıkları arasında doğa, ekoloji, permakültür, organik tarım, tıbbi bitkiler, aromaterapi, naturopati, doğal kozmetik, homeopati, fitoterapi, mimari, yoga, meditasyon, mindfulness, vb… vardır.

Eğitimleri, HerbaFarm arazisi ile laboratuvarında teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirir. Kış döneminde İstanbul-Cihangir ofisinde eğitimler devam etmektedir.

Danışmanlık

HerbaFarm, tarım arazilerinde tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere; toprak analizi ve arazi koşullarının değerlendirilmesi, tıbbi ve aromatik bitkilerin seçimi, tohum veya fidelerin temini, araziye uygulama, yetiştirilme ve hasat dönemlerinde gözetmenlik, ürün elde edilmesi ve ürünün pazarlanması ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.


Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme